Сергій Сухомлин: Дозволили відчинити магазинчики, аби збільшити конкуренцію й не дати підвищити ціни
07.04.2020 09:50 Сергій Сухомлин: Дозволили відчинити магазинчики, аби збільшити к ...
Інтерв\'ю з Сергієм Сухомлином, міським головою Житомира
Про проект Контакти Реклама
Найкращий шлях виборчого протистояння – публічні дебати?

Найкращий шлях виборчого протистояння – публічні дебати?

04.11 19:43    
Круглий стіл на тему: «Вибір житомирян: міська рада із депутатами і все ще без голови» став своєрідним прологом у розгортанні виборчих змагань за посаду Житомирського міського голови між першим і другим туром виборів. Учасники «круглого столу», провідні житомирські експерти та аналітики, найпершим чином намагались обґрунтувати факт рекордно низької активності житомирян 25 жовтня 2015 року.

Так, Валерій Федоренко, акцентував увагу на вкрай низькому ступені легітимності новообраної влади, одночасно зауваживши на тому, що виборець, який проігнорував похід на виборчу дільницю, тим самим продемонстрував свій протест у найбільш прийнятний спосіб. На думку В.О.Федоренка, минулі вибори продемонстрували великий потенціал протестно-радикальних настроїв усередині житомирської громади. Будь-які недоліки у діях новообраного керівництва Житомира, а особливо- факти корупції чи навіть бездіяльності міської влади, матимуть куди серйозніші наслідки, аніж це було раніше. Відтак, новообрана влада повинна продемонструвати виняткову злагодженість та вміння досягати компромісу у вирішенні багатьох, вже хронічних для Житомира проблем.

У цьому стосунку важливою рисою новообраного мера міста стане вміння шукати та знаходити компроміси, точки дотику депутатів, які представляють у новообраній міськраді шість політичних партій. На думку координатора руху «Чесно» Володимира Піньковського, постаті обох кандидатів на посаду Житомирського міського голови, яких житомиряни обиратимуть 15 листопада, суттєво розрізняються вмінням знаходити порозуміння усередині депутатського корпусу. Якщо секретар Житомирської міськради Любов Цимбалюк свого часу здобула авторитет у депутатському середовищі Житомирської міськради якраз за рахунок вдалої роботи з усіма фракціями та групами, то її нинішній конкурент у боротьбі за посаду міського голови Сергій Сухомлин цього зробити не зміг. Упродовж майже півтора року свого перебування на посаді першого заступника мера міста Сергій Сухомлин не зміг досягти конструктиву у стосунках із депутатами міськради, що призвело до провалу кількох важливих для життя міста проектів. Учасники «круглого столу» звернули увагу на тому, що обидва претенденти на посаду мера Житомира є представниками бізнесу, а також – представниками потужних партій. Однак партійні біографії обох кандидатів суттєво відрізняються: якщо Любов Цимбалюк є представницею ВО «Батьківщини» упродовж значного відрізку часу (2010-2015 рр.), то Сергій Сухомлин за цей же час був причетним до членства у трьох партіях. Нині С.І.Сухомлин очолює Житомирську обласну організацію президентської партії «Солідарність», але саме ця посада сьогоднішнього кандидата на посаду мера Житомира робить його залежним від вертикалі влади.

До речі, на думку журналіста – аналітика Віктора Радчука, партійний склад новообраної Житомирської міської ради більш сприятливий для об’єднання навколо Любові Цимбалюк, яка на минулих виборах очолювала партійний список ВО «Батьківщини». Натомість її супернику Сергію Сухомлину сформувати більшість у депутатському середовищі навколо фракції «Солідарності» буде значно складніше.

Яким же чином розвиватиметься швидкоплинна передвиборча боротьба у Житомирі, учасники «круглого столу» прогнозувати не стали. Однак вони зауважили, на перебіг подій у Житомирі матимуть вплив події загальноукраїнського масштабу, а саме – протистояння олігархічних кланів у верхніх «ешелонах» влади. Як найкращий спосіб вплинути на волевиявлення житомирян напередодні виборів 15 листопада, експерти-аналітики запропонували проведення публічних теледебатів між обома кандидатами на посаду мера Житомира. Яке рішення приймуть самі кандидати та їх передвиборчі штаби, покажуть найближчі дні.

Микола Корзун

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: http://ruporzt.com.ua/
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 18:32
Недоотримання бюджетом 8 мільйонів 141 тисячі гривень – ...
Вчора 17:10
Контрабандист на дельтаплані «бомбардував» Румунію сига ...
Вчора 17:05
Ексміністра екології підозрюють в організації надання н ...
Вчора 17:04
Військова прокуратура Центрального регіону: притягнення ...
Вчора 16:55
Головний центр підготовки особового складу Держприкордо ...
Вчора 18:32
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на че ...
Вчора 13:16
Ольга Стефанішина: Червоний Хрест допоможе Україні подо ...
Вчора 13:13
Дніпропетровська область - ліквідовано займання в багат ...
Вчора 13:10
Як українка несла в Росію п’ять сумок з м’ясом та салом
Вчора 13:07
Заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов предста ...
Вчора 10:24
У Житомирі СБУ затримала офіцера військової частини
Вчора 09:15
1000 дол за постійне місце проживання в Україні – посад ...
30 червня 18:39
Житомирянин організував злочинну групу, яка ухилилась в ...
30 червня 16:54
У Житомирі прямо на вулиці сталася стрілянина
30 червня 09:25
Незаконно одержану матеріальну допомогу на суму 5 тис д ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення