Губернатор Житомирщини Юрій Забела зібрав всіх керівників районів на нараду:

Губернатор Житомирщини Юрій Забела зібрав всіх керівників районів на нараду:

08.07 16:21    
Як повідомили Інтернет-виданню Рупор Житомира в Прес-службі Житомисрької ОДА, Юрій Забела зібрав керівників районів області на нараду по соціально-економічним питанням

Серед основних питань, котрі порушувалися під час наради – заборгованість за енергоносії, заборгованість із заробітної плати, виконання бюджету області, підготовка та проведення жнивної кампанії.

«Дисбаланс у соціальному і економічному житті області за результатами перших півроку більш як відчутний. І цьому є два логічних пояснення – внутрішня політична криза та її світова фінансова «сестра». Безумовно, сьогодні завдання номер один для всіх керівників районів – тримати ситуацію на одному рівні, не допускаючи подальших спадів, адже, на жаль, ми змушені констатувати суттєві зменшення обсягів і темпів виробництва промислової продукції.

Я наголошую всім керівникам районів до першого серпня упорядкувати дозвільні центри, які суттєво полегшують роботу і підприємця, і інвестора. І, звичайно, на часі – питання жнивної кампанії, забезпечення технікою, пально-мастильними матеріалами, сушки та зберігання зерна.» - наголосив голова обласної державної адміністрації.

Особливу увагу Юрій Забела звернув на заборгованість із заробітної плати, сума якої на часі складає 42,7 мільйона гривень.

«Голови районних державних адміністрацій, міські голови несуть персональну відповідальність за своєчасну виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, відпускних педагогічним працівникам та розрахунки за енергоносії.» - сказав очільник і порадив керівникам районів покращити та пожвавити роботу відповідних районних комісій, створених при РДА, на котрих заслуховуються керівники підприємств, комерційних структур, фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, маючи при цьому заборгованість про невиплаченій заробітній платі, або виплачують її нижчу від законодавчо встановленого мінімуму.

Голова обласної державної адміністрації наголосив, що на місцях владі доцільно вимагати від підприємців довідку про відсутність заборгованості перед бюджетами, більш того включити таку довідку до переліку обов’язкових документів при видачі дозвільних документів.

Юрій Забела зробив акцент на такому: одним із резервів наповнення місцевих бюджетів є надходження від орендної плати за землі державної та комунальної власності. Станом на перше липня у межах населених пунктів не приведено у відповідність річний розмір орендної плати по 174 договорах на оренду землі з юридичними особами.

Зокрема, у результаті проведено ДПІ аналізу розміру орендної плати по договорах оренди, укладених Житомирською міською радою з установами, підприємствами та організаціями упродовж 2008 – 2009 років, лише по 12 суб’єктах підприємницької діяльності втрати міського бюджету складають 593 тисячі гривень. Тому, наголосив голова обласної державної адміністрації, органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, так як вони виступають орендодавцями земельних ділянок. При порушенні умов договору необхідно вчасно переглядати орендні відносини та вживати заходи по сплаті платежу до бюджету.

Довідка:
За результатами 5 місяців приріст виробництва до минулорічного періоду забезпечила лише хімічна та нафтохімічна промисловість (+3,7%). Решта галузей промислового комплексу спрацювали зі спадом, найбільші темпи якого зафіксовано в машинобудуванні, металургійному виробництві, целюлозно-паперовій та поліграфічно-видавничій діяльності, галузі оброблення деревини та виготовлення виробів з неї, добувній промисловості і виробництві іншої неметалевої продукції.

Випуск харчових продуктів скоротився на 19,5%, що пов’язано зі зменшенням виробництва за такими товарними позиціями як м’ясо (-46,8%), молоко рідке оброблене (-18,8%), кисломолочні продукти (-24,1%), сири жирні (-35,5%), хлібобулочні вироби (-4,4%), пряники, солодке печиво, вафлі та аналогічні вироби (-12%), горілка та інші спиртові вироби (-5,4%). Незадовільною залишається ситуація і у легкій промисловості, де скорочення обсягів виробництва у січні-травні становило 19,4%.

В машинобудуванні скорочення обсягів проти минулорічного періоду складало 57,7%. Значно зменшилося виготовлення вузлів та комплектуючих до транспортерів, елеваторів та іншого устаткування (лише 5,2% до минулорічного обсягу), теплообмінних установок (майже втричі), послуг з монтажу, технічного обслуговування і ремонту тракторів (33,4% до рівня минулого року).
У добувній промисловості виробництво продукції скоротилось на 31,3%. Зменшено видобуток граніту (-13,9%), сировини для будівельної підгалузі, зокрема піску, гальки та щебеню (-39,2%), крихти, гранул, порошку з іншого каменю (-31%). Очікується, що за результатами 2009 р. спад в галузі буде становити 14,4%.

85-відсоткові темпи виробництва очікуються і в галузі оброблення деревини та виготовлення виробів з неї. На 36,7% проти показника аналогічного періоду скоротився випуск деревини розпиленої чи розколотої, на 16,3% – матеріалів для паркетного чи дерев’яного покриття підлоги. Виробництво дерев’яних вікон, дверей, рам та порогів складало лише 29% обсягу аналогічного періоду 2008 р., а випуск дерев’яних піддонів не перевищував 15% минулорічного показника.
Значно погіршилися показники реалізації продукції деревообробки. Кількість контрактів з зарубіжними партнерами істотно скоротилася, тому виробники орієнтують виробництво під індивідуальні замовлення.

Спад целюлозно-паперового виробництва та видавничої діяльності є одним з найвищих у промисловому комплексі області (у січні-травні він дорівнював 37,7%). На 41,9% зменшився випуск паперу та картону. Виробництво паперу для зошитів складало лише 37,1% обсягу аналогічного періоду минулого року. На 41,1% скоротилося виготовлення паперу санітарно-гігієнічного та побутового призначення..RuporZT


Коментарів: 1 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: Рупор Житомира
Коментар
zubch1k - 8 липня 2009 16:44   
Спасибо!
кино онлайн
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 17:58
На українсько-румунському кордоні нелегальні мігранти з ...
Сьогодні 17:18
Викрадений в Італії Mercedes з’явився на кордоні
Сьогодні 15:59
Військовий аташат при Посольстві США візитував до Морсь ...
Сьогодні 15:17
Правоохоронці викрили злочинниць, які вербували жінок д ...
Сьогодні 14:38
Харьковская область: в результате пожара погибли два че ...
Сьогодні 00:02
Незаконний видобуток кам’яного вугілля – на Харківщині ...
Сьогодні 00:00
З 24 січня в межах програми єПідтримка можна буде придб ...
Вчора 23:59
СБУ викрила корупційну схему в Київському дитячому діаг ...
Вчора 23:56
Фонд соцстраху профінансував щомісячні страхові виплати ...
Вчора 23:53
Делегації України та Королівства Нідерландів 26 січня з ...
Сьогодні 11:54
На Житомирщині чоловік опинився у комі після гостювання ...
Вчора 18:02
У Житомирі КОРД затримав чоловіка, який намагався отруї ...
Вчора 17:01
На Житомирщині викрили та попередили умисне вбивство ва ...
Вчора 13:55
На Житомирщині бізнесмен «поклав у кишеню» шкільний спо ...
Вчора 12:56
На Київщині та Житомирщині судитимуть трьох поліцейськи ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення