DataLife Engine > Актуально > На українсько-білоруському кордоні з 1 липня розпочинається сезонний пропуск громадян для збору диких ягід та грибів

На українсько-білоруському кордоні з 1 липня розпочинається сезонний пропуск громадян для збору диких ягід та грибів


30.06. Разместил: yuriy
Державна прикордонна служба України відкрита для взаємодії та діалогу з громадою, органами місцевого самоврядування та усіма зацікавленими сторонами. Враховуючи неодноразові звернення, що надходять від територіальних громад прикордоння Рівненщини, щодо можливості збору громадянами України диких ягід та грибів на територію Республіки Білорусь, Держприкордонслужба України, після узгодження питання з білоруською Стороною, прийняла рішення про здійснення тимчасового спрощеного пропуску мешканців прикордоння через українсько-білоруський кордон.
Відповідно до двосторонніх домовленостей, з липня розпочнеться спрощений пропуск громадян, жителів прикордоння, через кордон для збору дикоросів. Триватиме пропуск громадян України на територію білоруського республіканського ландшафтного заповідника «Ольманські болота» у два етапи: з 1 липня по 10 серпня (з 06.00 до 22.00) та з 1 вересня по 15 листопада (з 06.00 до 20.00), традиційно, в 3-ох тимчасових місцях спрощеного перетину державного кордону «Познань», «Березове» та «Дроздинь».
Громадянам для перетину кордону необхідно мати:
старше 16 років – дійсний національний паспорт громадянина України, довідки з сільського виконавчого комітету з вклеєною фотокарткою і підписом голови сільської ради з печаткою; перепустки, виданої органами прикордонної служби Республіки Білорусь на право перебування в прикордонній смузі; іменної квитанції про оплату за відвідини республіканського ландшафтного заповідника «Ольманські болота»;
молодше 16 років – свідоцтво про народження, довідки з сільського виконавчого комітету з вклеєною фотокарткою і підписом голови сільської ради з печаткою. Перетин кордону здійснюватиметься у супроводі законних представників або інших повнолітніх осіб за наявності нотаріально завіреного клопотання. При цьому неповнолітні громадяни до 16 років повинні мати перепустку видану органами прикордонної служби Республіки Білорусь на право перебування у прикордонній смузі, а також іменну квитанцію про оплату за відвідини республіканського ландшафтного заповідника «Ольманські болота».
В місцях спрощеного перетину кордону пропуск можливий лише для жителів населених пунктів Обсіч, Дубно, Познань, Глинне, Хміль, Березове, Заболоття, Грабунь, Дроздинь та Старе Село Сарненського району Рівненської області.
З метою недопущення розповсюдження коронавірусної інфекції, перетин кордону з України в Республіку Білорусь і назад в місцях спрощеного пропуску здійснюватиметься тільки в медичних масках з обов’язковим температурним скринінгом. Пропуск через державний кордон осіб з підвищеною температурою тіла чи з явними ознаками захворювання не здійснюватиметься.
Зауважимо, що перетин кордону громадянами можливий лише пішки чи на велосипедах. Повернення громадян на територію України здійснювати в день перетину державного кордону. Пропуск громадян України по паспортному документу у форматі ID-картки здійснюватись не буде.

Вернуться назад