На Житомирщині відбулися півфінальні бої у рамках турніру на призи В. Кличка. ФОТО

07.07 20:30
У рамках ХІ-го міжнародного молодіжного боксерського турніру на призи Володимира Кличка пройшли півфінальні бої серед спортсменів найлегшої, легкої та середньої вагових категорій: право за вихід до фіналу виборювали 12 пар боксерів вагою від 54-х до 75 кг. Більше половини з них представляли збірну України.

Саме наші співвітчизники святкували першу перемогу. 5:3 по очках — і шанс стати чемпіоном турніру отримав Чемпіон Європи та бронзовий призер Чемпіонату світу, майстер спорту з боксу, херсонець Павло Іщенко, який виявився сильнішим за білоруса Анатолія Пашка.

Нелегкий бій провів львів’янин Роман Семенишин. У суперники йому дістався азербайджанець Ельвін Ісаєв. Українець — фіналіст Чемпіонату країни серед молоді. За свою кар’єру він провів 86 боїв. На 30 зустрічей менше — у його суперника, проте Ельвін — чемпіон світу серед юніорів 2007-го року. Він і став переможцем у цьому двобої: в одному з раундів представники українця відмовилися продовжувати бій.

Боксерські школи з Черкащини та Луганщини з’ясовували, яка з них краща у 3-ї півфінальній зустрічі. На ринзі у двобої зійшлися чемпіон України серед молоді 2008-го року Олег Прудкий із Чигирина та призер Чемпіонату України 2009-го року, луганчанин Владислав Нікітін. Бій тривав усі 4 раунди, та перевага Прудкого була очевидна для суддів. По очках Євген переміг із рахунком 15:2

Наступним перемогу святкував боксер із Узбекистану Бабур Айтбаєв. Він виявився сильнішим, технічнішим та майстернішим від іранця Бодаха Самана. За свою кар’єру гість із дальнього зарубіжжя провів 31 бій, у 29-ти з яких отримав перемогу. Та він не зміг встояти перед ударами узбека.

На ринзі — знову два українці. За право виходу до фіналу змагань представник Волині Василь Поліщук бився із мешканцем сонячного Криму Льомою Айдаровим. 18-річний Поліщук вже встиг стати призером чемпіонату України серед молоді. Майстер спорту, 8 років у боксі, Чемпіон України — і все це про Льому Айдарова. Не дивно, що з таким послужним списком він здобув перемогу по очках 4:7.

У 6-му півфінальному двобої азербайджанець Гайбатулла Гаджиалієв зійшовся зі спортсменом із далекої Швеції Ентоні Хігітом. Свою перевагу над шведом Гаджиалієв вимушений був доводити вже у приміщенні СК «Крос» — внаслідок зливи у міському Палаці культури зникло світло. Стіни «Кросу» виявилися щасливими для азербайджанця: одноголосним рішенням суддів його було визнано переможцем.

У ваговій категорії до 69 кг. за вихід до фіналу билися майстер спорту з боксу, чемпіон України 2009-го року 16-річний Іван Хом’як та Мурат Агамалієв (Азербайджан). 115 боїв , з яких 100 — переможних за 7 років, поки він у боксі, провів Хом’як. Його суперник — на два роки старший за віком та на 3 — за виступами на ринзі. Тим не менш Іван переміг. Усі як один, судді віддали йому свої голоси.

І знову за звання кращого борються Україна та Азербайджан. Кольори першої захищає 18-річний Сергій Биков. Проти нього вийшов на ринг Еміль Ахметов. Українець до цього провів 139 боїв, у 120-ти з них став переможцем. 17-річний Ахметов має майже такий самий досвід виступу на ринзі і майже рівну із Сергієм кількість перемог. У 2009-му він став Чемпіоном своєї країни серед молоді. Переміг він і у цій зустрічі, рахунок якої склав 1:4.

Нагоду розрахуватись за поразку свого співвітчизника отримав Владислав Войталюк. Срібний призер чемпіонату Європи 2006-го серед школярів він був налаштований лише на перемогу. Владислав гідно провів цей поєдинок, не давши своєму супернику — фіналісту першості Азербайджану Тогрулу Дамірову — здобути 38-му перемогу у його боксерській кар’єрі.

Останній двобій... У ньому між собою зустрілися представники України — 18-річний Олександр Красуля та на рік менший за нього Микита Саричев. Обидва — призери чемпіонату України, Микита до цього провів 170 боїв, виграв у 150-ти.

Внаслідок півфінальних боїв утворилося 11 пар, які мали у нелегких фінальних раундах довести своє право на поїздку на європейський чемпіонат. На глядачів чекало найцікавіше...