В Києві «на гарячому» затримано іноземного кіберзлочинця

03.11 10:47    
Співробітники Управління боротьби з кіберзлочинністю ГУМВС України в місті Києві припинили протиправну діяльність іноземного громадянина, який несанкціоновано втручався в роботу банківських систем.

Київські правоохоронці затримали чоловіка біля терміналу одного з провідних інвестиційних банків України в той самий момент, коли він знімав з банкомату скімер. Скімер – це спеціальний технічний пристрій, який зчитує реквізити з магнітних смуг банківських карток. Отримана інформація дозволяла аферисту зробити дублікати будь-якої банківської картки та вкрасти всі гроші з рахунків її власників.

Під час огляду речей затриманого міліціонери вилучили в кіберзлодія цілий комплект скімінгового обладнання – картки налаштування, накладку на приймач картки з можливістю запису в аудіо форматі та замаскований під деталь банкомату відеореєстратор для фіксації пін-кодів. Наразі правоохоронцями встановлюється сума збитків, яку наніс громадянам іноземний шулер.

В наш час, коли шахраї в своїх аферах активно використовують новітні технології, кількість випадків кібершахрайств збільшується. Тому злочинам цієї категорії правоохоронці приділяють особливу увагу. В цьому році в Києві зафіксовано одинадцять випадків скімінгу. Семи «винахідникам», які встановлювали дані пристрої, вже оголошено про підозру в скоєнні кримінального правопорушення. Слідство у цих справах триває.

Нагадуємо основні правила користування банківськими картками.
- Отримавши банківську картку, слід уважно прочитати правила користування нею, щоб у подальшому вберегти себе від шахрайських дій з вашою карткою та наслідків таких операцій. Представники банків, на випадок викрадення грошей з картки, як правило, аргументують своє невтручання тим, що власник картки не дотримувався правил користування карткою.
- Користуватися банкоматами по можливості потрібно тільки в людних місцях.
- Не можна передавати платіжну картку стороннім особам – з неї можна зчитати потрібну інформацію і використати проти власника.
- Під час отримання готівки в банкоматі не демонструвати картку оточуючим, а пін-код вводити обережно, прикриваючи клавіатуру долонею, або якимось предметом, щоб сторонні не мали змоги прочитати або запам’ятати інформацію, що вводиться власником картки.
- І найголовніше – перед тим, як користуватись банкоматом, необхідно уважно подивитись, щоб на ньому не було додаткових пристроїв; щоб на основну клавіатуру не була накладена додаткова клавіатура для введення ПІН-коду; щоб поряд з клавіатурою не були розміщені об’єкти, в які може бути вбудована відеокамера. За допомогою цих пристроїв скімери можуть зчитувати та запам’ятовувати конфіденційну інформацію платіжної картки.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: http://ruporzt.com.ua/
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 15:11
900 дол хабара: затримано посадовця Київського ТЦК та С ...
Сьогодні 14:38
СБУ затримала рецидивістку, яка ввозила в Україну преку ...
Сьогодні 12:13
Сапери Чернігівщини вилучили 26 вибухонебезпечних предм ...
Сьогодні 12:11
«Кріт» російської розвідки під виглядом капелана намага ...
Сьогодні 12:08
Рятувальники ліквідували наслідки обстрілу в Покровсько ...
Сьогодні 11:59
Створення безбарʼєрного простору в Україні: визнач ...
Сьогодні 11:42
У Запорізькій обласній клінічній лікарні функціонує нов ...
Сьогодні 11:40
Двоє поранених внаслідок ворожої атаки м. Нікополь – ро ...
Сьогодні 11:38
На території Чорнобильського заповідника злочинці орган ...
Сьогодні 11:36
Здійснював розвідувальну діяльність за завданнями фсб р ...
Сьогодні 00:35
Молодики з Київщини та Житомирщини на замовлення спалюв ...
Вчора 16:52
На Житомирщині подружжя вбило знайомого
Вчора 12:03
У Житомирі наркодилери влаштували міні-лабораторію у су ...
Вчора 10:51
Злочинне угруповання, яке «варило» синтетичні наркотики ...
Вчора 10:47
Ранкова стрілянина у Житомирі: Поруч з багатоповерхівко ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення