На українсько-білоруському кордоні з 1 липня розпочинається сезонний пропуск громадян для збору диких ягід та грибів

30.06 11:14    
Державна прикордонна служба України відкрита для взаємодії та діалогу з громадою, органами місцевого самоврядування та усіма зацікавленими сторонами. Враховуючи неодноразові звернення, що надходять від територіальних громад прикордоння Рівненщини, щодо можливості збору громадянами України диких ягід та грибів на територію Республіки Білорусь, Держприкордонслужба України, після узгодження питання з білоруською Стороною, прийняла рішення про здійснення тимчасового спрощеного пропуску мешканців прикордоння через українсько-білоруський кордон.
Відповідно до двосторонніх домовленостей, з липня розпочнеться спрощений пропуск громадян, жителів прикордоння, через кордон для збору дикоросів. Триватиме пропуск громадян України на територію білоруського республіканського ландшафтного заповідника «Ольманські болота» у два етапи: з 1 липня по 10 серпня (з 06.00 до 22.00) та з 1 вересня по 15 листопада (з 06.00 до 20.00), традиційно, в 3-ох тимчасових місцях спрощеного перетину державного кордону «Познань», «Березове» та «Дроздинь».
Громадянам для перетину кордону необхідно мати:
старше 16 років – дійсний національний паспорт громадянина України, довідки з сільського виконавчого комітету з вклеєною фотокарткою і підписом голови сільської ради з печаткою; перепустки, виданої органами прикордонної служби Республіки Білорусь на право перебування в прикордонній смузі; іменної квитанції про оплату за відвідини республіканського ландшафтного заповідника «Ольманські болота»;
молодше 16 років – свідоцтво про народження, довідки з сільського виконавчого комітету з вклеєною фотокарткою і підписом голови сільської ради з печаткою. Перетин кордону здійснюватиметься у супроводі законних представників або інших повнолітніх осіб за наявності нотаріально завіреного клопотання. При цьому неповнолітні громадяни до 16 років повинні мати перепустку видану органами прикордонної служби Республіки Білорусь на право перебування у прикордонній смузі, а також іменну квитанцію про оплату за відвідини республіканського ландшафтного заповідника «Ольманські болота».
В місцях спрощеного перетину кордону пропуск можливий лише для жителів населених пунктів Обсіч, Дубно, Познань, Глинне, Хміль, Березове, Заболоття, Грабунь, Дроздинь та Старе Село Сарненського району Рівненської області.
З метою недопущення розповсюдження коронавірусної інфекції, перетин кордону з України в Республіку Білорусь і назад в місцях спрощеного пропуску здійснюватиметься тільки в медичних масках з обов’язковим температурним скринінгом. Пропуск через державний кордон осіб з підвищеною температурою тіла чи з явними ознаками захворювання не здійснюватиметься.
Зауважимо, що перетин кордону громадянами можливий лише пішки чи на велосипедах. Повернення громадян на територію України здійснювати в день перетину державного кордону. Пропуск громадян України по паспортному документу у форматі ID-картки здійснюватись не буде.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 16:50
Псевдопенсіонер пропонував 2 000 євро за пропуск через ...
Вчора 16:48
Більше 100 тисяч гривень за фіктивну довідку
Вчора 16:48
На Буковині прикордонники спільно з СБУ та ДБР затримал ...
Вчора 16:47
Розділяв ідеї «руської весни», поки вона не прийшла до ...
Вчора 11:52
ДБР на Буковині викрило схему нелегального перевезення ...
16 травня 14:19
Струс мозку: як допомогти?
24 лютого 09:47
У 2021 році Мінфін взяв участь у реалізації 12-ти проек ...
24 лютого 09:44
Уряд урегулював термінологію інформаційно-комунікаційни ...
24 лютого 09:41
БЕБ та КРАІЛ підписали Меморандум про взаємодію та інфо ...
24 лютого 09:38
Хабар за зміну обвинувачення в суді – викрито прокурора ...
Вчора 16:40
Загибель мирних жителів, зруйновані будинки та цивільні ...
21 травня 10:57
У Житомирі по вулиці Вітрука п'яний водій «Chevrolet T ...
21 травня 10:37
Поліцейські завершили розслідування розбійного нападу у ...
20 травня 17:11
В Житомирській області податківець «погорів» на корупці ...
20 травня 17:08
На Житомирщині СБУ продовжує викривати прокремлівських ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення