DataLife Engine > Цитати > Володимир Арешонков: «Зловмисники не просто крадуть ліс, вони роблять все суспільство заручниками екологічної катастрофи»

Володимир Арешонков: «Зловмисники не просто крадуть ліс, вони роблять все суспільство заручниками екологічної катастрофи»


16.06. Разместил: yuriy
Хижацьке, варварське ставлення до лісових ресурсів у найближчому майбутньому може призвести до негативних наслідків не лише на Житомирщині, в цілому на Україні, а й на всьому континенті, - зазначив нардеп Володимир Арешонков. Парламентар продовжує боротися з незаконними вирубками лісу та привертати до цієї проблеми увагу якомога більшої кількості пересічних громадян. Днями помічники депутата, зреагувавши на сигнал представників Поліської громади Коростенського району про вирубку дубів, виїхали разом з правоохоронцями на місце події. Поліцейські заактували наявний факт – 44 пеньки діаметром від 40 до 60 см. на місці злочину. За грубими підрахунками, деревини знищено на 200 тисяч гривень.

Нардеп з цього приводу зустрівся з очільниками органів обласної прокуратури та національної поліції. За інформацією жителів поліських районів, які постійно звертаються до депутата, фури вивозять з лісу сировину у нічний час. Ймовірно, що вона крадена. Одна з вимог депутата, яку він озвучив перед силовиками – повна всебічна перевірка переробних підприємств. Їх нардеп, у свою чергу, застерігає від негативних наслідків, до яких можуть привести нічні прийомки краденої сировини.

«Негідники користуються ситуацією з реформуванням міліції та прокуратури, припинити «лісову лихоманку», на жаль, не вдається, а рубки набули ще більших масштабів. Численні звернення до відповідних інстанцій, превентивні заходи Коростенської районної влади не дають результату. Власних сил недостатньо, потрібна співпраця: силовики, влада, громадськість», каже нардеп.
Арешонков у черговий раз звернувся до найвищих державних інстанцій з вимогою посилити заходи з охорони лісу та покарання за незаконно добуті пиломатеріали.

Нагадаємо, що трохи більше місяця тому на засіданні уряду було заслухано доповідь Міністра екології Семерака про масові вирубки лісів, яку Володимир Гройсман резюмував так: «Нам необхідно створити систему, яка б унеможливила вирубування українських лісів по-варварськи. Необхідна швидка реакція уряду в цьому питанні».

Реакція поки що вилилась лише в ротацію кадрів.
У своєму запиті до очільника уряду Володимира Гройсмана, Арешонков звернув увагу високопосадовця на те, що ні створені міністерські комісії, ні ротація кадрів у Держекоінспекції України та Держагентстві лісових ресурсів, ні особисті поїздки Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака на проблемні території незаконного вирубування лісів не стримують лісових браконьєрів. Сучасне браконьєрство при його масовості, технічній озброєності, безкарності перетворилося на одне з потужних і впливових злочинних формувань, що представляє загрозу національній екологічній безпеці України.

«Зловмисники не просто крадуть ліс, наносять фінансові збитки державі, громадам, вони роблять все суспільство заручниками екологічної катастрофи. Чому в останні роки відбуваються такі природні катаклізми: то спека, то затяжні зливи? Як стверджують науковці – екологи, усе просто: кожне дерево через кореневу систему перепускає величезну кількість води, яка потім випаровується через листя, а згодом випадає у вигляді опадів, - це природна циркуляція. А зараз цього природного чинника на окремих ділянках просто не існує, адже сотні гектарів лісу стоять пеньками.

На Україні формується клімат і метеоумови для всього європейського континенту. Чому європейці зацікавлені в тому, щоб надати нам допомогу для вирішення екологічних проблем? Вони переживають за свій клімат! Прогноз невтішний: у нас не буде сезону затяжних дрібних дощів, а настане сезон раптових злив, з великими поривами вітру і з величезною масою води на окремих ділянках. I це обернеться катастрофою», - наводить прогнози екологів депутат.
Володимир Юрійович зазначає, що потрібно відповідним чином формувати суспільну свідомість, щоб кожен розумів: зрубане дерево – це ще один крок до катастрофи.

Нардеп закликає об’єднувати зусилля для боротьби з лісовим браконьєрством. За його словами, всі в цьому напрямку щось роблять, починаючи від сільських голів, депутатських комісій, громадських організацій, журналістів, силовиків, і закінчуючи владою в столиці. Але кожен діє окремо, розрізнено, є необхідність злагоджених консолідованих дій. Арешонков звертає увагу на позитивний приклад боротьби з крадіями лісу у Новоборівській об’єднаній територіальній громаді Володарсько – Волинського району. Там створено громадське формування з числа військовиків – афганців, учасників АТО, небайдужих чоловіків, які контролюють ситуацію та протидіють вирубкам.

Від автора: за підрахунками вчених, за один сонячний день гектар лісу поглинає з повітря 120-280 кг вуглекислого газу і виділяє 180-200 кг кисню. Одне дерево середньої величини виробляє достатню для дихання 3-х осіб кількість кисню. Гектар хвойного лісу затримує 40 тонн пилу, а листяного -100 тонн.
Ще в епоху стародавніх цивілізацій правителі народів розуміли, до чого може призвести нищення лісів.

Вавилонський цар Хаммурапі видав перший в історії закон про збереження лісів. За законом Хаммурапі, у Вавилонській державі вирубка дерев каралася смертю. Давньогрецький вчений Арістотель, філософ Фалес, римський вчений Пліній Старший і багато інших присвячували свої безцінні праці дбайливому відношенню людини до природи і головне - до лісових багатств. Вже тоді зазначалося, що варварська вирубка може призвести до незворотних наслідків зміни клімату, а потім і до екологічної катастрофи.

Підготувала Алла Яковенко

Вернуться назад