DataLife Engine > Цитати > Юрій Забела про уряд:

Юрій Забела про уряд:


12.03. Разместил: yuriy
Одна з причин нарощування боргів по зарплаті – недостатнє фінансування з Держбюджету компенсацій і допомог «чорнобильцям».

Як стало відомо Інтернет-порталу Рупор Житомира, про це повідомив очільник області під час брифінгу в Секретаріаті Президента України. В цілому заборгованість по заробітній платі в області становить майже 38 млн.грн., з яких більше 5 млн.грн. – компенсація працюючим на територіях, забруднених внаслідок аварії на ЧАЕС.


«Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначає, що доплата за роботу в зоні радіаційного забруднення дорівнює двом мінімальним зарплатам, сьогодні це 1210 грн. Але відповідно до постанови Кабміну від 26.07.96 №836 цим людям виплачують близько 10 гривень», - наголосив Юрій Забела.


За повідомленням прес-служби облдержадміністрації, ця законодавча неузгодженість призвела до численних судових позовів – за даними обласного моніторингу судами вже ухвалено 8 тисяч рішень щодо виплати компенсації на загальну суму 182 млн.грн. Ще 31 тисяча судових справ перебувають на розгляді, у разі ухвали необхідно буде виплатити 619 млн.грн. Як наслідок – накладання арештів на рахунки райміськуправлінь праці та соціального захисту населення та стягнення виконавчою службою з них значних сум коштів за рішеннями судів.


«Вже можна сказати, що у північних районах області – Овручі, Народичах, Коростені – поточні виплати за роботу в «забрудненій зоні» загалі не будуть здійснюватись, тому що суми арештів значно перевищують річні кошторисні призначення. За тиждень до судів звертається до 4 тисяч громадян, суми позовів яких складають близько 53 млн.грн. Минулого року обласна адміністрація направила 33 звернення до Мінпраці, Мінфіну, Кабінету Міністрів, проте питання на сьогоднішній день по суті не вирішується», - зазначив очільник області.


Довідково: Житомирська область найбільше постраждала від аварії на Чорнобильській АЕС. Майже 2/3 території області (дев’ять північних районів, міста Коростень та Малин) опинилися в зоні підвищеного радіоактивного забруднення. До зони відчуження віднесено 7 сіл, до зони безумовного (обов’язкового) відселення – 63, гарантованого добровільного відселення – 302 та посиленого радіологічного контролю – 363 населені пункти.

Вернуться назад