Держводагентством узгоджено режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ на жовтень 2017 року

01.10 14:40    
29 вересня 2017 року у Держводагентстві відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на жовтень 2017 року, участь у якому взяли представники Держводагентства, Мінагрополітики, Держрибагентства, Держекоінспекції, ПрАТ «Укргідроенерго», ДП НЕК «Укренерго», Українського центру з контролю та моніторингу захворювань МОЗ, Укргідрометцентру, ДП «Укрводшлях», ДП «Енергоринок» та Дніпровського БУВР.
Під час засідання було заслухано інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу водності в басейнах Дніпра та Дністра у жовтні 2017 року, а також пропозиції учасників комісії щодо режиму роботи дніпровських та дністровських водосховищ у жовтні 2017 року.
За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у жовтні 2017 року очікується в середньому 630 м3/с, або 78% від норми.
Протягом вересня каскад дніпровських водосховищ працював у режимі, узгодженому Міжвідомчою комісією, і станом на 28 вересня його наповнення складає 91,3% від проектного.
Вміст розчиненого кисню у воді по каскаду дніпровських водосховищ знаходиться у межах норми.
Державне агентство рибного господарства України заперечень щодо режиму роботи каскаду дніпровських водосховищ у жовтні 2017 року не висловлювало.
Виходячи з гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки на Дніпрі, гідрологічного прогнозу на жовтень, розрахунків АСУБ-Дніпро та з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, комісією встановлено оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у жовтні 2017 року.
Детальніше:
Зокрема, по Київському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах та за рахунок спрацювання. Станом на 1 листопада середньодобовий рівень води у водосховищі має бути в межах 102,60-102,50 м БС. Добове регулювання потужності Київської ГЕС обмежується коливанням рівнів води біля Києва не більше ніж 0,8 метра.
По Канівському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом жовтня має бути в межах 91,45-91,35 м БС.
По Кременчуцькому водосховищу ГЕС працює з поступовим економним спрацюванням. Станом на 1 листопада рівень води у водосховищі має бути в межах 79,70-79,60 м БС.
По Дніпродзержинському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 куб. м/с, відповідно до санітарних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі витримується в межах 63,8-64,0 м БС.
По Дніпровському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі, викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС, допускається до 0,7 м нижче НПР (51,4 м БС). За умовами навігації забезпечується гранично допустимий рівень спрацювання верхнього б’єфу не нижче ніж 51,1 м БС під час проходження великогабаритних суден на лімітуючих ділянках. ДП «Укрводшлях» і НЕК «Укренерго» погодити графік проходження суден із зануренням 3,0 і більше метрів та оперативно погоджувати їх проходження у верхів’ї водосховища у кожному конкретному випадку. ДП «Укрводшлях» за умов раціонального використання гідроелектроенергії передбачати проходження великогабаритних суден у верхів’ї водосховища в години пікової роботи Середньодніпровської ГЕС.
По Каховському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 листопада рівень має бути в межах 15,40-15,30 м БС.У разі зміни об’ємів стоку Дніпра (нижче або вище прогнозованого) або погіршення якості води на каскаді водосховищ оперативній робочій групі Міжвідомчої комісії розглянути необхідність відповідного коригування режимів роботи каскаду.
За інформацією Укргідрометцентру, водність Дністра у вхідному створі Дністровського водосховища у жовтні очікується в межах 80-140 м3/с, або 63% від норми.
Виходячи з гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки в басейні Дністра, комісією запропоновано для забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра, враховуючи приплив до Дністровського водосховища, здійснюється рівномірний попуск у нижній б¢єф витратами не менше ніж 110-120 м3/с.
Режим пропуску дощових паводків встановлюється у робочому порядку в кожному окремому випадку.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 18:12
22 травня: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Вчора 17:35
Громадянин Туреччини намагався вивезти до РФ викрадене ...
Вчора 17:17
У Держприкодонслужбі тривають збори з інспекторським ск ...
Вчора 16:49
На Львівщині українець розгулював з боєприпасами непода ...
Вчора 15:29
Морська охорона забезпечує захист і режим свободи відкр ...
21 травня 18:23
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на ср ...
21 травня 15:47
Рева: Агенція НАТО з підтримки надає колосальну допомог ...
21 травня 15:38
Навіщо вакцинуватися дорослим, - пояснює Ольга Стефаниш ...
21 травня 15:34
У Тернопільській області розроблена дорожня карта рефор ...
21 травня 15:21
Городские новости в Интернете: Их объективность и опера ...
20 травня 15:57
ТОП-посадовця, який вимагав «відкат» за будівельні робо ...
20 травня 08:40
Киянин та двоє мешканців Черкащини постраждали під час ...
18 травня 18:50
У Житомирі під вартою та цілодобовим домашнім арештом п ...
17 травня 21:48
Як столичні ТОП-керівники вимагали «відкат» за підписан ...
17 травня 18:59
В.о. Голови ДСЗУ викрито на отриманні 480 тис грн за пі ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення