DataLife Engine > Актуально > За сприяння Омбудсмана у Житомирі поновлено право на пільговий проїзд

За сприяння Омбудсмана у Житомирі поновлено право на пільговий проїзд


21.05. Разместил: yuriy
У межах парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина в Україні працівниками відділу права на соціальний захист Департаменту моніторингу соціальних прав Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини здійснюється постійний моніторинг забезпечення соціальних прав громадян в умовах карантину та надзвичайної ситуації, введених у зв’язку з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Моніторингом було встановлено, що рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради від 20 березня 2020 р. № 377 «Про тимчасове обмеження пільгового проїзду у міському громадському транспорті» з 21 березня 2020 року на період обмежувальних заходів щодо недопущення поширення коронавірусної інфекції COVID-19 на території Житомирської міської об’єднаної територіальної громади тимчасово обмежено пільгове (безоплатне) перевезення громадян у громадському транспорті, окрім військовослужбовців та працівників правоохоронних органів.

У зв’язку із тим, що вказане рішення порушує встановлені законодавством права відповідних категорій громадян на пільговий проїзд, Уповноваженим було внесено подання Житомирському міському голові для вжиття невідкладних заходів з метою поновлення та забезпечення реалізації права громадян на пільговий проїзд у громадському транспорті.

Виконавчий комітет Житомирської міської ради на черговому засіданні 20 травня прийняв рішення щодо відновлення, хоча із певними часовими обмеженнями, пільгового перевезення пасажирів у міському громадському транспорті. Відтак, рішення виконавчого комітету міської ради від 20.03.2020 № 377 «Про тимчасове обмеження пільгового проїзду у міському громадському транспорті» втратило чинність.

Вернуться назад