DataLife Engine > Цитати > Губернатор Житомирщини Ю. Забела родині Шереметьєвих-Богомолець:

Губернатор Житомирщини Ю. Забела родині Шереметьєвих-Богомолець:


02.09. Разместил: yuriy
Під час робочої поїздки до Радомишльського району очильник області відвідав ряд підприємств району, які забезпечують наповнення місцевого бюджету. Зокрема: АТВТ «Пивобезалкогольний комбінат «Радомишль» та ДП «Радомишльське лісомисливське господарство» забезпечують 50% надходжень до районного бюджету.

Також Юрій Забела ознайомився з ходом реконструкції залишків старої споруди Млина на річці Мика у Радомишлі. Тут буде створено перший на Житомирщині етнографічний музей зі збереженням автентичних інтер'єрів та екстер'єрів XVII сторіччя. У залах музею-садиби відвідувачи зможуть не тільки побачити реальні речі української старовини, доторкнутися до славної історії Житомирщини, але й взяти участь у виготовлені паперу за старими технологіями.

Під час зустрічі з родиною Шереметьєвих-Богомолець голова обласної адміністрації зазначив: «В моїй особі ви знайшли однодумця, котрий буде підтримувати всі ваші починання». Юрій Забела доручив до 16 вересня опрацювати можливість впорядкування земельних питань, які стосуються майбутнього музею.

Довідково:
Залишки старої споруди Млина на річці Мика у Радомишлі було придбано родиною Шереметьєвих – Богомолець у червні 2007 року.
Під час реконструкції вдалося дослідити та з'ясувати що то є в основі давня будівля папірні. Папірня - сучасна частина міста Радомишля, колишнє село Папірня, яке виникло в першій половині ХVII століття .
Це була перша папірня в центральній та східній Україні. Фактично із заснуванням папірні в місті Радомишлі на східній та центральній Україні розпочалося книгодрукування.

У відновлених залах музею-садиби виставлятимуться унікальні раритетні експонати з колекцій видатного українського мецената та колекціонера Олексія Шереметьєва. Його виставка «Військова слава України» розгорнута у музеї у Києві, наймасштабніша у світі виставка колекції раритетів «Кримська війна» діє у Балаклаві. Передбачається в залах музею експонування українських ікон з багатої колекції Ольги Богомолець.


Прес-служба Житомирської облдержадміністрації

Вернуться назад