DataLife Engine > Актуально > В області працює вже 13 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства

В області працює вже 13 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства


14.06. Разместил: yuriy
Працювати на випередження випадків насильства в сім’ї – це основне завдання соціальних працівників, і зокрема створених в області мобільних бригад соціально-психологічної допомоги. З початку року на Житомирщині працює вже 13 таких мобільних бригад, серед яких 2 – мультидисциплінарні команди по роботі з особами, які вчинили насильство в сім’ях та членами їх сімей.



Про це повідомляє обласний центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді. Наразі на Житомирщині вже створили 13 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. У числі цих бригад є 2 мультидисциплінарних команд по роботі з особами, які вчинили насильство в сім’ях та членами їх сімей. Такі мультидисциплінарні команди створені та функціонують в Бердичівському районі та Баранівській ОТГ.



За словами заступника директора обласного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Лариси Теребей, основне завдання таких мобільних бригад – надавати допомогу особам, які постраждали від домашнього насильства, оперативно реагувати на такі ситуації та надавати якісну соціально-психологічну допомогу.



«Не менш важливим аспектом в роботі мобільних бригад є профілкатична та інформаційно-просвітницька діяльність на випередження випадків домашнього насильства», – наголошує Лариса Теребей.



Також у центрі соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді повідомили, що ще три мобільні бригади у найближчому майбутньому планують створити у Новоград-Волинському, Малинському та Романівському районах.



Наразі в області діють 13 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства у таких районах та ОТГ:



Любарська ОТГ;
Олевська ОТГ;
Радомишльський район;
Ємільчинський район;
Брусилівська ОТГ;
Хорошівська ОТГ;
Новоборівська ОТГ;
Попільнянська ОТГ;
Квітнева ОТГ;
Глибочицька ОТГ;
Баранівська ОТГ;
Бердичівський район;
Народицький район.


За словами Лариси Теребей, мінімальний склад мобільних бригад – фахівець із соціальної роботи та психолог, проте може бути ще юрист, медичний працівник.



Нагадаємо, що вчора, 13 червня, під час брифінгу з питань запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми заступник ОДА Ярослав Лагута наголосив:



«Першочергове завдання для всіх органів соціального захисту населення – профілактика та запобігання випадкам домашнього насильства та торгівлі людьми».



Довідково. Відповідно до постанов КМУ у районах містах та ОТГ мають бути створені мобільні бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

В Україні працює національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації за номерами: 0-800-500-335 або 116-123 (короткий номер з мобільного).

Вернуться назад