На Житомирщині починає працювати регіональний консультант Lumos

09.02 20:25    
6 лютого, у Житомирі представили консультанта з впровадження реформи деінституціалізації (ДІ) в Житомирській області для забезпечення реалізації Регіонального ДІ плану.

Житомирська область – пілотний регіон, який першим розробив обласний план з деінституалізації та вже розпочинає працювати в цьому напрямку. Головний зміст ДІ – допомога сім'ї у громаді, аби дитина виховувалась у родині.

Саме таку роботу буде координувати на Житомирщині відтепер консультант з впровадження реформи деінституалізації в області Наталя Шигонська.

На представлення консультанта до обласного центру завітали координатор Lumos в Україні Галина Булат, ДІ консультант Lumos Ксенія Зубрій.

Заступник голови ОДА Ярослав Лагута зазначив, що важливо розпочинати роботу якнайшвидше, визначатися зі складами команд, які працюватимуть на місцях, та проводити навчання цих спеціалістів.

Наталя Шигонська вже запропонували попередній план роботи з реіалізації Регіонального ДІ плану, запропонували механізми координації та співпраці з різними учасниками цього процесу. Так у лютому мають визначитися зі складом трьох-чотирьох команд різних спеціалістів (соціальні працівники, лікарі, педагоги), які спочатку пройдуть навчання, а надалі розпочнуть безпосередню роботу з дітьми на місцях та їхніми родинами.

«Пріоритетом у спільній роботі має стати реінтеграція дитини до біологічної сім’ї, і лише в окремих випадках – пошук альтернативного догляду за дитиною», - наголосила регіональний консультант Lumos в Житомирській області.

Планується, що командні навчання розпочнуться вже у березні-квітні цього року. Тренінги триватимуть по 5 днів. Навчатимуть спеціалістів міжнародні тренери та експерти фундації Lumos.

«Якщо з людьми говорити, працювати, пояснювати і мати терпіння, то результат обов’язково буде», - зазначила координатор Lumos в Україні Галина Булат.

Сім'я – це природне захисне середовище для дитини, у родині кожна дитина – особистість. В інституції особистість втрачається, розчиняється в колективі.

Довідково. Відповідно до Національної стратегії, вже у 2026 році дітей в інституціях має бути менше 0,5% від загальної кількості дитячого населення (зараз – 1,5%). А ті діти, хто за різних причин все ж залишаться в інституціях, а не в сім'ях – житимуть у невеликих установах в умовах, максимально наближених до сімейних (до 10 осіб в одному закладі).

Наразі триває перший етап реалізації стратегії. Кожен регіон має оцінити свою мережу інтернатних закладів, з'ясувати, які діти до них потрапляють та чому, які є соціальні, освітні, реабілітаційні медичні послуги вже зараз у громадах. Далі кожен регіон формуватиме власний план реформування.

У Житомирській області триває пілотний проект за підтримки Уповноваженого президента України з прав дитини, фундації Lumos та Національного офісу з деінституціалізації, що підтримується проектом EDGE (Канада).

Житомирщина рухається попереду усіх регіонів. Адже тут вже проведено оцінку ситуації в області та розроблений регіональний план.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:28
22 лютого: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Сьогодні 17:55
У трьох фурах серед гіпсокартону прикордонники виявили ...
Сьогодні 17:38
В Адміністрації Держприкордонслужби відбулася зустріч з ...
Сьогодні 17:34
У Навчальному центрі Морської охорони завершили навчанн ...
Сьогодні 16:17
Прикордонники не допустили переміщення до Румунії рекор ...
Вчора 23:22
Олексій Гончарук: Ми працюємо над тим, щоб Україна стал ...
Вчора 23:18
Відбулася робоча зустріч представників Секретаріату Каб ...
Вчора 23:15
Усі евакуйовані пасажири з Китаю, члени екіпажу та супр ...
Вчора 23:12
Український фонд стартапів вручив перші гранти
Вчора 23:09
Ольга Оніщук: Кількість скарг у сфері державної реєстра ...
Вчора 12:44
Контррозвідка СБУ попередила на Житомирщині збут понад ...
Вчора 10:09
У Києві на залізничному вокзалі житомирянин пограбував ...
20 лютого 18:19
Виконувачу обов’язків керівника Житомирської митниці фі ...
20 лютого 12:55
В Житомирській області на вимогу розблокувати виїзд із ...
18 лютого 22:36
У Житомирі перевіряється причетність поліцейського до п ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення