Марія Місюрова: Ситуація з киснем у лікарнях Житомира вже напружена
20.10.2021 13:14 Марія Місюрова: Ситуація з киснем у лікарнях Житомира вже напруже ...
«Поки кисню вистачає, та наразі 97% пацієнтів потребують кисневої підтримки»
Про проект Контакти Реклама
Житомирщина, перерахунок у Бердичеві: П’ята частина документів за перший тиждень

Житомирщина, перерахунок у Бердичеві: П’ята частина документів за перший тиждень

15.11 11:18    
У п’ятницю, 14 листопада 2014 року, минув тиждень з часу початку перерахунку голосів за виборчою документацією по всіх виборчих дільницях у Бердичівському одномандатному окрузі №63. За цей час сталося чимало подій і далеко не всі вони відбувалися у приміщенні окружної виборчої комісії №63 (ОВК-63), яка розташувалася на другому поверсі будинку Бердичівської мерії. Паралельно із повторним підрахунком голосів відбулося кілька засідань Житомирського апеляційного адміністративного суду, де вирішувалося питання про легітимність розпочатого 8 листопада 2014 року перерахунку. Зокрема, судові засідання встановили, що уточнений протокол окружної виборчої комісії, складений 3 листопада 2014 року у приміщенні ЦВК, не має значних розбіжностей із протоколом, який окружна виборча комісія склала раніше-29 жовтня 2014 року. Відтак, постанова Житомирського апеляційного адмінсуду від 5 листопада 2014 року, згідно якої й розпочато повторний підрахунок голосів, сьогодні залишається в силі, оскільки усі подані скарги щодо її скасування суд залишив без задоволення.

Щодо самого процесу повторного підрахунку голосів у Бердичеві, то за перший тиждень своєї роботи ОВК-63 встигла перерахувати результати голосування на 47-ми виборчих дільницях виборчого округу (що становить 20% всього масиву виборчої документації). Якогось чіткого графіку щодо розгляду виборчої документації з виборчих дільниць округу ОВК-63 не має, а сам перерахунок поставлений у залежність від того, чи можуть члени тієї або іншої дільниці прибути у визначений час до Бердичева. Щодо результатів перерахунку, то певні зміни та корекції у результати виборів серед кандидатів-мажоритарників поступово, але все ж таки з’являються і накопичуються. Проте зрозуміло й інше: однозначні висновки щодо встановлення остаточних підсумків голосування у Бердичівському одномандатному окрузі №63 можна буде зробити лише по завершенні процесу перерахунку. Варто зауважити, що процес повторного підрахунку голосів, відданих за депутатів-мажоритарників у виборчому окрузі №63, супроводжується фіксацією числених порушень, які стали підставою для складання нових актів та скарг з боку офіційних спостерігачів та довірених осіб кандидатів у депутати. Зокрема, хрестоматійним порушенням повторного підрахунку голосів з боку членів ОВК-63 став той факт, що у процесі перерахунку до уваги не беруться (а значить – не аналізуються) списки виборців тієї чи іншої дільниці, де проводиться такий перерахунок. Втім, досі члени ОВК-63 на подібні зауваження та складені акти і скарги, дієвим чином не реагували.

Загалом, ЗМІ Житомирщини, так само як і всеукраїнські видання, наразі особливої уваги до процесу повторного перерахунку голосів не приділяють. Цілком можливо – через те, що говорити про певні результати цього тривалого і складного процесу можна буде лише по його завершенні. Можна, звичайно, зауважити і про бажання певних бердичівських видань зобразити перерахунок голосів такою собі витівкою чи жартом тих кандидатів у нардепи, які сподівалися на перемогу, але її не отримали. Деякі журналісти напевно так і не прочитали постанови Житомирського апеляційного адмінсуду від 5 листопада 2014 року, де чітко сказано: «визнати протиправними дії окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №63 щодо прийняття та розгляду виборчої документації дільничих виборчих комісій». Згідно тієї є ж судової постанови скасовано протокол ОВК-63 від 29 жовтня та й призначено повторний підрахунок, за яким ми сьогодні уважно спостерігаємо. Говорити та балакати про безпідставність судової ухвали стосовно проведення перерахунку сьогодні щонайменше безвідповідально. І до того ж – несерйозно. Це, знаєте, такі собі дитячі пустощі, які іноді допускаються навіть у великій політиці. Можливо дехто із бердичівських політиків та журналістів не хочуть відставати якраз у цьому напрямі?

Віктор Перхун

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: http://ruporzt.com.ua/
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 15:23
Київські митники виявили пристрої для «ведмежатників» т ...
Сьогодні 15:16
Порибалили на 5,5 мільйона: Держекоінспекція виявила ма ...
Сьогодні 13:50
В Держекоінспекції розповіли про збитки для довкілля за ...
Сьогодні 12:09
На Закарпатье мукачевские спасатели ликвидировали пожар ...
Сьогодні 12:02
Луганские спасатели ликвидировали пожар в жилом доме
Вчора 23:28
Реформування Державної служби спеціального зв'язку та ...
Вчора 23:25
Мінветеранів презентувало експертам НАТО проект дорожнь ...
Вчора 23:22
На кордоні з Румунією затримали буковинця із засобами п ...
Вчора 23:19
У «Порубному» «розібрали» мікроавтобус росіянки – вияви ...
Вчора 23:16
Поліцейські Обухівщини встановлюють обставини смертельн ...
Сьогодні 12:40
На Житомирщині вітчим побив 8-річну дівчинку
Сьогодні 10:50
На Житомирщині двоє молодиків вбили жінку
23 жовтня 13:18
У Житомирі за «відкати» судитимуть директора комунально ...
23 жовтня 10:56
В одній з водойм Житомира виявили тіло чоловіка - поліц ...
23 жовтня 10:22
Відпочиваючи із своїми знайомими на березі річки Тетері ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення