В Житомирі щотижня виявляють у жінок випадки раку молочної залози

В Житомирі щотижня виявляють у жінок випадки раку молочної залози

27.04 16:30    
За свідченнями спеціалістів, щохвилини в світі одна жінка помирає від раку молочної залози або його ускладнень. Жаклін Кеннеді, Лінда Маккартні були відомими особистостями. Але й їх спіткала така доля. Тому вчасне виявлення патології молочної залози – завдання номер один і для лікарів, і для жінок.

Стале зростання захворюваності на рак молочної залози та доброякісні захворювання молочних залоз у жінок спостерігається останніми роками й в Україні. Так, щорічно реєструються більше п’ятнадцяти тисяч нових випадків захворювання, понад вісім тисяч жінок помирає від раку молочної залози. Й найчастіше головною причиною стає виявлення захворювання на пізніх стадіях.

- Тож у комунальному підприємстві „Обласний медичний консультативно-діагностичний центр” у 1995 році був організований обласний кабінет патології молочної залози, - розповідає головний лікар закладу Валентина Федорівна Дімова. – Тут застосовується обладнання та методи обстеження, які апробовані на рівні світових стандартів. Проводиться комп’ютерна томографія, найсучасніша мамографія – простий та нешкідливий для обстеження метод, який відрізняється високою діагностичною ефективністю. Зрештою, девіз центру: «Хто добре діагностує - той добре лікує». Адже вчасне виявлене захворювання – запорука його успішного лікування.

- Захворювання молочних залоз нині дуже поширені серед жінок – вони часто зустрічаються у групі дітородного віку, - приєдналася до розмови заступник головного лікаря з медичної частини Світлана Миколаївна Данько. - Від двадцяти до шістдесяти відсотків жінок в Україні – а це, фактично, кожна четверта - страждають різновидом патології молочної залози. Й основна проблема, з якою ми стикаємося – всі ці захворювання виявляються на пізніх стадіях. Якщо раніше проводилися профогляди – тобто жінки до лікарів зверталися частіше й були під їх наглядом – то зараз багато непрацюючих. Вони не знають і не підозрюють, що мають захворювання.

Загалом за останні, зокрема, п’ять років у кабінеті патології молочної залози прийнято 1368 жінок, зроблено 5472 мамограми, при цьому виявлено 69 випадків пухлин, 121 випадок вузлових мастопатій, 139 – кістозних мастопатій та інші патології. Комплексне обстеження пацієнток проводиться за сучасними стандартами діагностики ранньої патології молочної залози. Обстеження починається з клінічного огляду та пальпації молочної залози та регіональних лімфовузлів лікарем-мамологом. Незалежно від віку здійснюється ультразвукове дослідження молочних залоз. Діагностична точність методу складає 85%. При наявності супутньої патології, яка впливає на подальший розвиток хвороби, призначається консультація лікарів клініко-консультативного відділення – гінеколога, гінеколога-ендокринолога, гастроентеролога, дерматолога. Адже успіх у боротьбі з раком та так званими передраковими захворюваннями молочної залози можливий лише при комбінованій діяльності спеціалістів.

А нещодавно тут встановили новий сучасний мамографічний апарат виробництва США. Ергономічна рентгенівська система контролюється мультипроцесором та оснащена множинними додатками.

- Ми одержали нову американську мамографічну систему. Досі у нас були три апарати різного виробництва – радянського, чеського, німецького – але свій термін вони вже відпрацювали, - розповіла завідуюча відділенням променевої діагностики Любов Василівна Гаврилко. – Апарат так облаштований, що може обслуговувати пацієнтів як із малим розміром молочних залоз, так і з великим – раніше це було проблемою через відсутність повного набору касет. Зараз ми їх маємо – вони розраховані на різні молочні залози. Великий набір касет настільки зручний – захоплює всю підпахвинну ділянку лімфатичних вузлів та м’які тканини, які знаходяться нижче молочної залози. Жінки обстежуються двома потоками – за безпосереднім направленням нашого спеціаліста та за бажанням самої пацієнтки. Головне завдання мамографічного скринінгу – виявлення пухлин, які не пальпуються. Хочу зауважити, що кількість обстежуваних нині збільшилася – люди дізналися, що маємо нову апаратуру, яка відповідає всім існуючим на сьогодні вимогам. Ми ж радо приймаємо всіх, адже найголовніше при будь-якому захворюванні – його вчасне виявлення.

