DataLife Engine > Досьє > Вінський Йосип Вікентійович

Вінський Йосип Вікентійович


25.07. Разместил: yuriy
Голова партії "Народна влада", Народний депутат України II-VI скликань



Народився 2.01.1956 р. в с. Лошківці Дунаєвецького р-ну Хмельницької обл.
У 1977 році закінчив Кам’янець-Подільський сільгоспінститут.

Освіта:
З 1988 по 1990 рік - слухач Київської вищої партійної школи, де одним з перших в Україні отримав спеціальність політолога.

Кар'єра:
Трудову діяльність розпочав у 1977 р. інженером-діагностиком в Кам’янець-Подільському районному об’єднанні «Сільгосптехніка». Згодом став головним інженером радгоспу ім. Щорса Дубненського р-ну Рівненської обл. У 1978—1981 рр. — конструктор, старший інженер Кам'янець-Подільського відділення Київського спец. ПКБ «Укрсортнасінняовоч». З 1981 по 1991 рік – на комсомольській та на партійній роботі. У 1991—1994 рр. — начальник техцентру «Бєларусь» підприємства «Агропромтехніка» у м.Хмельницькому.

З 1994 до 2007 рр. - народний депутат України. Був членом бюджетного комітету ВРУ, Комітету з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій, член Постійної делегації в Міжпарламентської асамблеї держав-учасниць СНД, член груп з міжпарламентських зв’язків з Німеччиною, Польщею, Швецією, Бразилією. Автор великої кількості законопроектів та проектів постанов парламенту в бюджетній сфері, економічно-фінансовій, державного будівництва, місцевого самоврядування.

З грудня 2007 року до червня 2009 року - Міністр транспорту та зв'язку України.

Громадська діяльність:
У 1991 році Й.Вінський стає одним із засновників Соціалістичної партії України.
Тривалий час займав посаду 1-го секретаря Політради СПУ та 1-го заст. керівника фракції СПУ у ВРУ, депутатом якої обирався п’ять разів.
У 2006 році засудив входження СПУ в коаліцію з Партією регіонів, вважаючи такий крок зрадою виборців.
За спроби врятувати демократичну коаліцію у складі НУНС, БЮТ та СПУ його було виключено з партії та фракції.
З метою реалізації ідей Майдану Й.Вінський приєднався до ВО «Батьківщина», отримавши особисті запевнення Ю.Тимошенко у курсі її партії на вступ до Соцінтерну.
В ВО «Батьківщина» високо оцінили професійні якості та принциповість Й.Вінського.
З 2006 р. до червня 2009 р. він займає посади заступника голови партії «Батьківщина» й заступника голови БЮТ. Однак спроби БЮТ, у свою чергу, створити коаліцію з ПР змусили Й.Вінського залишити цю політичну силу. Одночасно він подав у відставку з посади Міністра транспорту і зв’язку України, мотивувавши цей крок у своїй заяві «серйозними розбіжностями з прем’єр-міністром Юлією Тимошенко щодо політичних, кадрових, економічних питань, а також етики стосунків між членами Кабінету Міністрів».
Непослідовність та обман виборців політичними силами, в діяльності яких Й.Вінський брав участь, підштовхнули його до створення власної політичної сили, яка б стояла на засадах європейської соціал-демократії.
У 2009 році Йосип Вінський створює Народно-патріотичне об’єднання «За демократію і справедливість», мета якого - змінити політичну систему координат в Україні та привести до влади нову політичну еліту.
У тому ж 2009 році Йосипа Вінського було обрано головою партії «Народна влада».

Відзнаки:
Й.Вінський – кавалер ордена "За заслуги" III ст., нагороджений Почесною грамотою ВРУ.

Родина:
Одружений. Має сина і доньку.

Захоплювання:
Вільний час намагається проводити на природі, захоплюючись садівництвом та полюванням.

Вернуться назад