Марія Місюрова: Ситуація з киснем у лікарнях Житомира вже напружена
20.10.2021 13:14 Марія Місюрова: Ситуація з киснем у лікарнях Житомира вже напруже ...
«Поки кисню вистачає, та наразі 97% пацієнтів потребують кисневої підтримки»
Про проект Контакти Реклама

Громади Житомирщини сплачують 197 млн реверсної дотації до держбюджету

12.10 15:54    
Громади Житомирщини сплачують 197 млн реверсної дотації до держбюджету

З бюджетів громад регіону до державного бюджету вираховують 197 мільйонів гривень реверсної дотації. Про це сьогодні розповів Георгій Федорук, радник з місцевих фінансів та управління Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Житомирській області під час пресбрифінгу «Рік роботи громад Житомирщини».
«8 громад сплачують таку дотацію. Найбільше Житомирська громада – 130 мільйонів, Оліївська – 30 мільйонів та Ушомирська – майже 24 мільйони. Але 48 отримують вирівнювальну дотацію у розмірі понад 422 мільйони», - наголошує Георгій Федорук.

Це свідчить про значну залежність окремих громад від державної підтримки. Так Курненська та Барашівська громади мають близько 40% дотаційності, а ще у 19 такий показник перевищує 20%. У цій ситуації важливо підвищувати ефективність інвестицій громад та оптимізувати видатки.
5,7 мільярда гривень громади витрачають на утримання освіти, це близько 60% всього бюджету. Якщо дивитись у розрізі шкіл, то на освіту 1 учня найменше витрачають у містах (Бердичів – 15,9 тисячі, Новоград-Волинський – 16,7 тисячі та Житомир – 17,7 тисячі), а найбільше у сільських громадах (Стриївська – 44,9 тисячі, Піщівська – 40,3 тисячі та Семенівська – 37,3 тисячі). При тому, що середній показник в області та країні близько 26 тисяч гривень.

«Спроможна мережа закладів освіти дозволить підвищити якість освіти та зменшить навантаження на бюджет. Адже, тоді кошти витрачатимуться на надання послуги, а не утримання приміщень. Зараз Городницька та Черняхівська громади за підтримки «U-LEAD» формують такі мережі», - розповів Валерій Мікуліч, радник з децентралізації та місцевого самоврядування.

Підвищення спроможності громад – це ключове завдання на сьогодні. «U-LEAD з Європою» допомагає фахівцям громад отримати необхідні знання для ефективного використання повноважень та ресурсів наданих децентралізацією. Так, за рік роботи нової каденції команда Регіонального офісу провела понад 400 заходів та консультацій для 2,8 тисячі фахівців громад.

Також, 4 громади отримали експертну підтримку в розробці стратегії розвитку, 13 громад пройшли навчання «Перші кроки для громад», депутати 2 громад пройшли цикл навчань, 5 громад формують спроможні освітні та медичні мережі. Стартують навчання для старост, фінансистів, проєктних менеджерів та для формування сприятливого середовища для підприємництва та інші навчання та програми.

«Об’єднання завершилось, децентралізація продовжується. І ці проблеми можна розв’язати, якщо реалізовувати кадровий потенціал громад. «U-LEAD з Європою» найближче до громад у цьому процесі, адже ми допомагаємо у навчанні спеціалістів, аби максимально використати можливості реформи», - наголошує Василь Невмержицький, керівник Регіонального офісу «U-LEAD з Європою». 

Фінансова статистика громад показує ефективність використання наявних ресурсів. Тому важливо системно та комплексно працювати над реалізацією людського потенціалу, в чому «U-LEAD з Європою» громадам і допомагає.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 11:25
1 000 доларів вимагали офіцери поліції за приховування ...
Сьогодні 11:25
На Львовщине водитель столкнулся с бетонным забором
Сьогодні 11:01
Николаевские огнеборцы потушили пожар сенника и хозяйст ...
Сьогодні 11:00
В Донецкой области спасатели подняли пострадавшую девуш ...
Сьогодні 10:59
Киевские спасатели деблокировали пострадавшего в резуль ...
Вчора 09:39
Ухвалено зміни щодо міжрегіональних перевезень автомобі ...
Вчора 09:36
ДБР розслідує обставини смертельної ДТП за участю поліц ...
Вчора 09:33
СБУ системно протидіє незаконному обігу зброї, - Андрій ...
Вчора 09:30
Міністр фінансів України зустрівся з Послом Ізраїлю в У ...
Вчора 09:27
Державна служба якості освіти завершила вивчення органі ...
Сьогодні 10:56
В фатальній ДТП під Житомиром загинув 61-річний чоловік
Вчора 14:40
В центрі Житомира поліцейські затримали 45-річного «зак ...
Вчора 13:24
ДБР повідомило про підозру поліцейському, який на Житом ...
26 жовтня 23:26
У Житомирі напружується ситуація з COVID-19 - в лікарня ...
26 жовтня 17:47
Аферист з Харкова заволодів нерухомим майном підприємст ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення