Сергій Сухомлин: Дозволили відчинити магазинчики, аби збільшити конкуренцію й не дати підвищити ціни
07.04.2020 09:50 Сергій Сухомлин: Дозволили відчинити магазинчики, аби збільшити к ...
Інтерв\'ю з Сергієм Сухомлином, міським головою Житомира
Про проект Контакти Реклама

На упаковках тютюнових виробів з’являться попереджуючі малюнки

04.07 19:56    
Президент України Вiктор Ющенко пiдписав закон «Про внесення змiн до закону «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробiв i їх шкiдливого впливу на здоров'я населення», що встановлює вимогу зображати захворювання, спричиненi курiнням, на упаковках сигарет та обмежує мiсця для курiння, повiдомила прес-служба глави держави в п'ятницю

Вiдповiдний закон Верховна Рада ухвалила 11 червня.

Зокрема, закон встановлює, що медичне попередження споживачiв тютюнових виробiв та iнформацiйний напис про вмiст нiкотину i смоли, що входять до складу тютюнових виробiв i видiляються з тютюновим димом пiд час їх курiння, мають бути на кожнiй упаковцi тютюнових виробiв.

Крiм того, на кожнiй упаковцi має бути зазначене основне медичне попередження споживачiв тютюнових виробiв та додаткове медичне попередження, яке супроводжується вiдповiдним кольоровим малюнком або пiктограмою.

Згiдно iз законом, на однiй бiльшiй зовнiшнiй сторонi упаковки тютюнових виробiв має бути зазначене основне медичне попередження споживачiв тютюнових виробiв: «Курiння вбиває».

На другiй бiльшiй зовнiшнiй сторонi упаковки тютюнових виробiв має мiститися медичне попередження у виглядi одного з десяти текстових написiв: «Курiння викликає рак легенiв», «Курiння викликає залежнiсть вiд тютюну - не починайте курити», «Курцi помирають рано», «Курiння викликає старiння шкiри», «Курiння знижує здатнiсть жiнок до народження дiтей», «Вiдмова вiд курiння значно зменшує ризик небезпечних серцевих захворювань i захворювань легенiв», «Курiння руйнує артерiї, викликає серцевi напади та iнсульт», «Курiння може викликати повiльну та болiсну смерть», «Курiння пiд час вагiтностi завдає шкоди вашiй дитинi», «Курiння пошкоджує сперму i може призвести до iмпотенцiї». Крiм того, мають мiститися малюнки або пiктограми.

Закон встановлює, що кожен варiант iз запропонованих текстових написiв виробник тютюнових виробiв наносить на упаковки почергово.

Згiдно iз законом, зазначенi малюнки або пiктограми затверджує Кабiнет Мiнiстрiв України за поданням центрального органу виконавчої влади у сферi охорони здоров'я.

Згiдно iз законом, основне та додаткове медичнi попередження на тютюнових виробах мають бути розмiщенi в рамцi чорного кольору шириною не менше нiж 3 мм. Площа, обмежена рамкою, включаючи площу самої рамки, має становити не менше 50% площi зовнiшньої поверхнi бiльшої сторони упаковки тютюнових виробiв.

Крiм того, закон встановлює заборону на курiння тютюнових виробiв у громадських мiсцях, зокрема в закладах охорони здоров'я, навчальних закладах, незалежно вiд форми власностi та пiдпорядкування, спортивних спорудах, у закладах, пiдприємствах та органiзацiях культури, залах чекання пасажирського транспорту (залiзничних, авто та аеровокзалах), у вагонах поїздiв, автобусах, тролейбусах, трамваях, метрополiтенi, таксi, включаючи маршрутнi таксi, у лiфтах житлових будинкiв.

Закон встановлює заборону на курiння тютюнових виробiв на територiях дитячих майданчикiв. Згiдно iз законом, у всiх iнших мiсцях та на робочих мiсцях курiння тютюнових виробiв дозволяється лише у спецiально вiдведених для цього мiсцях.

Крiм того, закон встановлює, що на пiдприємствах та органiзацiях громадського харчування для осiб, якi не курять, вiдводиться не менше, нiж половина площi цих громадських мiсць, розмiщена так, щоб тютюновий дим не поширювався на цю територiю.

У готелях та iнших мiсцях тимчасового розмiщення громадян для осiб, якi не курять, вiдводиться не менше 50% номерiв цих готелiв або мiсць розмiщення.

Закон також встановлює заборону на реалiзацiю (продаж) тютюнових виробiв, предметiв, пов'язаних iз вживанням тютюнових виробiв особам, що не досягли 18 рокiв, а також реалiзацiю тютюнових виробiв в упаковках, що мiстять менше нiж 20 сигарет, чи поштучний продаж сигарет, окрiм сигар.

Закон набуває чинностi з дня його публiкацiї, окрiм норми стосовно продажу тютюнових виробiв в упаковках менше нiж 20 сигарет, а також поштучного продажу, яка вводиться в дiю з 1 сiчня 2011 року.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: ГАРТ
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:39
На кордоні з Білоруссю відновили роботу два пункти проп ...
Сьогодні 18:15
Рекомендації громадянам України, які планують здійснити ...
Сьогодні 18:03
На кордоні з Румунією прикордонники запобігли незаконно ...
Сьогодні 17:48
Контрабандист втік, але залишив адресу проживання і ном ...
Сьогодні 17:15
На Закарпатті затримали офіцера, який за хабар погодивс ...
Сьогодні 14:13
На кордоні з Білоруссю відновили роботу два пункти проп ...
Сьогодні 14:10
Олексій Чернишов зустрівся з Надзвичайним і Повноважним ...
Сьогодні 14:07
Максим Степанов: Всі лабораторні центри України забезпе ...
Сьогодні 14:04
Призов громадян України віком 18-19 років на строкову в ...
Сьогодні 14:01
Дмитро Кулеба: Україна має стати справжнім гарантом сві ...
Сьогодні 10:55
У Житомирі на проспекті Миру та вулиці Театральній в за ...
02 липня 15:29
Контррозвідка СБУ викрила мільйонні зловживання під час ...
01 липня 10:24
У Житомирі СБУ затримала офіцера військової частини
01 липня 09:15
1000 дол за постійне місце проживання в Україні – посад ...
30 червня 18:39
Житомирянин організував злочинну групу, яка ухилилась в ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення