DataLife Engine > Економіка > З початку року 15 власників сонячних станцій скористались обласною програмою компенсації

З початку року 15 власників сонячних станцій скористались обласною програмою компенсації


10.05. Разместил: yuriy
З початку року 18 власників сонячних станції на Житомирщині звернулись до ОДА, щоб отримати компенсацію з обласного бюджету. З них 15 жителів вже скористались програмою, 3 – нещодавно подали заявки.

Про це повідомляє департамент регіонального розвитку облдержадміністрації.

Голова ОДА Ігор Гундич зазначає: «Найбільший інвестор пішов у область тоді, коли ми виступили з ініціативою підтримки сонячних електростанцій на дахах у будинках населення. Сьогодні вже 62 будинковолодіння встановили сонячні електростанції. Інвестори підтвердили, що для них важливо, коли влада зацікавлена і підтримує розвиток сонячної енергетики. Першу сонячну електростанцію на 19 МВт з промисловим виробництвом електроенергії плануюємо відкрити вже цього року в Бердичівському районі».

Ігор Гундич вважає, що процес розвитку сонячної енергетики в області вже набув незворотньої сили – з кожним очікують все більше звернень щодо компенсації сонячних станцій.

Цього року 8 жителів області вже отримали близько 379 тис. грн компенсації за встановлення станцій. Ще 350 тис. грн відшкодують 7 власникам станцій у найближчий час, до кінця травня. Загальна сума відшкодування становить близько 729 тис. грн.

Ще 3 нові заявки на отримання компенсації надійшло до ОДА від власників станцій на Житомирщині. У 2018 році в обласному бюджеті передбачено 4 млн грн на програму «теплих кредитів» та компенсацію за сонячні електростанції.

З обласного бюджету можна отримати до 20% відшкодування (до 50 тис. грн) на встановлення приватних сонячних електростанцій, а також 15% на сонячні панелі і батареї.

Для того, щоб отримати кошти на встановлення сонячних батарей та електростанцій, необхідно:
Крок 1 – вибрати необхідне обладнання у постачальника та взяти на нього рахунок-фактуру;
Крок 2 – завітати до будь-якого державного банку (Укрексімбанк, Укргазбанк, Ощадбанк, Приватбанк) і взяти кредит на встановлення систем сонячного теплопостачання;
Крок 3 – купити обладнання та встановити його;
Крок 4 – підтвердити факт встановлення в Обленерго;
Крок 5 – банк передає всі відомості про позичальника обласній комісії;
Крок 6 – комісія приймає рішення та повідомляє банк;
Крок 7 – банк відшкодовує до 20% від тіла кредиту.

За довідками звертайтеся за телефонами: (0412) 47-46-44, 47-46-42.

Вернуться назад