DataLife Engine > Актуально > Житомирянка «подарувала» шахраям 27 тис грн.

Житомирянка «подарувала» шахраям 27 тис грн.


09.12. Разместил: yuriy
Упродовж минулої доби кілька жителів області повірили невідомим абонентам, які телефонували від імені банківських установ, і втратили власні кошти. Поліцейські закликають полісян бути особливо уважними у будь-яких фінансових питаннях.

4 грудня до Житомирського відділу поліції звернулась 38-річна жителька обласного центру із повідомленням про зникнення з її банківського рахунку 27 тисяч гривень.

Як з’ясували поліцейські, напередодні на мобільний жінки зателефонував незнайомець та назвався працівником фінансової установи. Він повідомив про спробу стороннього втручання до її банківського рахунку, відтак запропонував провести певні операції, аби «посилити захист». Співрозмовник вивідав у заявниці конфіденційні дані, що дозволило йому провести операцію із перерахунку чужих коштів.

Того ж дня схожа неприємність трапилася із 68-річною житомирянкою. До жінки також зателефонував незнайомець, повідомивши про спробу зняття коштів з її рахунку сторонньою особою. Під приводом надання допомоги у вирішенні проблеми він дізнався у жінки усі конфіденційні дані. Тільки із смс-повідомлення, що надійшло з фінансової установи, вона зрозуміла, що з її банківського рахунку зникли понад 2 тисячі гривень.

45-річна жителька селища Пулин за аналогічних обставин втратила близько 17 тисяч гривень зі свого рахунку. Про це жінка заявила до місцевого відділення поліції.

Нині у рамках розпочатих за ст. 190 (Шахрайство) ККУ кримінальних проваджень поліцейські встановлюють осіб, причетних до вказаних злодіянь.

Разом з тим правоохоронці закликають громадян бути обачними у фінансових питаннях.

Пам’ятайте, що конфіденційні відомості ваших банківських рахунків не можна повідомляти нікому, навіть банківським працівникам. Вони не можуть запитувати у вас паролі входу до вашого електронного кабінету, пін-коди карток, CVV-коди тощо. Цю інформацію маєте знати тільки ви!

Не надавайте особистої інформації про номери банківської картки, рахунку, телефону, «прив’язаного до картки», особливо, якщо спілкуєтесь із незнайомим абонентом або даєте оголошення в інтернет-мережі.

Будьте уважними, не дайте себе ошукати і не дозволяйте пройдисвітам збагатитися за ваш рахунок!

Вернуться назад