На Житомирщині стартує всеукраїнський проект «Мережі енергоменеджерів»

13.12 13:49    
Асоціація міст України за підтримки Уряду Німеччини розпочинає новий всеукраїнський проект із розбудови мереж енергоменеджерів, що направлений на зниження енергоспоживання громадами усіх рівнів. Перша установча зустріч відбудеться вже у понеділок 16 грудня у м. Житомир.

В Україні 78 тисяч установ, що фінансуються за рахунок бюджетних коштів: як державного, так і місцевих рівнів. Витрати енергоресурсів на опалення бюджетних установ в Україні у 2-3 рази вищі, ніж у країнах ЄС на ці ж потреби.

З метою зменшення споживання енергоносіїв у комунальній сфері Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» за підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччини виступила з ініціативою створення мереж енергоменеджерів. Мережа енергоменеджерів передбачає об’єднання фахівців органів місцевого самоврядування, відповідальних за впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження. Відібрані на конкурсних засадах міста та ОТГ, підписуючи на першій установчій зустрічі декларацію про спільні наміри, стають офіційними членами мережі та регулярно (3-4 рази на рік) зустрічаються та обмінюються власним практичним досвідом та професійними знаннями щодо впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження у своїх муніципалітетах. Як показує закордонний досвід, завдяки таким регулярним зустрічам ефективність впровадження заходів з енергоефективності підвищується в 2 рази.

Пілотними регіонами для розбудови мереж енергоменеджерів були обрані три регіони, а саме Житомирська, Дніпропетровська та Івано-Франківська області. При цьому у Житомирській області мережу енергоменеджерів буде створено базуючись на німецьких стандартах LEEN (Learning Energy Efficiency Networks). Тобто громади-члени мережі додатково проведуть енергоаудити щонайменше трьох своїх комунальних установ і на базі звітів з енергоаудитів під час наступної зустрічі спільно визначать, які саме заходи з енергоефективності будуть впроваджуватися і який кількісний ефект зниження споживання енергоресурсів та відповідно викидів СО2 очікується.

У понеділок 16 грудня 2019 р. об 11:00 у м. Житомир за адресою: майдан Визволення 8-а (готельний комплекс «Гермес», конференц-зала (2 поверх) розпочнеться перша установча зустріч мережі енергоменеджерів Житомирської області.

На першій зустрічі Мірко Крюк, виконавчий директор компанії «LEEN» (Німеччина) представить закордонний досвід діяльності мереж енергоефективності, а технічний експерт з енергоефективності Юлія Сабатюк розповість детальніше про мету, формат та перспективи діяльності мережі в Україні. Після чого відбудеться урочисте підписання усіма членами мережі Декларації про наміри працювати над досягненням спільної мети. Після обіду передбачено коротку презентацію від Володимира Шимкіна, президента ГО “Центр Сприяння Житловим та Муніципальним Реформам”, щодо запуску нового механізму фінансової підтримки з підвищення енергоефективності громадських будівель, що можуть отримати громади, після чого розпочнеться безпосередня робота членів мереж, зокрема напрацювання пропозицій щодо наступних засідань мережі Житомирської області.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 19:22
18 січня: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Сьогодні 19:12
Аби провезти свій товар через кордон контрабандист обра ...
Сьогодні 18:09
Прикордонники затримали організатора незаконного перепр ...
Сьогодні 12:34
Киев: во время пожара спасены 2х граждан, 1 человек пог ...
Сьогодні 11:55
На Киевщине полиция задержала группу злоумышленников, к ...
Сьогодні 16:03
Інформація про доходи урядовців
Сьогодні 15:59
Руслан Рябошапка: Стати частиною команди Офісу Генераль ...
Сьогодні 15:56
Прокуратура спільно з податківцями припинила незаконне ...
Сьогодні 15:52
Офіс Генерального прокурора наполягає на передачі борто ...
Сьогодні 15:48
Аудитори провели державний фінансовий аудит діяльності ...
Сьогодні 11:17
В Житомирській області зник 14-річний підліток - оголош ...
Вчора 15:31
У Житомирі незаконно продали об’єкт культурної спадщини ...
Вчора 12:15
В масштабній ДТП під Житомиром травмовано чотирьох люде ...
16 січня 11:23
«Криваве Різдво»: Подробиці моторошного вбивства на Жит ...
15 січня 19:18
Поліцейські Житомирщини звільнили шістьох людей з трудо ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення