Рева: Монетизацію пільг потрібно починати в цьому році

31.01 07:48    
Про головні напрямки співпраці Міністерства соціальної політики України зі Світовим банком Міністр Андрій Рева розмовляв на зустрічі з керівниками представництва міжнародної фінансової установи в Україні.

«Багато реформ, що ми їх провели в минулому році, стали можливими завдяки МВФ та експертно-консультативній роботі Світового банку, - зазначив Андрій Рева. - Наші гарячі дискусії були достатньо корисними й мали позитивний результат для якісної форми й суті пенсійної реформи. Пенсійна реформа виявилась найбільш глибокою і продуманою з усіх, що ми провели наприкінці минулого року».

Окрім пенсійної реформи Міністр соціальної політики зупинився на інших спільних зі Світовим банком проектах. Це, наприклад, реформування надання субсидій на послуги ЖКГ та реформа інтернатних закладів.

Деінституалізація - масштабний проект, метою якого є забезпечення дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування проживанням і розвитком у сім’ях: прийомних, патронатних; дитячих будинках сімейного типу та ін.

«Ми змінюємо психологію керівників на місцях щодо вирішення цієї проблеми,- сказав Андрій Рева.- Адже з часом дітей-сиріт стало менше, а кількість вихованців у інтернатах не зменшилась. У 2000 році їх нараховувалось 100 тисяч чоловік, з них діти-сироти становили 40%, тепер – також 100 тисяч, але дітей-сиріт всього 8%. І ми мусимо подбати, щоб кожна потребуюча дитина виховувалась у родинному колі».

Щодо надання субсидій, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2017 року № 951 з 01.01.2018 запроваджено розрахунки за надані пільги та житлові субсидії між бюджетом та підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг у грошовій формі, тобто ліквідовано механізм клірингових взаєморозрахунків. При цьому залишився незмінним механізм призначення та отримання житлової субсидії для одержувача.

Однак наразі певні зміни в субсидіюванні потребуючої його частини населення у процесі розробки. Мова йде, перш за все, про посилення адресності допомоги та в подальшому монетизацію цього виду державної допомоги.

Відповідно до Закону України „Про житлово-комунальні послугиˮ (стаття 11) пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, що мають виплачуватись споживачу в грошовій формі у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, передбачено з 1 січня 2019 року.

Для реалізації відповідного підходу згідно з пунктом 24 Прикінцевих положень Закону України „Про державний бюджет України на 2018 рікˮ Кабінету Міністрів України доручено у другому півріччі 2018 року розробити і затвердити механізм запровадження з 1 січня 2019 року надання субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі на рівні кінцевого споживача.

І, як зазначив Андрій Рева, рухатись у напрямку виплати живих грошей субсидієотримувачам слід покроково, поетапно, починаючи з невеликої групи споживачів послуг ЖКГ, можливо, навіть з категорії тих, у кого частка державної допомоги найменша, аби відпрацювати й налагодити чіткий процес повної монетизації субсидій.

Механізм монетизації ще одного виду державної соціальної підтримки – пільг сьогодні розробляється у відповідній постанові уряду. Предметно про всі пропозиції можна буде говорити після її прийняття. Коли б вона не була прийнята: чи наприкінці весни, чи влітку, - однак, розпочати монетизацію пільг, на думку Міністра, потрібно неодмінно в цьому році.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 19:09
26 лютого: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Сьогодні 17:28
Українець віз у запасному колесі 17 кілограмів наркотик ...
Сьогодні 15:27
Аудитори встановили порушень на суму 353,9 тис. грн. пі ...
Сьогодні 15:21
Експосадовців Служби зовнішньої розвідки України викрил ...
Сьогодні 14:41
В Киеве мужчина облился неизвестным веществом и поджег ...
Вчора 18:38
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на ср ...
Вчора 13:20
Аудитори Черкащини у січні 2020 року забезпечили відшко ...
Вчора 13:17
Зарядити електрокар можна вже на Центральному столичном ...
Вчора 13:11
Стильная мебель позволяет кардинально изменить интерьер ...
24 лютого 17:02
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на вт ...
Сьогодні 14:30
Схема продажу елітних автомобілів, викрадених в ЄС: На ...
Сьогодні 10:33
В поліції Києва розкрили подробиці «продажу» крісла губ ...
Вчора 10:00
У Житомирі СБУ затримала кіберполіцейського на вимаганн ...
Вчора 09:08
В центрі Житомира затримали автозлодія
24 лютого 10:50
Поліція: Вилучена у Житомирі граната – навчальна і не с ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення