Епідемічна ситуація з COVID-19 в Житомирській області стрімко погіршується. Який прогноз на майбутнє?

06.10 22:59    
Восени на фоні епідемії коронавірусної інфекції буде зростати кількість сезонних респіраторних інфекцій, в тому числі грипу, що може призвести до подальшого ускладнення ситуації.

Проведений аналіз даних по області з грипу та інших гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) по області за останні 3 епідемічні сезони свідчить просередній рівень епідемічної активності грипу.

Сезонна епідемія грипу та ГРВІ тривала в різний період. Спрогнозувати пік захворюваності з грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій в цьому епідсезоні 2020-2021 рр., що настає в умовах епідемії коронавірусної інфекції на сьогодні досить складно.

Кількість зареєстрованих випадків грипу та інших ГРВІ становила в середньому 200 тис. щосезону (по 25 тис випадків за місяць або в середньому до 7 тис. за тиждень, а при епідемії грипу – до 12-15 тисяч випадків щотижня). При цьому кількість госпіталізованих щотижня складала від 200 до 400 хворих.

В новому епідсезону 2020-2021 з грипу та ГРВІ відповідно до прогнозів ВООЗ очікується циркуляцію 4-х штамів грипу: 2-х штамів вірусу грипу А та 2х штамів вірусу грипу В. Наявні результати оцінки епідефективності вакцини свідчать, що вакцинація проти грипу залишається найбільш ефективним заходом профілактики інфікування грипом та розвитку важких форм цього захворювання.

На сьогодні в Україні вже зареєстровані вакцини, що відповідають вимогам та рекомендаціям. Тому вакцинація проти грипу в умовах епідемії коронавірусної інфекції є вкрай важливою.

Слід наголосити, що через досить схожі симптоми захворювання грипу, ГРВІ та коронавірусної інфекцій, одним із важливих питань є верифікація діагнозу, в першу чергу вірусологічне підтвердження діагнозу коронавірусної інфекції методом ПЛР. Це в свою чергу призводе до збільшення навантаження на вірусологічні лабораторії.

На сьогодні вже реєструється щотижня в середньому біля 1000 осіб хворихз вірусологічно підтвердженим діагнозом COVID-19 і ця кількість буде постійно лише збільшуватись. При цьому тестуються методом ПЛР щотижня більше 3000 осіб і ця цифра, враховуючи необхідність тестування всіх хворих з ознаками респіраторної інфекції, може зростати до 7 тисяч і більше. Останній тиждень збільшився показник виявлення позитивних результатів серед обстежених на COVID-19 таскладає до 50%.

Для діагностики коронавірусної інфекції в державі, крім ПЛР-тестування, запроваджений більш доступний та недороговартісний метод ІФА- тестування. Але нажаль, не всі лікувально-профілактичні заклади його використовують.

Враховуючи вищенаведений прогноз, використовуючи досвід інших країн світу (низка країн Європи вдається до нових заходів із протидії корона вірусу), рекомендації ВООЗ, МОЗ України, з метою ефективної протидії епідемічним ускладненням, в тому числі боротьби з епідемією COVID-19 в області в осінньо-зимовий період пріоритетними напрямками діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій мають бути наступні:

- не допускати подій, що сприяють поширенню інфекції, а саме уникати проведення всіх масових заходів (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших), або проводити такі заходи при дотриманні певних правил та зурахуваннямепідемічної ситуації в конкретному населеному пункті;

- запроваджувати заходи щодо захисту вразливих категорій населення, в тому числі осіб похилого віку, осіб з хронічними захворюваннями та осіб з груп епідемічного ризику інфікування;

- проводити своєчасні заходи у вогнищах коронавірусної інфекції (виявлення, ізоляція, діагностика та лікування хворих, а також відстеження та ізоляція контактних осіб), що є головним завданням для системи охорони здоров’я області.

Необхідно наголосити, що кожен громадянин має усвідомлювати необхідність дотримання всіх протиепідемічних заходів, а саме соціальної дистанції, регулярного проведення гігієнічної обробки рук, дотримання респіраторного етикету та використаннямаски.

Щоб мінімізувати ризик інфікування себе та оточуючих слід нагадати загальні принципи профілактики гострих респіраторних вірусних інфекцій:

- уникати тісного контакту з людьми, які хворіють на ГРВІ;

- уникати масових заходів, де має місце скупчення людей;

- часто мити руки, особливо після безпосереднього контакту з хворими людьми або їх оточенням;

- дотримуватися загальних правил особистої гігієни;

- часто провітрювати приміщення, які відвідують потенційно хворі люди, забезпечувати вологе прибирання;

- використовувати респіратори при ймовірності спілкування з інфікованими людьми;

- хворим людям у разі спілкування зі здоровими користуватися масками, зокрема і в громадському транспорті;

- люди з симптомами гострої респіраторної інфекції повинні практикувати етикет кашлю (підтримувати відстань, прикривати рот під час кашлю і чхання одноразовими серветками або одягом, мити руки);

- у разі виникнення ознак ГРВІ забезпечити максимальну ізоляцію хворого в домашніх умовах або в умовах стаціонару (у залежності від клінічного перебігу захворювання) та мінімізувати контакти оточуючих із ним;

- вчасно звертатися за медичною допомогою;

- у медичних закладах підвищити ефективність інфекційного контролю.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:57
На сході та на заході прикордонникам пропонували по 100 ...
Сьогодні 17:33
Прикордонник Білгород-Дністровського загону припинив ди ...
Сьогодні 17:25
Із Росії намагались переправити контрабанду на 9 мільйо ...
Сьогодні 17:18
Білорус обладнав мікроавтобус тайником та запакував зап ...
Сьогодні 16:50
Ведуча новин російського телеканалу «РБК» отримала забо ...
Вчора 12:42
Тікаючи від прикордонників, порушники викинули майже 15 ...
Вчора 12:39
Марина Лазебна: Розвиток жіночого підприємництва – це ш ...
Вчора 12:36
Готуємо концесію контейнерного термінала в порту «Чорно ...
Вчора 12:33
Прем’єр-міністри України та Естонії підписали міжурядов ...
Вчора 12:30
Харьковская область: во время ликвидации пожара пожарны ...
Сьогодні 11:49
У Житомирі спецпризначенці затримали грабіжницький дует
Сьогодні 11:46
Столичного посадовця та трьох його співучасників судити ...
27 листопада 22:50
У Житомирі через борг 28-річний лікар вдарив ножицями в ...
27 листопада 15:13
У Житомирі розкрито замах на вбивство директорки стомат ...
27 листопада 11:43
В Житомирській області п'яний водій, намагаючись втект ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення