Володимир Ширма: В онкодиспансері створюватимемо комфортні умови для лікування пацієнтів

17.07 14:35    
Володимир Ширма: В онкодиспансері створюватимемо комфортні умови для лікування пацієнтів

Питання придбання в обласний онкологічний диспансер відповідного медичного обладнання та ремонту приміщення для нього обговорили 17 липня на наради, яку провів голова обласної ради Володимир Ширма. Участь у нараді взяли т.в.о. голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, головний лікар закладу Ігор Сабадаш, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Як розповів Ігор Сабадаш, один із сучасних методів лікування онкологічних захворювань - це променева терапія, і щоденно в нашому онкодиспансері потребують такої процедури більше 100 людей.

«Наразі терапію проводимо на гама-терапевтичному апараті 1999 року випуску, і всі знають, що таке лікування дає побічні ефекти. В інших лікарнях України для променевої терапії використовують лінійний прискорювач, який дозволяє направити випромінювання безпосередньо на саму пухлину. Цей метод не викликає променевих ушкоджень, не гинуть здорові тканини, він більш щадний для людини. Це зовсім інший рівень надання медичної допомоги. Тому постає питання придбання такого медичного обладнання для нашого закладу. Але першочергово потрібно облаштувати для нього відповідне приміщення – бункер. У лікарні є приміщення, де було розміщено старе, вже списане, обладнання, і його можна відремонтувати під прискорювач. Орієнтована вартість реконструкції приміщення - 10-15 млн грн, а обладнання коштує 60-70 млн грн», - окреслив проблемне питання Ігор Сабадаш.

Як розповів начальник управління охорони здоров’я Микола Суслик, з наступного року держава має запустити програму придбання лінійних прискорювачів на умовах співфінансування.

«У 2020-2022 роках планується реалізація державної програми щодо придбання на умовах співфінансування лінійних прискорювачів. На початковому етапі передбачається охопити 8 областей, в залежності від потреби, і виділити на закупівлю цього обладнання кошти з державного бюджету у виді медичної субвенції. У нас є перспектива потрапити у цей пілотний проєкт, але головною умовою програми є наявність бункера. Тому, ще раніше, опрацювавши це питання, ми передбачили 500 тис. грн на проєктно-кошторисну документацію для проведення реконструкції приміщення», - поінформував фахівець.
Володимир Ширма: В онкодиспансері створюватимемо комфортні умови для лікування пацієнтів

Володимир Ширма підтримав думку учасників наради і наголосив на необхідності продовжувати створювати сучасні і комфортні умови лікування жителів області.

«Потрібно відремонтувати бункер таким чином, щоби приміщення підійшло під будь-яку модель прискорювача. Для цього треба прорахувати всі технічні вимоги та параметри медичного обладнання і зробити приміщення універсальним. Але робити потрібно, і у подальшому обов’язково шукати можливості для придбання прискорювача, аби підняти на якісно новий рівень надання медичної допомоги онкологічним пацієнтам. Тому у поточному році будемо виділяти кошти і розробляти проєкт на реконструкцію бункера, а при формуванні бюджету на наступний рік передбачатимемо кошти на проведення ремонтних робіт», - підсумував голова обласної ради.

Довідково. В обласному онкологічному диспансері на обліку перебуває 30 тис. хворих з різними видами онкологічних захворювань. Щорічно майже 2 тис. пацієнтів потребують лікування променевою терапією.
Володимир Ширма: В онкодиспансері створюватимемо комфортні умови для лікування пацієнтів

Володимир Ширма: В онкодиспансері створюватимемо комфортні умови для лікування пацієнтів

за інформацією сайту обласної ради

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:14
Прихильнику НЗФ та засобів диверсії повідомлено про під ...
Сьогодні 17:15
Надання неправомірної вигоди – кримінальна відповідальн ...
Сьогодні 16:16
Пам’яті героїв-прикордонників присвячується
Сьогодні 11:56
ДБР затримало працівника Державної податкової служби у ...
Сьогодні 11:42
Киевские спасатели ликвидировали пожар в квартире
Сьогодні 11:26
Держпідтримка-2020: Аграріям компенсовано близько 716 м ...
Сьогодні 11:23
Сергій Марченко: Майже за тиждень роботи ПРРО фіскалізо ...
Сьогодні 11:20
Максим Степанов на Львівщині: Місцева влада повинна акт ...
Сьогодні 11:17
Максим Степанов: МОЗ забезпечить державне фінансування ...
Сьогодні 11:14
Міністр Кабінету Міністрів України провів нараду з пред ...
04 серпня 13:28
На Житомирщині до 6 років за гратами засуджено командир ...
04 серпня 11:21
Житомирянин потрапив на гачок Інтернет-шахрая
03 серпня 17:38
У Житомирі СБУ викрила на корупції посадовця Державної ...
03 серпня 12:08
Інспектор відділу протидії кіберзлочинам Житомирщини по ...
03 серпня 10:39
Військовий та його дружина постануть перед судом за те, ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення