Щодо порядку в’їзду і перебування в місцевості, яка знаходиться між державним кордоном і лінією прикордонних інженерних споруджень

19.06 14:46    
Нещодавно МВС затвердило Порядок в’їзду і перебування в місцевості, яка знаходиться між державним кордоном і лінією прикордонних інженерних споруджень, громадян України та інших осіб (наказ МВС від 04 серпня 2017 року № 686, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 04 вересня 2017 року за № 1082/30950, розташовано на офіційному сайті Верховної ради України).

Зазначений документ чітко встановлює порядок визначення місць пропуску за лінію прикордонних інженерних споруджень, їх нумерацію, вимоги до обладнання і позначення на місцевості, відкриття та закриття, а також алгоритм дій посадових осіб підрозділів Державної прикордонної служби України. Крім того, визначено перелік документів, які дають право на пропуск на таку територію та підстави для заборон і обмежень.

Місця пропуску за лінію прикордонних інженерних споруджень та їхню кількість прикордонне відомство визначає за погодженням з місцевою владою, щоб жителям населеного пункту було зручно до них добиратися. Це насамперед сприятиме тому, що люди не будь переходити будь-де, що відповідно зменшить кількість порушень.

Також є певні рекомендації до обладнання та позначень місць пропуску. Так обов’язково мають бути ворота (хвіртка або шлагбаум), КСС в місці пропуску та від воріт в обидва боки протяжністю в обидва боки не менше 15 метрів, загороджувальний паркан (типу «Єгоза»), павільйон модульного типу або постовий грибок для організації служби прикордонного наряду, інформаційний стенд або табличка, на якому зазначається номер місця пропуску, час пропуску та контактний телефон підрозділу, засоби погашення відбитків слідів (ручний профіль, лопата).

Час пропуску осіб і перебування їх за лінією інженерних споруджень визначаються щороку залежно він сезону станом на 1 квітня і 1 листопада. Вони також узгоджуються з місцевими адміністраціями і органами самоврядування та за їх проханням можуть бути змінені.

Вся інформація, що стосується пропуску, обов’язково оприлюднюється в місцевих засобах масової інформації та зазначається на інформаційних стендах біля місця пропуску. А на депутатів органів місцевого самоврядування, старост і дільничних інспекторів прикордонної служби покладено завдання з роз’яснювальної роботи серед місцевих жителів щодо цього питання.

Пропуск осіб за лінію прикордонних інженерних споруджень здійснюється виключно за перепустками. Для їх отримання потрібно подати до органу охорони державного кордону особисте звернення або списки осіб, оформлені місцевими держадміністраціями, органами місцевого самоврядування тощо. У зверненні необхідно обов’язково зазначити підстави і строк, протягом якого планується пропуск, який в свою чергу не має перевищувати календарного року. У разі потреби також зазначаються транспортні засоби, що будуть використовуватися за лінією прикордонних інженерних споруджень. Такі списки органу охорони державного кодону повинні надаватися на початку року, але не пізніше ніж за 30 днів до запланованої дати пропуску.

Звернення і списки осіб обов’язково реєструються в підрозділі документального забезпечення органу Держприкордонслужби. Потім їх розглядає начальник прикордонного загону, на ділянці відповідальності якого планується пропуск. У підсумку саме він приймає рішення про дозвіл, заборону або обмеження пропуску за лінію прикордонних інженерних споруджень.

Варто зазначити, що також існують причини для заборони і обмеження пропуску за лінію прикордонних інженерних споруджень осіб, які детальнорозглянуті в цьому нормативно-правовому документі.

Зауважимо, для того, щоб займатися аматорським або спортивним рибальством, колективним або індивідуальним випасання худоби, користуватися самохідними і несамохідними суднами, іншими плавзасобами (крім суден флоту рибної промисловості) на прикордонних водних об’єктах за лінію прикордонних інженерних споруджень громадянам України достатньо пред’явити перепустку і документ, що посвідчує особу.

А для проведення господарської діяльності, промислового рибальства або туристичних подорожей пропуск також здійснюється за пред’явленням перепустки та документів, що підтверджують право на здійснення такої діяльності.

Реалізація зазначеного наказу дасть змогу упорядкувати порядок в’їзду і перебування громадян України та інших осіб у місцевості, яка знаходиться між державним кордоном і лінією прикордонних інженерних споруджень, для проведення певних видів діяльності або робіт відповідно до законодавства і за наявності на те законних підстав, крім того створити умови для забезпечення більш ефективного контролю з боку органів і підрозділів Державної прикордонної служби України за дотриманням прикордонного режиму.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 17:16
Командувач Нацгвардії взяв участь у відкритті оновленої ...
Вчора 16:12
Київська митниця вилучила 4 контейнери з електротранспо ...
Вчора 13:09
В Черткове под колеса авто попал пенсионер
Вчора 12:32
Киевские спасатели ликвидировали пожар в ангаре
Вчора 11:58
Сумская область: ликвидировав возгорание летней кухни п ...
Вчора 23:51
Із 23 вересня в Україні буде встановлено «жовтий» рівен ...
Вчора 23:48
Сергій Марченко: Держбюджет-2022 є інвестицією в людину ...
Вчора 23:45
На Харківщині прикордонники провели тактичні навчання з ...
Вчора 23:42
ДБР направило до суду матеріали справ щодо нанесення де ...
Вчора 23:39
Нам є що запропонувати один одному для поглиблення спів ...
Вчора 23:39
У Житомирі на майдані Перемоги зіткнулися тролебус та л ...
20 вересня 14:56
У Житомирському районі під час конфлікту жінка важко тр ...
20 вересня 14:26
Оперативники перекрили канал постачання наркотиків з Жи ...
20 вересня 13:12
На КП «Житомирводоканал» - знову аварія: Держекоінспекц ...
18 вересня 13:18
КП «Житомирводоканал» продовжує здійснювати злочин прот ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення