DataLife Engine > Актуально > Рятувальники Житомирщини наголошують: відпочивайте біля води безпечно

Рятувальники Житомирщини наголошують: відпочивайте біля води безпечно


18.08. Разместил: yuriy
Лічені дні залишаються до закінчення літа, але люди активно вирушали й вирушають до водойм, щоб відпочити. Нажаль, літо 2020 не обійшлося без пригод на воді в Житомирській області – 12 осіб стали жертвами водної стихії. Про це інформує Управління ДСНС України у Житомирській області.

Прикро, але тонуть переважно ті, хто вміє плавати. Нещасні випадки найчастіше трапляються при порушенні правил безпеки на воді. Більшість людей гине через купання у непристосованих для цього місцях. Ще один підступний ворог плавців – алкоголь. У стані алкогольного сп’яніння ризик пригод на воді збільшується в рази. Також досить сумно закінчується самовпевнене поводження на воді та хизування.

Зокрема, минулого тижня у с. Стрижівка Коростишівського району в ставку втопився чоловік. Як з’ясувалося, того дня біля місцевої водойми відпочивала компанія товаришів. Один із них – 48-річний пішов купатися. Він активно пірнав у воду, але через кілька хвилин зник із поля зору. Товариші вирішили, що чоловік жартує і нібито виплив у іншому місці. В подальшому він так і не з’являвся, тому його знайомі забили на сполох. Вони обійшли водойму, гукали зниклого, але все безрезультатно.

Прислухайтесь до порад фахівців:
для купання обирайте лише спеціально обладнані місця;

уникайте водойм із швидкою течією та не плавайте наодинці;

у воді купайтеся лише у світлу пору доби;

не заходьте у воду у стані алкогольного сп’яніння;

не залишайте без нагляду ритуальне багаття, щоб не спровокувати пожежу;

не дозволяйте дітям самостійно відвідувати водойми.Дотримуйтесь соціальної дистанції та правил особистої гігієни.Пам’ятайте, що найбільш дієвий превентивний метод – це ваша власна обачність!

Вернуться назад