Володимир Ширма: В онкодиспансері створюватимемо комфортні умови для лікування пацієнтів

17.07 14:35    
Володимир Ширма: В онкодиспансері створюватимемо комфортні умови для лікування пацієнтів

Питання придбання в обласний онкологічний диспансер відповідного медичного обладнання та ремонту приміщення для нього обговорили 17 липня на наради, яку провів голова обласної ради Володимир Ширма. Участь у нараді взяли т.в.о. голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, головний лікар закладу Ігор Сабадаш, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Як розповів Ігор Сабадаш, один із сучасних методів лікування онкологічних захворювань - це променева терапія, і щоденно в нашому онкодиспансері потребують такої процедури більше 100 людей.

«Наразі терапію проводимо на гама-терапевтичному апараті 1999 року випуску, і всі знають, що таке лікування дає побічні ефекти. В інших лікарнях України для променевої терапії використовують лінійний прискорювач, який дозволяє направити випромінювання безпосередньо на саму пухлину. Цей метод не викликає променевих ушкоджень, не гинуть здорові тканини, він більш щадний для людини. Це зовсім інший рівень надання медичної допомоги. Тому постає питання придбання такого медичного обладнання для нашого закладу. Але першочергово потрібно облаштувати для нього відповідне приміщення – бункер. У лікарні є приміщення, де було розміщено старе, вже списане, обладнання, і його можна відремонтувати під прискорювач. Орієнтована вартість реконструкції приміщення - 10-15 млн грн, а обладнання коштує 60-70 млн грн», - окреслив проблемне питання Ігор Сабадаш.

Як розповів начальник управління охорони здоров’я Микола Суслик, з наступного року держава має запустити програму придбання лінійних прискорювачів на умовах співфінансування.

«У 2020-2022 роках планується реалізація державної програми щодо придбання на умовах співфінансування лінійних прискорювачів. На початковому етапі передбачається охопити 8 областей, в залежності від потреби, і виділити на закупівлю цього обладнання кошти з державного бюджету у виді медичної субвенції. У нас є перспектива потрапити у цей пілотний проєкт, але головною умовою програми є наявність бункера. Тому, ще раніше, опрацювавши це питання, ми передбачили 500 тис. грн на проєктно-кошторисну документацію для проведення реконструкції приміщення», - поінформував фахівець.
Володимир Ширма: В онкодиспансері створюватимемо комфортні умови для лікування пацієнтів

Володимир Ширма підтримав думку учасників наради і наголосив на необхідності продовжувати створювати сучасні і комфортні умови лікування жителів області.

«Потрібно відремонтувати бункер таким чином, щоби приміщення підійшло під будь-яку модель прискорювача. Для цього треба прорахувати всі технічні вимоги та параметри медичного обладнання і зробити приміщення універсальним. Але робити потрібно, і у подальшому обов’язково шукати можливості для придбання прискорювача, аби підняти на якісно новий рівень надання медичної допомоги онкологічним пацієнтам. Тому у поточному році будемо виділяти кошти і розробляти проєкт на реконструкцію бункера, а при формуванні бюджету на наступний рік передбачатимемо кошти на проведення ремонтних робіт», - підсумував голова обласної ради.

Довідково. В обласному онкологічному диспансері на обліку перебуває 30 тис. хворих з різними видами онкологічних захворювань. Щорічно майже 2 тис. пацієнтів потребують лікування променевою терапією.
Володимир Ширма: В онкодиспансері створюватимемо комфортні умови для лікування пацієнтів

Володимир Ширма: В онкодиспансері створюватимемо комфортні умови для лікування пацієнтів

за інформацією сайту обласної ради

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 19:12
Військова прокуратура Київського гарнізону ліквідувала ...
Вчора 19:04
24 серпня: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Вчора 19:01
В Донецкой области спасатели деблокировали из автомобил ...
Вчора 18:52
На Закарпатті затримали нелегальних мігрантів з малими ...
Вчора 17:53
Партію контрабандних сигарет виявили поблизу кордону з ...
Вчора 23:24
У МТОТ презентували посібник зі збору доказів для Міжна ...
Вчора 23:19
Оксана Коляда: Україна у захисті ветеранів має продовжи ...
Вчора 23:15
Фінансування виплати пенсій та субсидій у серпні заверш ...
Вчора 23:11
Одним з кроків протидії протиправній діяльності є кримі ...
Вчора 23:07
Арсен Аваков: Прийнято рішення про ліквідацію Департаме ...
22 серпня 19:40
В Житомирській області на хабарі затримано адвоката, су ...
22 серпня 19:38
У Житомирі затримано колишнього керівника комунального ...
21 серпня 12:12
В центрі Житомира молодик травмував двох поліцейських
21 серпня 10:50
У Житомирі затримали дівчину, яка намагалась отримати к ...
21 серпня 10:06
У Житомирі 12-річна дівчинка травмувалася на залізнични ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення