DataLife Engine > Актуально > На Житомирщині понад 1100 домогосподарств отримали компенсації за доїльні апарати

На Житомирщині понад 1100 домогосподарств отримали компенсації за доїльні апарати


11.08. Разместил: yuriy
За кілька років вже 1109 домогосподарств, які утримують трьох і більше корів, отримали до 7 тис. грн на рахунок з обласного бюджету. Так, упродовж 2017-2019 років за придбання доїльних апаратів родинам Житомирщини компенсували близько 7,5 млн грн.

Відшкодування вартості закуплених установок індивідуального доїння домогосподарствам залишається найпопулярнішим напрямом програми АПК Житомирщини. Лише з початку року 356 господарів отримали на рахунки до 7 тисяч гривень компенсації. Загалом жителям виплатили цьогоріч 2 млн 467,4 тис. грн.

Як повідомляють у департаменті агропромислового розвитку та економічної політики ОДА, найактивніше користуються програмою жителі у Любарському районі – лише за рік 116 жителів отримали 693,5 тис. грн відшкодування.

Також активно подають заявки та отримують компенсації домогосподарства у Чуднівському районі – 43 жителі, Ружинському – 33, Андрушівському – 23, Коростишівському – 17.

Найменш активно користувалися програмою цьогоріч у Лугинському, Малинському, Народицькому, Хорошівському районах, жодної заявки не надійшло із Олевського району.

Крім того, що доїльний апарат значно пришвидшує та полегшує процес доїння, жителі області отримують до 7 тис. грн компенсації за його придбання. Також доїльні апарати забезпечують відсутність контактів рук із тваринами та молоком, що є умовою для європейських стандартів якості молочної продукції. І відповідно ціна такого молока є значно вищою.

ОДА продовжує прийом заявок та документів від жителів, які придбали установку індивідуального доїння, та бажають отримати відшкодування за неї.

Для того, аби отримати компенсацію, власники корів мають подати до комісії такі документи:

заявку за формою;
реквізити про відкриття поточного рахунку, видані банком;
платіжний документ (касовий чек або товарний чек, або розрахункова квитанція, або прибутковий касовий ордер), що підтверджує сплату коштів та технічну документацію за придбану установку індивідуального доїння. Документи, подані на засідання комісії, повинні містити реквізити продавця, бути завірені печаткою і його підписом. У разі, якщо продавець працює без печатки, повинна бути замітка б/п;
довідку, видану сільською, селищною, міською чи районною у місті радою, територіальною громадою про кількість корів;
копії паспортів корів та ветеринарних карток до них, завірених належним чином;
копії паспорта особи та документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.
письмове зобов’язання про збереження придбаної установки індивідуального доїння протягом п’яти років (у разі закупівлі наступної установки до закінчення вказаного терміну, витрати не відшкодовуються).

Документи до обласної комісії приймають за адресою: м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25, департамент агропромислового розвитку та економічної політики обласної державної адміністрації каб. 212. Телефон для довідок: (0412) 47-46-28.

Загалом у 2019 році на підтримку фермерів, аграріїв, кооперативів та домогосподарств Житомирщини передбачили 10 млн 150 тис. грн в обласному бюджеті. За якими напрямками фермери, кооперативи та господарства можуть отримати компенсації – читайте ТУТ.

Нагадаємо, що у липні комісія погодила виплату компенсацій для 55 жителів області, які подали заявки для відшкодування закуплених установок індивідуального доїння.

Вернуться назад