Сергій Сухомлин: Держава повинна переглянути формулу розподілу освітньої субвенції

Сергій Сухомлин: Держава повинна переглянути формулу розподілу освітньої субвенції

17.06 11:06    
«Освіта була і залишається для нас пріоритетною галуззю. Треба розібратися з проблемою недофінансування освітньої галузі нашої громади», - каже міський голова Сергій Сухомлин під час сесії міської ради.

Депутатський корпус прийняв звернення до Міністерства освіти і науки України, Житомирської обласної державна адміністрація та Житомирської обласної ради щодо проблеми недофінансування освітньої галузі громади. У зверненні просять вжити дієвих заходів для покриття недостатності із заробітної плати з нарахуванням педагогічним працівникам Житомирської міської територіальної громади.

Житомирська міська рада неодноразово надавала свої пропозиції щодо зміни формули розподілу освітньої субвенції, та щорічне недофінансування галузі освіти залишається проблемою, яку вирішують органи місцевого самоврядування за рахунок власних коштів.

У 2020 році з обласного бюджету була надана допомога у сумі 6,2 млн. грн., що дало можливість своєчасно та в повному обсязі виплатити заробітну плату педагогічним працівникам.

При формуванні місцевого бюджету на 2021 рік недостатність освітньої субвенції становила 36,7 млн. грн.

Часткове покриття дефіциту освітньої субвенції відбулося за рахунок коштів місцевого бюджету на загальну суму 19,6 млн. грн.

Станом на 01.06.2021 року недостатність коштів освітньої субвенції на заробітну плату педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти становить 17,1 млн. грн.

Одним із факторів, що впливає на недостатність коштів на виплату заробітної плати педагогічних працівників, є відсутність у Формулі розподілу освітньої субвенції видатків на індивідуальну форму здобуття освіти, які у 2021 році складають 16,1 млн. грн.

Крім того, коефіцієнт поділу класів на групи при вивченні окремих предметів, передбачених Формулою, залишається недостатнім для виконання вимог нормативно-правових документів, що регламентують реалізацію Державних стандартів освіти, затверджених відповідними постановами Кабінету Міністрів України для початкової, базової та повної загальної середньої освіти.

За показниками затвердженої планової мережі на 2021-2022 навчальний рік, з 01.09.2021 року кількість учнів у закладах загальної середньої освіти Житомирської міської територіальної громади збільшиться на 19 класів, у яких навчатимуться 528 учнів, середня наповнюваність класів становитиме 29,5 учнів, що призведе до збільшення кількості годин робочих навчальних планів інваріантної та варіативної складової і як наслідок – збільшення видатків на заробітну плату педагогічним працівникам.

Депутати Житомирської міської ради просять розглянути можливість виділення додаткових коштів на виплату заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти Житомирської міської територіальної громади у сумі 17,1 млн грн.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 17:04
Николаевские спасатели ликвидировали пожары двух автомо ...
Вчора 17:03
Николаевские спасатели деблокировали тело погибшего в Д ...
Вчора 17:03
На ТОВ «Рудомайн» розпочалась перевірка: в Держекоінспе ...
Вчора 17:02
В Хмельницкой ОГА состоялась презентация проекту с цифр ...
Вчора 16:14
На Львівщині затримали чотирьох нелегалів з Індії
Вчора 11:50
Cпеціалізованою прокуратурою викрито громадянина під ча ...
Вчора 11:47
ВРП звільнила у відставку чотирьох суддів
Вчора 11:44
Доступні кредити 5-7-9%: за тиждень 349 кредитних угод ...
Вчора 11:41
Дмитро Кулеба: Участь Президента в Генасамблеї ООН конс ...
Вчора 11:38
Убегал и стрелял в полицейских: На Киевщине задержали в ...
Вчора 14:56
У Житомирському районі під час конфлікту жінка важко тр ...
Вчора 14:26
Оперативники перекрили канал постачання наркотиків з Жи ...
Вчора 13:12
На КП «Житомирводоканал» - знову аварія: Держекоінспекц ...
18 вересня 13:18
КП «Житомирводоканал» продовжує здійснювати злочин прот ...
17 вересня 10:58
Вибух у Житомирі - поліцейські розслідують травмування ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення