Досьє. СПУ, Житомирська обласна організація
СПУ. Житомирська обласна організація
04.05 14:04    
Свій історичний відлік на Житомирщині Соціалістична партія України розпочала в 1991 році. Сьогодні обласна партійна організація налічує в своїх лавах близько 14 тисяч членів СПУ. На початку її створення соціалістів було всього лише кілька десятків на всю область, у 1992-1993 роках – їх число дійшло до кількох сотень.

Ідея створення лівої політичної організації на Житомирщині виникла в середовищі колишніх активних комуністів одразу після заборони Компартії у серпні 1991 року. Але практичного втілення ця ідея набула лише після установчого з'їзду СПУ 26 жовтня 1991 року.

7 листопада 1991 року фактично розпочалася підготовка до міської установчої конференції, яку було заплановано провести 11 січня 1992 року. Політичні документи цієї конференції готував Михайло Дімонт, організаційною роботою займався Микола Пилипенко. Участь у реєстрації партійної організації згодом брав Петро Морозов.

Конференція, на якій були присутні понад півтори сотні делегатів, відбулася в приміщенні Корольовського райвиконкому міста Житомира. На ній було оголошено про створення Житомирської міської організації Соціалістчиної партії України, а співголовами організації були обрані Володимир Патарідзе, Микола Пилипенко та Михайло Дімонт.

14 березня 1992 року була скликана обласна партійна конференція. До цього часу вже виникли партійні осередки в Радомишлі, Бердичеві, Андрушівці, Новограді-Волинському. Делегати від цих організацій були присутні на обласній конференції, яка вийшла надзвичайно представницькою і проходила в приміщенні Корольовського райвиконкому. З доповіддю виступив Михайло Дімонт, а головував на конференції Микола Пилипенко, якого і було обрано головою обласної організації, а згодом - і першим секретарем.

Справжній стрибок у кількісному зростанні партії на Житомирщині відбувся в 2001 році у зв'язку з "касетним" скандалом. Лави СПУ поповнили люди, які не зважали на тиск кучмівського режиму, переслідування. Партія тоді набула широкої популярності, в лавах обласної організації нараховувалося до 10 тисяч членів СПУ.

Визначною сторінкою в історії Житомирської обласної організації Соцпартії став піший похід узимку (січень-лютий) 2001 року на Київ на знак протесту проти вбивства Георгія Гонгадзе та інших злочинів кучмівського режиму. Очолив похід перший секретар обкому Олександр Баранівський. Разом із ним нелегкий шлях крізь снігову заметіль від Житомира до Києва долали Михайло Дімонт, Володимир Фурсай, Юрій Кондратюк, Петро Медвєдєв, Людмила Слободенко, Василь Скляревський, Валентин Єлін, Олена Мірошниченко, Раїса Островська, Микола Підгурський та ще майже півтори сотні сильних духом соціалістів.

Обласна партійна газета "Зірка надії" видається з жовтня 1992 року. З 1998 року виходить регулярно, щотижня, має широке коло передплатників. У різні часи газету редагували Петро Морозов, Ігор Ваколюк, Микола Пилипенко, Олександр Баранівський, Михайло Дімонт.за матеріалами прес-служби Обласної організації СПУ


RuporZT

Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 10:51
Днепропетровская область: на пожаре погиб человек
Сьогодні 10:50
Николаевские спасатели ликвидировали пожар хозяйственно ...
Сьогодні 09:35
Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду в районі п ...
Вчора 19:46
Ще один співробітник Академії СБУ Георгій Зантарая став ...
Вчора 19:28
Пограничники предотвратили вывоз за пределы Украины тре ...
Вчора 19:47
Сергій Савчук: Велосипедом на роботу - це економічно, е ...
Вчора 19:39
Вадим Черниш привітав учасників Херсонського міжнародно ...
Вчора 19:16
Новостворені підрозділи медичної евакуації будуть забез ...
Вчора 19:08
Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду в районі п ...
Вчора 19:01
Споживче кредитування та сучасні технології
21 вересня 21:00
Відсторонено від посади директора інтернату, який вихов ...
19 вересня 18:33
На Житомирщині поліція розслідує незаконну трудову експ ...
19 вересня 08:34
У Житомирі ліквідували масштабну пожежу на території ка ...
17 вересня 23:07
Поліція оголосила додаткову підозру чоловіку, який вико ...
16 вересня 09:46
У Житомирі чоловік вночі зливав паливо... з дорожнього ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення