DataLife Engine > Актуально > В області декларацію з сімейним лікарем підписали майже 840 тисяч жителів

В області декларацію з сімейним лікарем підписали майже 840 тисяч жителів


30.12. Разместил: yuriy
В Україні триває приписна кампанія з обрання свого сімейного лікаря. Кожен, хто ще не підписав декларацію з терапевтом чи педіатром ще може це зробити. Свого лікаря обрали уже понад 23 мільйони українців.

Про це інформує Національна служба здоров’я України. Це більше, ніж половина населення країни. Така висока активність людей свідчить про те, що вони готові до змін. Трансформація первинної ланки є фактом, і вона відбувається за найбільш оптимістичним сценарієм. Понад 95% комунальних закладів первинки долучаються до змін і переходять на нову модель фінансування.

Так за даними Національної електронної системи охорони здоров’я «eHealth» в Житомирській області підписали декларації з лікарями вже 837 тис. 236 жителів. До «eHealth» приєдналися 74 медичні заклади та 829 лікарів Житомирщини.

НСЗУ повідомляє, що у 2018 році обсяг коштів для первинки збільшили лише в півтора рази, а зарплати персоналу в закладах зросли вдвічі-втричі. Саме завдяки новій ефективній моделі фінансування. Коли гроші йдуть за пацієнтом, коли держава не утримує заклад, а платить за надані ним послуги. В результаті – лікарі отримують гідну оплату праці, а пацієнти – новий рівень сервісу та піклування.

У 2019 році зміни в системі охорони здоров’я продовжаться впровадженням програми «Безкоштовна діагностика», за якою пацієнти за направленням сімейного лікаря, терапевта та педіатра зможуть безоплатно отримати 54 медичні послуги.

Тож для того, аби вже в другій половині 2019 року не платити за основні медичні послуги – варто підписати декларацію та обрати лікаря.

Все це буде відбуватися із одночасним впровадженням широкого спектру електронних інструментів у роботі медичних закладів та аптек, завдяки яким трансформація медицини України буде відбуватися швидше та прозоріше. Аби у 2020 році програма медичних гарантій запрацювала в повному обсязі на всіх рівнях медичної допомоги.

Вернуться назад