DataLife Engine > Актуально > Працівники Житомирської психлікарні знову перекривали дорогу, вимагаючи заборгованої зарплатні

Працівники Житомирської психлікарні знову перекривали дорогу, вимагаючи заборгованої зарплатні


18.09. Разместил: yuriy
18 вересня близько півсотні працівників житомирської психіатричної лікарні перекривали міжнародну трасу "Виступовичі-Могилів-Подільський". Безперервно рухаючись пішохідним переходом, люди повністю заблокували рух трасою, через що утворились кількакілометрові затори.

Більше двох місяців медики не отримують свою заробітню плату, востаннє частину грошей у сумі 2 тисячі гривень їм видали ще на початку липня. Відтоді працюють на ентузіазмі та "в кредит", каже медсестра психіатричної лікарні Вікторія Коритко:

"Останню заробітну плату ми отримали за липень місяць. Це близько двох тисяч гривень, в декого немає і стільки. 7 вересня ми були під обласною радою, нам пообіцяли, що за 10 днів ця ситуація буде вирішена, але пройшло більше часу і ситуація так і не вирішена".

Працівники Житомирської психлікарні знову перекривали дорогу, вимагаючи заборгованої зарплатніСуспільне Житомир
Ще один працівник лікарні Михайло Гриньов каже, що на проїзд немає грошей, тож, людям доводиться ходити на роботу пішки або їздити на велосипедах. За комунальні послуги теж немає чим платити.

Працівники Житомирської психлікарні знову перекривали дорогу, вимагаючи заборгованої зарплатніСуспільне Житомир
Кожні 15 хвилин мітингувальники розблоковували дорогу та давали можливість проїхати. Незважаючи на це, на дорозі утворювалися затори довжиною у кілометр. Не обійшлося і без перепалок з водіями, які стояли у заторі.

"Ну а я яким боком до цього? Я винен в цьому? – каже один з водіїв Дмитро. – Хай ідуть під адміністрацію – куди треба, туди хай і йдуть, до чого тут ми, прості люди? Не ми ж їм не платимо заробітню плату. Керівництво не платить, хай йдуть до керівництва".

На зустріч з протестувальниками приїхав начальник обласного управління охорони здоров'я Микола Суслик. Чиновник каже, що ситуація з невиплатою зарплат склалася через недофінансування від Національної служби здоров’я. Договір на надання послуг, який лікарня заключила з НСЗУ наприкінці березня, не може покрити потреб закладу, отож на сесії обласної ради прийняли рішення про об’єднання центру психічного здоров’я з наркологічним диспансером, що дало можливість укласти додаткові угоди з НСЗУ. Їх вже надіслали до НСЗУ, але пришвидшити процес їх підписання управління охорони здоров’я області не може, говорить Микола Суслик:

"На сьогоднішній день є на розгляді Національної служби здоров’я приблизно 14-15 мільйонів гривень. Протягом трьох днів він (договір – ред.) має бути підписаний, але там є електронна черга і, на жаль, сьогодні (18 вересня – ред.) в розмові з НСЗУ я почув, що в них немає такого, щоб щось було позачергово. Все йде в порядку електронної черги".

За словами представниці Національної служби здоров’я України Лілії Гудзь, договори на надання додаткових послуг центром психічного здоров’я нині перебувають на стадії підписання. Одразу після підписання кошти будуть перераховані на рахунок установи.

Вернуться назад