DataLife Engine > Актуально > Житомирщина: на дільницях виборці голосують без паспортів

Житомирщина: на дільницях виборці голосують без паспортів


21.07. Разместил: yuriy
У Житомирській області на дільницях спостерігачі ОПОРИ фіксують видачу виборцям членами дільничних виборчих комісії бюлетенів без пред'явлення паспортів.

Найбільше таких випадків у одномандатному виборчому окрузі № 65 (м. Новоград-Волинський).

ДВК №180279 с. Середи зафіксовано 3 випадки видачі бюлетенів без паспортів. ДВК №180682 с. Дублинки Новоград-Волинського району: 1 випадок. ДВК №181112 м. Баранівка: 3 випадки. Після зауважень спостерігачів ОПОРИ члени комісії почали відправляти виборців додому за документами.

У ОВО №62 (м. Житомир) на дільниці №181432 виборцям члени комісії відмовлялися видавати бюлетені по ID-картці без довідки про прописку. Виборець поверталась додому за довідкою.

На ДВК №181339, за словами спостерігача ОПОРИ, виборець прийшла з довідкою, про те, що паспорт в паспортному столі. Але їй відмовились видавати бюлетень.

ОВО № 64 (м. Коростень) на дільницях №180770 та №180390 були спроби видачі бюлетенів без паспортів, спостерігачі ОПОРИ попередили голову і люди пішли за паспортами.

Відповідно до ч.1 ст. 2 Закону України «Про вибори народних депутатів України»: «Вибори депутатів є загальними. Право голосу на виборах депутатів мають громадяни України, яким на день голосування виповнилося вісімнадцять років. Громадяни України, які мають право голосу, є виборцями». У ч.3 ст.2 зазначено: «Документом, який підтверджує особу та громадянство України виборця на виборах депутатів, є: 1) паспорт громадянина України; 2) тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України); 3) картка (довідка) установи виконання покарань або слідчого ізолятора, що повинна містити: прізвище, ім'я, по батькові, число, місяць, рік народження, громадянство, фотокартку особи, підпис керівника та печатку установи (для осіб, які перебувають в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах); 4) паспорт громадянина України для виїзду за кордон; 5) дипломатичний паспорт; 6) службовий паспорт; 7) військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби)».

Як повідомляла ОПОРА, у житомирській області 5 ДВК не вели протокол ранкового засідання, на дільниці №180448 (ОВО №66) виборці порушили таємницю голосування.На дільницях у всіх округах спостерігачі ОПОРИ фіксують нестачу скриньок та кабінок для голосування.

Вернуться назад