За свідченнями спеціалістів центру, масове профілактичне обстеження жінок з використанням мамографії забезпечує зниження смертності від раку. Й саме цей метод є одним із провідних для виявлення доклінічних форм захворювання. Своєчасність діагностування забезпечує збереження життя, використання органозберігаючих методів та збереження витрат на діагностику й терапію.

- Серед обстежених жінок щодня виявляємо два-три випадки аденоми – це доброякісні пухлини молочних залоз, за тиждень – один-два випадки раку молочної залози, - повідомила лікар-мамолог Тетяна Миколаївна Мартинюк. – Минулого року виявили первинно двадцять три випадки раку молочної залози – ці хворі самі звернулися в центр на обстеження, вони не були орієнтовані на огляд лікаря.
Раннє ж виявлення патології молочної залози – це найголовніше завдання. І в цьому жінка має бути зацікавлена. Перший етап обстеження молочних залоз, за словами лікаря-мамолога, вона має проводити сама.

- Важливо правильно це робити – на шостий-дванадцятий день менструального циклу після закінчення місячних, - пояснила Т.М.Мартинюк. - Якщо немає больових відчуттів, дискомфорту, виділень із соска, змін шкіри – тобто, підозр на патологію - до лікаря не звертатися. Другий етап обстеження здійснюється в лікувальному закладі при огляді молочних залоз кардіологом, гінекологом, хірургом – це потрібно робити обов’язково незалежно від вікової групи. Якщо є підозра, лікар направляє жінку на детальне обстеження, яке буде включати його інструментальні види. Так, УЗД проводиться незалежно від віку й бажано не під час місячних і не перед ними. Й обов’язково жінкам віком після сорока років призначається мамографічне дослідження. Ці методи – обов’язкові, адже вони надають комплексну інформацію. Якщо є необхідність – проводимо мамографію й до сорока років, щоб пересвідчитися в наявності чи відсутності утворення в молочній залозі.
Тож здоров’я жінок – у їх, як мовиться, руках. А спеціалісти обласного медичного консультативно-діагностичного центру завжди прийдуть їм на допомогу.

Вікторія Паламарчукза матеріалами обласного Управління охорони здоров'я

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:28
23 лютого: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Сьогодні 15:28
Николаевская область: пожарные ликвидировали три пожара ...
Сьогодні 15:27
Полицейские устанавливают обстоятельства травмирования ...
Сьогодні 14:59
Смерть мужчины в доме экс-министра иностранных дел в Ки ...
Сьогодні 14:57
В столице оперативники задержали мужчину за ограбление ...
Вчора 23:24
Криклій: Литовська Республіка є стратегічно важливим па ...
Вчора 23:21
Треба відходити від паперових бланків та працювати над ...
Вчора 23:18
Епідеміологи провели забір зразків у людей, які перебув ...
Вчора 23:15
У китаянки, яка прямувала потягом Київ-Москва, нового к ...
Вчора 23:12
Працюємо над лібералізацією автомобільних перевезень мі ...
21 лютого 12:44
Контррозвідка СБУ попередила на Житомирщині збут понад ...
21 лютого 10:09
У Києві на залізничному вокзалі житомирянин пограбував ...
20 лютого 18:19
Виконувачу обов’язків керівника Житомирської митниці фі ...
20 лютого 12:55
В Житомирській області на вимогу розблокувати виїзд із ...
18 лютого 22:36
У Житомирі перевіряється причетність поліцейського до п ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення