DataLife Engine > Актуально > Українські та білоруські діти - жертви порноіндустрії

Українські та білоруські діти - жертви порноіндустрії


22.04. Разместил: yuriy
Як стало відомо Інтернет-порталу Рупор Житомира, кожні троє з чотирьох дітей охоче діляться приватною інформацією в інтернеті.
Понад 30% дитячої порнографії в інтернеті розміщують провайдери з СНД. Найчастіше у порнографічних роликах та фото знімають дітей з України та Білорусі.


Це дані міжнародної правозахисної організації "End Child Prostitution Child Pornography & Trafficking of Children for Sexual Purposes" (ECPAT International). У середу під егідою цієї організації в Києві відбувається міжнародна конференція "Безпека дітей в інтернеті".


Сьогодні через всесвітню мережу дедалі частіше пропагується негативний контент, який у більшості випадків переглядають саме підлітки, сказала в інтерв’ю "Німецькій хвилі" представниця ECPAT International на території СНД Ольга Швед. "Діти розповідають, що вони не тільки мають доступ до порнопродукції і що їх там використовують, а й те, що вони отримують досить негативні контенти, наприклад, фільми про насильство, жорстокість, расизм, фашизм. Це все несе інтернет".


Лоббі інтернет-компаній у Верховній раді

Попри відсутність в Україні закону про регулювання роботи в інтернет-просторі, представниця ECPAT International відзначає прогрес українських правоохоронців у боротьбі з кіберзлочинцями. За минулий рік розкрили 14 таких злочинів. Втім, у судах всі ці справи "розсипалися" через несерйозне ставлення суддів до таких злочинів, констатує Швед. Вона вважає, що через сильне лоббі українських провайдерів, які не зацікавлені втрачати свої прибутки, депутати Верховної ради не ухвалюють законодавство про безпеку в інтернеті.

Тому, за словами правозахисниці з ECPAT, діти безконтрольно довіряють свої особисті дані співрозмовникам в інтернет-чатах, а злочинці ними користуються. "Діти довіряють тому, з ким спілкуються і хто сидить на тому боці за комп’ютером. Це може бути зовсім інша людина, ніж та, за яку вона себе видає. І це небезпечно. З цим повязують і пограбування квартир, бо дитина багато розповіла, що є в квартирі і коли нікого не має вдома. А цим користуються ті, кому це потрібно".


Діти - безмежно довірливі

Сьогодні інтернетом користуються вже понад 10 мільйонів українців. З них кілька мільйонів - діти. Понад 60 відсотків цих дітей та підлітків щодня розмоляють в інтернет-чатах. Троє з чотирьох дітей, які працюють в режимі он-лайн, охоче поділяться приватною інформацією про себе та свою сім’ю в обмін на товари і послуги. А кожна п’ята дитина щорічно стає мішенню зловмисників.

Deutche Welle

Вернуться назад