DataLife Engine > Актуально > На Житомирщині у деяких місцях для купання норма забруднення перевищена майже у 50 разів

На Житомирщині у деяких місцях для купання норма забруднення перевищена майже у 50 разів


06.06. Разместил: yuriy
На Житомирщині лабораторний центр дослідив якість води у популярних місцях для купання. Із 66 відібраних проб води задовільні результати показали 32. У всіх інших зразках – перевищений рівень забруднення, у деяких норма перевищена майже у 50 разів.

Працівники лабораторного центру відібрали 66 проб води у популярних місцях купання на території області. За словами фахівчині лабораторного центру Олени Шатковської, показники у деяких місцях перевищували норму у півсотні разів, наприклад, на міському пляжі Коростеня, де вміст кишкової палички складав 240 тисяч одиниць при нормі не більше 5 тисяч. У Житомирі з майже десятка відібраних проб санітарним вимогам відповідає вода лише у Богунському кар'єрі та в озері Мільком.

"Що стосується Житомирського району, то у селі Дениші на річці Тетерів показник складає 240 тисяч – це індекс вмісту лактозопозитивної кишкової палички, – розповідає Олена Шатковська. – Кар'єр у селі Слобода-Селець – теж такий самий індекс, Соколовський кар'єр, кар'єр Польова – там трохи менше забруднення, але теж 24 тисячі – це перевищення".

Дитячий та дорослий пляжі у гідропарку Житомира – єдині у місті зони відпочинку, де офіційно дозволено купання. Проте результати відібраних там проб перевищують норму у майже 5 разів – йдеться про забруднення води продуктами життєдіяльності людини, наприклад, несанкціонованими скидами каналізаційних стоків.

Людмила з дітьми не купається у гідропарку вже кілька років. Жінка каже, що приходить сюди лише погуляти та подихати повітрям, а от заходити у воду не ризикує.

"Декілька років ми тут не плаваємо, а просто відпочиваємо у парку, тому що знаємо про проби води і реально страшно, – каже Людмила. – Приходимо лише погрітися, прогулятися на свіжому повітрі, тому що вода, навіть якщо візуально подивитися, дуже брудна".

Валентина ж із родиною не втрачає оптимізму. Жінка сподівається, що до початку купального сезону якість води у цьому місці покращиться.

"Ще не збиралася купатися, бо трохи холодно, та й я тут не дуже часто буваю, – розповідає Валентина. – Зазвичай, коли йдуть дощі, то тут завжди погана вода, я не думаю, що влітку буде багато дощити".

Вернуться назад