На Житомирщині починає працювати регіональний консультант Lumos

09.02 20:25    
6 лютого, у Житомирі представили консультанта з впровадження реформи деінституціалізації (ДІ) в Житомирській області для забезпечення реалізації Регіонального ДІ плану.

Житомирська область – пілотний регіон, який першим розробив обласний план з деінституалізації та вже розпочинає працювати в цьому напрямку. Головний зміст ДІ – допомога сім'ї у громаді, аби дитина виховувалась у родині.

Саме таку роботу буде координувати на Житомирщині відтепер консультант з впровадження реформи деінституалізації в області Наталя Шигонська.

На представлення консультанта до обласного центру завітали координатор Lumos в Україні Галина Булат, ДІ консультант Lumos Ксенія Зубрій.

Заступник голови ОДА Ярослав Лагута зазначив, що важливо розпочинати роботу якнайшвидше, визначатися зі складами команд, які працюватимуть на місцях, та проводити навчання цих спеціалістів.

Наталя Шигонська вже запропонували попередній план роботи з реіалізації Регіонального ДІ плану, запропонували механізми координації та співпраці з різними учасниками цього процесу. Так у лютому мають визначитися зі складом трьох-чотирьох команд різних спеціалістів (соціальні працівники, лікарі, педагоги), які спочатку пройдуть навчання, а надалі розпочнуть безпосередню роботу з дітьми на місцях та їхніми родинами.

«Пріоритетом у спільній роботі має стати реінтеграція дитини до біологічної сім’ї, і лише в окремих випадках – пошук альтернативного догляду за дитиною», - наголосила регіональний консультант Lumos в Житомирській області.

Планується, що командні навчання розпочнуться вже у березні-квітні цього року. Тренінги триватимуть по 5 днів. Навчатимуть спеціалістів міжнародні тренери та експерти фундації Lumos.

«Якщо з людьми говорити, працювати, пояснювати і мати терпіння, то результат обов’язково буде», - зазначила координатор Lumos в Україні Галина Булат.

Сім'я – це природне захисне середовище для дитини, у родині кожна дитина – особистість. В інституції особистість втрачається, розчиняється в колективі.

Довідково. Відповідно до Національної стратегії, вже у 2026 році дітей в інституціях має бути менше 0,5% від загальної кількості дитячого населення (зараз – 1,5%). А ті діти, хто за різних причин все ж залишаться в інституціях, а не в сім'ях – житимуть у невеликих установах в умовах, максимально наближених до сімейних (до 10 осіб в одному закладі).

Наразі триває перший етап реалізації стратегії. Кожен регіон має оцінити свою мережу інтернатних закладів, з'ясувати, які діти до них потрапляють та чому, які є соціальні, освітні, реабілітаційні медичні послуги вже зараз у громадах. Далі кожен регіон формуватиме власний план реформування.

У Житомирській області триває пілотний проект за підтримки Уповноваженого президента України з прав дитини, фундації Lumos та Національного офісу з деінституціалізації, що підтримується проектом EDGE (Канада).

Житомирщина рухається попереду усіх регіонів. Адже тут вже проведено оцінку ситуації в області та розроблений регіональний план.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 19:36
23 вересня: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзд ...
Сьогодні 18:43
Президент України підписав закон про державну підтримку ...
Сьогодні 17:51
Прикордонники завадили незаконному переміщенню 12 тисяч ...
Сьогодні 17:36
На одній з вулиць Ужгорода прикордонники затримали груп ...
Сьогодні 16:26
Прикордонники у Борисполі зустріли жіночу збірну зі спо ...
Сьогодні 15:46
Зеленський підписав закон про встановлення процедури ім ...
Сьогодні 15:42
Денис Малюська: Впровадження права довірчої власності з ...
Сьогодні 15:38
Особи з інвалідністю додатково отримають 82 млн гривень ...
Сьогодні 15:34
Упродовж 2019 року на Тернопільщині учасники бойових ді ...
Сьогодні 15:30
Аудитори Харківщини протягом січня-серпня 2019 року заб ...
Сьогодні 15:18
Житомирянин віддав шахраєві понад 180 тис грн, «рятуючи ...
Сьогодні 09:42
Подробиці фатальної ДТП на Житомирщині, в якій загинуло ...
Сьогодні 07:51
Вантажівка з цистерною врізалася в автобус «Житомир-Яре ...
21 вересня 15:35
У Житомирі на Малікова впав банер - травмовано чотирьох ...
19 вересня 10:14
В Управлінні захисту економіки в Житомирський області - ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення