Сергій Сухомлин: Дозволили відчинити магазинчики, аби збільшити конкуренцію й не дати підвищити ціни
07.04.2020 09:50 Сергій Сухомлин: Дозволили відчинити магазинчики, аби збільшити к ...
Інтерв\'ю з Сергієм Сухомлином, міським головою Житомира
Про проект Контакти Реклама

Виконавчий комітет схвалив проект бюджету Житомирської міської ОТГ на 2020 рік

17.12 14:29    
Під час позачергового засідання виконавчого комітету було схвалено проект місцевого бюджету Житомирської міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік.

За словами директора департаменту бюджету та фінансів міської ради Діни Прохорчук, головний фінансовий документ ОТГ напрацьований з урахуванням змін, внесених до Бюджетного та Податкового кодексів України та інших законодавчих актів, що стосуються місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин.

Так, у 2020 році Житомирська міська ОТГ планує отримати 2575,8 млн грн надходжень. Видаткова частина бюджету за прогнозом складатиме 1998,1 млн грн..

Близько 77,0 млн.грн. у проєкті бюджету передбачені на здійснення видатків на боргові та гарантовані зобов'язання за кредитними договорами з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО).

«Найбільше коштів з місцевого бюджету спрямують на освіту, житлово-комунальне господарство, охорону здоров’я, сферу фізичної культури і спорту, а також соціальний захист населення, інші видатки. Основні надходження до бюджету традиційно плануються за рахунок податку на доходи фізичних осіб, акцизного податку, податку на майно, єдиного податку, інших джерел доходів», - зауважила Діна Прохорчук.

Посадовець назвала податок на доходи фізичних осіб бюджетоутворюючим і зазначила, що за рівнем надходжень даного податку Житомир займає 8 місце серед обласних центрів України.

Серед особливостей формування місцевого бюджету можна фінансист відзначила, зокрема те, що видатки на оплату послуг комунальним закладам охорони здоров’я з 1 квітня 2020 року здійснюватися за договорами з Національною службою здоров’я щодо медичного обслуговування населення в рамках програми медичних гарантій відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».

«Нововведення також стосуються субвенції із соціального захисту. Із 2020 року припиняється надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення окремих програм соціального захисту населення. Видатки на ці цілі здійснюватиме Міністерство соціальної політики України за окремою програмою державного бюджету напряму через департаменти соціальної політики» , - додала директор департаменту бюджету і фінансів міської ради.

«У лютому 2020 року Житомирська міська ОТГ отримає додатково 18 мільйонів гривень держсубвенції на виплату зарплатні освітянам, - поінформував під час засідання виконавчого комітету Житомирський міський голова Сергій Сухомлин. - Кожного року нас недофінансовували, бо під час формування проєкту держбюджету не враховувалася реальна кількість учнів, що навчаються у житомирських школах. Орієнтувалися на застарілі дані. Завдяки спільній роботі народного депутата від Житомира Ігор Герасименко та виконавчих органів міської ради нам вдалося досягнути домовленостей з Міністерством освіти України і зменшити дефіцит на ці 18 мільйонів гривень».

У подальшому проєкт рішення міської ради «Про бюджет Житомирської міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік» буде внесено на розгляд і затвердження Житомирської міської ради.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:07
На кордоні зі Словацькою Республікою та Республікою Мол ...
Сьогодні 12:56
В Україні зафіксовано понад 24 тис. випадків коронавіру ...
Сьогодні 12:08
Голова Держприкордонслужби у пункті пропуску «Тиса» обг ...
Сьогодні 10:29
Харьков: пожарные спасли мужчину во время тушения пожар ...
Сьогодні 10:15
Киевская область: спасатели деблокировали пострадавшего ...
Вчора 23:03
Президент оприлюднив декларацію про доходи та витрати з ...
Вчора 23:00
Голова Закарпатської ОДА Олексій Петров прокоментував с ...
Вчора 22:57
Мінфін: Для врегулювання ситуації з порушеннями митного ...
Вчора 22:54
З 1 червня в Україні настає новий етап пом’якшення кара ...
Вчора 22:51
Максим Степанов: В Україні розпочали ІФА тестування - з ...
30 травня 15:52
Житомирського блогера затримали за знущання над чоловік ...
29 травня 14:23
На Житомирщине задержали ещё 5-х участников криминальны ...
28 травня 18:20
У Житомирі судитимуть майора медичної служби, який вима ...
28 травня 13:47
На Житомирщині спецслужби затримали двох чоловіків під ...
28 травня 11:24
У Житомирі вночі на Богунії затримали молодика із пісто ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення