У День захисника України, свято Покрови Пресвятої Богородиці Вереси відзначатимуть своє 410-річчя

09.10 10:09
14 жовтня, у День захисника України, свято Покрови Пресвятої Богородиці село Вереси відзначатиме своє 410-річчя.

Святкові заходи розпочнуться о 08:00 з Богослужіння в храмі. Цього дня для мешканців села Вереси та гостей свята управління з розвитку села Вереси, управління культури міської ради підготували різноманітну святкову програму:

виступ естрадно-духовного оркестру «Сурми Полісся»;
виступи аматорів художньої самодіяльності – Будинку народної творчості с. Вереси та творчих колективів КЗ «Палац культури»;
тематичні фото-зони, майстер-класи, дитячі розваги та інтерактивні ігри.
Приємним сюрпризом для всіх учасників святкування стане виступ відомого гурту «Древляни».

Управління з розвитку села Вереси запрошує мешканців Житомирської міської об’єднаної територіальної громади взяти участь у святкуванні.

Нагадаємо, що Житомир став першим містом серед обласних центрів, де утворили ОТГ - Вереси приєдналися до Житомира.

Довідково:
Походження села Вереси пов'язане з легендою: в давнину на його території всюди росла дика рослина — «верес», яка утворювала суцільний килим зарослів і, очищаючи від них місце для проживання і землеробства, поселялися перші жителі. Дату появи перших поселенців Вересів встановити важко. Село горіло, руйнувалось і відбудовувалось, міняло своє місце і межі. Жителі часто переховувалися у лісах і болотах, щоб потім знову повернутись до рідних місць, до землі — годувальниці, до своєї малої батьківщини.

Вперше в історичному літописі село Вереси згадується в 1609 році. В селі налічувалось близько 500 дворів, населення майже 1500 чоловік. Вересівчани з давніх-давен відзначали хистом господарників, мали прив'язаність до землеробства, кущових виробів, торгівлі. На північний схід від села Вереси було знайдено залишки двох закинутих шахт, де добували залізну руду, яку вивозили на виплавку в Житомир та Крошню. Про давність перших поселень на землях нинішніх Вересів свідчать залишки старовинних курганів невідомого походження, камінних хрестів (періоду XV—XVI ст.). Знайдено в різні часи останки поховань, глиняного посуду, чавунні медальйони, церковні хрести і дзвони, зброя давніх часів (бойові сокири, шаблі, списи), предмети домашнього вжитку та знаряддя праці кам'яної доби.

Існує твердження місцевих істориків, що вересівчани, як і в інших місцевостях краю, отримували прізвища від місця їх проживання. За переказами і пам'ятками старовинні Вереси почали своє заснування у західній частині теперішнього села. Там колись існувала церковна споруда і старе кладовище. Біля 1700 року почалося відродження села. Його заселяли жителі що поверталися до рідного краю, і вихідці з інших місць — вільний і кріпосний люд. За свідченнями архівних матеріалів з Північного Полісся переселялися поліщуки, пінчуки, литвини; з Волині — волинці; з Галичини — древницькі. У 1883 на кошти прихожан в селі була побудована нова дерев'яна церква Покрови Богородиці. До 1924 року в селі працювала трьохрічна школа, пізніше - чотирьохкласна з двома вчителями.

RuporZT

Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 14:41
За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримали бойовики, як ...
Сьогодні 14:40
У «Порубному» виявили громадянку, яка обладнала сховок ...
Сьогодні 13:43
На Одещині прикордонники затримали переправника, який п ...
Сьогодні 12:47
Депутат міськради з Чернігівщини постане перед судом за ...
Сьогодні 10:45
На Львівщині прикордонники поділились своїм досвідом зі ...
Вчора 20:56
У Колодяжному провели просвітницький захід в рамках Все ...
Вчора 20:48
У Польщі тривають переговори між аграрними відомствами ...
Вчора 20:46
Україна і Польща домовилися спільно шукати українські р ...
Вчора 20:44
Генпрокурор обговорив з Послом Канади поглиблення співп ...
Вчора 20:42
Свириденко: 1 млрд грн передбачено на підтримку розвитк ...
Сьогодні 14:39
Синтезував амфетамін у підвалі багатоповерхівки, а в ди ...
Сьогодні 12:05
СБУ затримала на Житомирщині ділків, які постачали до р ...
Вчора 19:26
Поліція затримала підозрюваного у вбивстві чоловіка у Ж ...
Вчора 00:35
Молодики з Київщини та Житомирщини на замовлення спалюв ...
27 березня 16:52
На Житомирщині подружжя вбило знайомого
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення