Яценюк знайшов заміну дорогому газу

14.10 16:36    
Майбутнє – за ядерною енергетикою. В усякому разі, саме її розвиток має стати одним із головних напрямків модернізації України. Про це під час свого нещодавнього візиту на Рівненську АЕС сказав лідер «ФРОНТУ ЗМІН» Арсеній Яценюк
Із АЕС у місті Кузнецовську Рівненської області Арсеній Петрович певним чином пов’язаний уже давно. Саме він, коли працював першим заступником голови Нацбанку в 2003-2004 роках, забезпечив фінансування її добудови, так само, як і добудови Хмельницької АЕС.
– Видно, що там, де є економічне життя, там де є реальна промисловість, там, де є електроенергетика, – місто виглядає зовсім по-іншому, – побувавши у Кузнецовську та на самій станції, констатував Арсеній Яценюк. – Тому ми маємо повернутися до нової індустріалізації, до модернізації країни.
На зустрічі Арсенія Яценюка з мешканцями Кузнецовська запитання ставили різні, та доля енергетики стала однією з головних тем розмови.

За словами лідера «ФРОНТУ ЗМІН», в посткризовому світі Україна може бути сильною державою тільки за умови, що вже зараз влада визначить чіткі цілі для перебудови країни. Сам Арсеній Яценюк вважає, що починати піднімати економіку слід з будівництва нової інфраструктури – мостів, магістралей, залізниць, нових енергоблоків АЕС. «Таке будівництво – це нові робочі місця, це завантаження української промисловості», – підкреслив політик. Спочатку треба побудувати нормальні мережі для передачі електроенергії, виробленої на існуючих потужностях. Зокрема лінію Рівне-Київ, щоб надмірна кількість електроенергії в Рівному перенаправляти на українську столицю. Далі, вважає Яценюк, треба модернізувати і добудувати потужності на діючих АЕС, і лише після цього можна приступити до будівництва нових станцій.

На запитання про проблему фінансування, Арсеній Яценюк відповів, що Україна має достатньо коштів, але потрібне цільове їх використання. Наприклад, він нагадав про те, як під час роботи в Нацбанку займався рефінансуванням добудови енергоблоків Рівненської та Хмельницької АЕС.
– У кредитній системі є багато інструментів. Без механізму емісії під індустріальні проекти ми не виживемо. Але саме під індустріальні проекти, а не спекуляції. Ось зараз зовнішній борг становить 100 мільярдів доларів. Це по три мільярди на кожну область – можна було б побудувати Україну! Де гроші? Поміняли надруковані гроші на долари, долари вивезли за кордон на сплату боргу. Все. Це вся арифметика, – сказав лідер «ФРОНТУ ЗМІН».
Тому, на думку Арсенія Яценюка, Україні потрібно дуже серйозно зайнятися ядерною енергетикою:
– Енергетична незалежність лежить ось у якій площині: замість дорогого газу ми повинні запропонувати дешеву електроенергію. І якщо для цього треба будувати гідростанцію – будуватимемо гідростанцію, якщо для цього треба будувати безпечні атомні станції – будуватимемо безпечні атомні станції.

Економічні перспективи ядерної енергетики
Ядерну енергетику в усьому світі вважають запорукою національної енергобезпеки. І у відновленні враженої кризою української економіки вона може й повинна відіграти ключову роль. Передумов більш ніж достатньо. На даний момент наша країна посідає одинадцяте місце серед 31 держави світу за кількістю запущених енергоблоків АЕС. За обсягом виробництва електроенергії на атомних станціях ми посідаємо п'яте місце в Європі й сьоме у світі. П'ятнадцять стабільно енергоблоків на наших чотирьох АЕС, які стабільно працюють, виробляють майже половину української електроенергії.

З урахуванням значного подорожчання російського газу (саме його використовують промислові підприємства України) та поступового збільшення ціни на газ власного видобутку (поставляється для населення та об'єктів ЖКГ), вигода від переходу на використання електроенергії буде тільки збільшуватися.

За підрахунками експертів, при переході на електроенергію економія тільки на побутовому енергоспоживання становитиме від 30 до 60 відсотків! Чудовим прикладом у цьому плані є Словаччина, яка після істотного подорожчання газу знову оголосила про відновлення раніше згорнутої програми ядерної енергетики.

Водночас Україні вже треба задуматися про підготовку нових енергоблоків, адже жоден з нинішніх не працюватиме вічно: якщо Україна хоче отримувати дешеву електроенергію, то до 2030 року доведеться замінити сім реакторів. Зробити це можна тільки в умовах працюючої економіки, заснованої на реальному виробництві.
У рамках посткризового розвитку Україні доведеться знову піднімати нині практично знищене сільське господарство. І замість планованої тотальної газифікації в нових реаліях набагато ефективніше і дешевше буде перевести будинки сільських жителів на електрообігрівання.

В умовах дорогих світових енергоресурсів Україні під силу замінити газ на відносно недорогу електроенергію, виготовлену на власних АЕС.

Яценюк знайшов заміну дорогому газу

на фото: Арсеній Яценюк на Рівненській АЕС обговорював із експертами перспективи української енергетики
Автор статті: Віктор Круглий


RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 10:59
7 волынских проектов по защите окружающей среды получат ...
Сьогодні 10:57
Івано-Франківські рятувальники ліквідували пожежу в при ...
Сьогодні 10:54
На півшляху до кордону зі Словаччиною прикордонники зуп ...
Сьогодні 10:53
У пунктах пропуску «Шегині – Медика» та «Краківець – Ко ...
Сьогодні 10:46
Поліція розшукує осіб, які вночі розстріляли поліцейськ ...
Сьогодні 00:54
Україна визначила стратегічні цілі у протимінній діяльн ...
Сьогодні 00:01
У Києві відбулася зустріч, присвячена підтримці реформи ...
Вчора 23:59
Газовики прифронтових областей отримали 20 тонн обладна ...
Вчора 23:57
Сергій Марченко зустрівся з міністрами фінансів G7
Вчора 23:55
Бігун: Іноземні інвестори можуть диверсифікувати ризики ...
16 квітня 15:58
Трагедія у Житомирі: Під час вивантаження відходів у ку ...
15 квітня 17:28
Прокуратура Житомирщини: арештований товар на майже 800 ...
15 квітня 14:32
ДБР затримало керівника заповідника з Житомирщини
15 квітня 13:32
«Відзначив» свій 17-й день народження жорстоким вбивств ...
15 квітня 10:03
У Житомирі працівниця ліцею привласнила техніки на майж ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення