DataLife Engine > Актуально > Запуск в Житомирі сміттєпереробного заводу вдесятеро зменшить кількість відходів, які потрібно захоронити

Запуск в Житомирі сміттєпереробного заводу вдесятеро зменшить кількість відходів, які потрібно захоронити


11.01. Разместил: yuriy
За статистикою щорічно кожен мешканець великого міста у своєму домашньому господарстві утворює близькооднієї тонни відходів. І це не враховуючи тверді побутові відходи, що утворюються у торгівлі, на підприємствах тощо.

«На сьогодні тверді побутові відходи являють собою суміш, яка складається з різноманітного непотребу: харчових відходів, паперу, картону, деревини, металобрухту чорних і кольорових металів, шкіри, гуми, текстилю, скла, полімерних матеріалів. Але разом з тим в цій суміші можна знайти солі ртуті, фосфор-карбонати з флуоресцентних ламп, токсичні хімікати, які містяться в залишках фарб та розчинників, лаків та аерозолів, акумуляторах і т.п. Потрапляння зазначених відходів на полігонах призводить до забруднення навколишнього середовища», - розповідає начальник управління житлового господарства Андрій Гуменюк.

Однією з найбільших проблем, що призводить до погіршення стану навколишнього природного середовища є загальна тенденція збільшення об’ємів відходів та їх накопичення.

Середня чисельність населення зменшується, а обсяг зібраних ТПВ, що припадають на особу – збільшується.

При цьому близько 90%зібраних відходів захоронюються на звалищах, причому обсяг розміщених на звалищах відходів щорічно збільшується, що є негативним явищем, оскільки призводить до забруднення навколишнього природного середовища та знищення потенційних вторинних ресурсів.

Побутові відходи – це не тільки забруднення довкілля, а й значний сировинний ресурс, який мало використовується в Україні. З 1 т загальних відходів можна отримати 170 кг біогазу, або ж 210 кг компосту, 300 кг макулатури, тканини та пластмас.

Утворені відходи з міста вивозяться на єдиний міський полігон по захороненню твердих побутових відходів, який знаходиться по вул. Андріївській, 29, де площа захоронення ТПВ становить 18,7 га. Полігон ТПВ був утворений стихійно на місці кар’єру Крошенського цегельного заводу та експлуатується з 1957 року.

На даний час висота терикону утвореного при захороненні відходів становить 30 метрів, об’єм захоронених відходів на 1 січня 2022 року – 3 млн 500 тис. тонн або ж 17 млн 500 тис. м³.

Щорічно на полігон для захоронення вивозиться майже 800 тис м³ твердих побутових відходів і з кожним роком ця цифра збільшується.

«Згідно з висновками спеціалістів державних контролюючих органів міський полігон ТПВ вичерпав свої виробничі потужності, працює в режимі перевантаження. На даний час в Україні існують технології переробки твердих побутових відходів, сортування та вилучення вторинних ресурсів, внаслідок чого значно зменшується відсоток відходів, які захоронюються та зменшуються площі сміттєзвалищ. Саме цей спосіб, як найбільш корисний для природи та людини вибрала Житомирська міська рада», - зазначає Андрій Гуменюк.

Наданий час відповідно до Концепції інтегрованого розвитку Житомира з травня 2021 року компанією ТОВ «МС Соціальний проєкт» розпочато будівництво «нового» сміттєпереробного заводу, у промзоні міста за адресою: проїзд Складський, 20, це перший в Україні завод по переробці побутових відходів.

Будівництво заводу забезпечить стабільне управління відходами без утворення стихійних звалищ, поводження з відходами без забруднення навколишнього природного середовища, використання існуючої логістики для збору і транспортування, компактність заводу і невелику територію для його розміщення, створює нові робочі місця, поліпшує екологічну ситуацію в Житомирі.

Внаслідок його діяльності у 10 разів від загальної кількості зменшиться кількість відходів, які потрібно захоронити.

Вернуться назад