У Замку Радомисль відзначать 400-літній ювілей видання «Часослова»

02.12 20:25    
10 грудня 2016 року о 12.30 на території історико- культурного комплексу Замок-музей Радомисль розпочнуться урочистості з нагоди святкування 400-річчя виходу в світ «Часослову», першої друкованої книги на території центральної та східної України, що була надрукована на папері Радомишльської папірні типографією Києво-Печерської лаври.

До участі в урочистостях запрошені народні депутати, представники Міністерства культури, керівництво Житомирської області та м. Радомишля, громадські та релігійні діячі, зокрема від Української Православної Церкви, Української православної Церкви (КП), Києво-Печерської лаври, Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій.

Сьогодні, через понад три століття Радомишль знову стає одним з осередків духовності, який поширює знання про історію віри українців по всьому світу. За 5 років понад сто двадцять тисяч туристів як з України, так і країн ближнього та далекого зарубіжжя відвідали Музей української домашньої ікони.
Папірня - фабрика для виготовлення паперу з коноплі, кропиви і льону, заснована в 1612 році у м. Радомишлі стараннями Архімандрита Києво-Печерської лаври Єлисея Плетенецького. Папір для "Часослову" та наступних книг до Києва спеціально доставляли водним шляхом із Радомишля. У XVII-XVIII ст. у часи Руїни папірня була зруйнована, а на її фундаменті в кінці XIX ст. збудовано млин. Завдяки старанням фундатора комплексу державного та громадського діяча Ольги Богомолець зруйнована свого часу папірня відновила свою діяльність у 2012 році.

«Після придбання моєю родиною залишків цього млина для створення Музею української домашньої ікони "Душа України " було прийнято рішення здійснити реконструкцію папірні та відновити виробництво паперу за технологіями XVII ст, що і було зроблено 3 роки тому. І тепер кожен, хто приїздить до Замку-музею Радомисль і його папірні може власноруч виготовити листочок паперу і надрукувати на ньому молитву» - зазначали засновник комплексу.

Замок-музей Радомисль являє собою перлину історичного шляху “ Via Regia – дорога королів”, дивовижний комплекс, в якому збережено природні ландшафти та відтворено автентичні інтер’єри XVIІ – XIX століть. На сьогодні – це найбільший приватний музей в Україні. Як зазначалося вище, на території комплексу розміщено єдиний у світі Музей української домашньої ікони та старожитностей. Його експозиція — «Душа України» — складається з понад 5000 тис. ікон 17-21 ст. з усіх регіонів України. Тут відвідувачі можуть торкнутися найдорожчого – Душі українського народу та зазирнути у глибину віри українців багатьох поколінь.

У рамках святкування ювілею заплановано низку заходів в історико-культурному комплексі Замок-музей Радомисль. Зокрема відвідувачі зможуть побачити аркуші і розвороти найдавніших рукописних українських книг, факсимільні видання церковних манускриптів, копії оригінальних мініатюр і текстів стародавніх рукописів виконаних відомим каліграфі стом Юрієм Храпаєм та відвідати майстер-клас з каліграфії.
У Замку Радомисль відзначать 400-літній ювілей видання «Часослова»

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:22
25 червня: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Сьогодні 16:23
Група наукових співробітників Вищої школи глобальних та ...
Сьогодні 12:53
Государственная фискальная служба Украины
Сьогодні 12:12
Розтрата 8,6 млн грн «Центрогазу»: екс-директору повідо ...
Сьогодні 12:12
СБУ в Донецкой области прекратила деятельность антиукра ...
Вчора 23:22
Спортивные игры и виртуальный мир: Или как разнообразит ...
Вчора 15:31
Лікарі, ерго- і фізичні терапевти по всій країні проход ...
Вчора 15:06
Ванная комната и душевая кабинка: От простоты и удобств ...
22 червня 23:42
Перепланировка квартиры: Как оформить согласно современ ...
21 червня 21:21
Виртуальный офис позволяет максимально упростить и опти ...
Вчора 09:39
Поліція перевіряє повідомлення про вибухівку у двох виш ...
22 червня 11:17
У Житомирі поліцейські викрили грабіжника
21 червня 13:00
На Житомирщині чоловік, вбив знайомого та спокійно пішо ...
20 червня 14:35
В Києві житомирянка винесла з ювелірного салону прикрас ...
20 червня 09:57
У Житомирі вночі затримали чоловіків з ноутбуком. ФОТО
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення