Сергій Сухомлин: Міста, які не розробили кроки до енерго­незалежності, запізнилися
17.07.2024 09:45 Сергій Сухомлин: Міста, які не розробили кроки до енерго­незалежн ...
«Житомир узяв курс на енергоефективність ще до початку великої війни»
Про проект Контакти Реклама

Термомодернізація житлового фонду у Житомирі: крок до енергоефективності та майбутнього

12.06 12:48    
У Житомирі питання термомодернізації житлового фонду набуває все більшої актуальності. Ще з 2012 року місто активно підтримує та популяризує впровадження енергоефективних заходів, в тому числі і в багатоквартирних житлових будинках. Місто Житомир стабільно підтримує ініціативи з енергозбереження. Програма "Енергодім" від ДУ "Фонд енергоефективності", що діє з 2019 року, стала важливим інструментом у цьому процесі, покриваючи до 50% вартості робіт для ОСББ. Це дозволяє житомирським будинкам суттєво зменшити енергоспоживання та скоротити викиди шкідливих речовин.

Місто вже спрямувало близько 3 млн грн на підтримку відшкодування відсотків за програмою "Енергодім", а також близько 24 млн грн за період дії програми «Теплі кредити», і хоч остання програма вже не діє, ці цифри підкреслюють важливість енергозбереження для міської влади, яка активно інвестує в майбутнє міста, демонструючи послідовну підтримку ОСББ у будь-яких програмах з енергозбереження.

11 червня 2024 року в рамках Європейського тижня сталої енергії в Житомирі відбувся важливий тренінг для голів правлінь ОСББ, присвячений перевагам впровадження енергоефективних заходів та можливостям, які пропонує «Енергодім» і міська рада. Після теоретичної частини учасники відвідали будинки, де вже реалізовано проекти з термомодернізації, зокрема ОСББ «Обрій 21», ОСББ «Шевченка- 41», ОСББ «Шевченка 43», а також ОСББ "Трикотажник", яке має дахову котельню та розпочинає процес комплексної термомодернізації.

Ці візити дали змогу очільникам ОСББ побачити реальні результати впровадження енергоефективних заходів та дізнатися про труднощі та виклики, з якими стикалися їхні колеги.

Голови правлінь ОСББ поділилися досвідом переконання мешканців у важливості таких заходів та наголосили, що рішення взяти участь у програмі "Енергодім" було правильним. Результати перевищили очікування: знизилися витрати на енергоносії, покращилися комфортні умови проживання.

Впровадження енергоефективних заходів дозволяє знизити споживання ресурсів на 50%.

Встановлення дахових котелень є ще одним важливим аспектом термомодернізації. Вони забезпечують ефективне опалення будинку, дозволяючи регулювати температуру та знижувати втрати тепла під час транспортування.

На сьогодні в Житомирі ОСББ функціонують у 521 багатоквартирних житлових будинках. Для підтримки ОСББ у 2023 році в місцевому бюджеті було передбачено 2 млн грн, а у 2024 році ця сума зросла до 5,5 млн грн. Це свідчить про серйозні наміри міста покращувати енергоефективність житлового фонду та підтримувати ОСББ у їхніх зусиллях.

Початок війни вніс корективи у фінансові плани. Банки припинили кредитування, що змусило міську владу шукати нові способи підтримки ОСББ. Було розроблено новий порядок фінансування енергоефективних заходів, за яким місто почало фінансувати 10% від вартості виконаних робіт на заходи з енергоефективності, підтвердженої "Фондом енергоефективності" у 2023 році, на разі такий самий порядок планується затвердити і на 2024 рік. Цей крок дозволяє продовжити модернізаційні проекти навіть за умов обмеженого фінансування.

Впровадження термомодернізації у Житомирі є не лише необхідністю, але й стратегічним кроком до сталого розвитку. Завдяки програмі "Енергодім" та новим механізмам підтримки з боку міста, ОСББ отримують реальну можливість зменшити споживання енергії, скоротити викиди та підвищити комфортні умови проживання. Це шлях до майбутнього, де енергозбереження забезпечує мешканцям міста вищу якість життя.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 15:49
Авто для передової отримали прикордонники Львівського з ...
Сьогодні 15:37
До Луцького району прибув евакуаційний потяг із Донеччи ...
Сьогодні 15:31
За пів року – 113,8 млн грн сплаченого платниками Черка ...
Сьогодні 15:24
Двоє правоохоронців з Буковини, які переправляли чолові ...
Сьогодні 15:19
У автопригоді на Тернопільщині не розминулися автомобіл ...
Сьогодні 15:23
Уряд схвалив Стратегію продовольчої безпеки України на ...
Сьогодні 15:21
Наближаємося до цифрового безвізу з ЄС: Уряд ухвалив по ...
Сьогодні 15:19
За матеріалами ДБР в управління АРМА передано чотири ге ...
Сьогодні 15:17
Шмигаль: З серпня українці зможуть подати заяву до Міжн ...
Сьогодні 15:15
Верещук провела розширене засідання Херсонського обласн ...
Сьогодні 14:34
Жителька Житомирщини забезпечувала діяльність ботоферми ...
Сьогодні 12:22
На Житомирщині «під патронатом» голови райсуду і прикор ...
Вчора 22:31
Подвійне вбивство на Житомирщині: У лазні під час святк ...
19 липня 12:02
Вибух на Житомирщині - поліція затримала підозрюваного ...
18 липня 16:51
Ухилянт-«невидимка» з Житомира намагався втекти до Німе ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення