Почався третій конкурс МОН для молодих науковців, на який передбачено 23 млн грн

28.08 19:42    
МОН оголосило третій конкурс наукових робіт для молодих учених – наразі для нього заплановано більше фінансування, ніж у попередніх роках. Відповідний наказ було опубліковано на сайті МОН сьогодні, 28 серпня 2018 року.

«Фінансування проектів переможців «третьої хвилі» почнеться з наступного року. Загалом у межах нашого конкурсу на роботи молодих вчених у проекті Держбюджету на 2019-й передбачено 75,7 млн гривень. З них на продовження раніше розпочатих робіт закладено 52,7 млн грн, а на нові – 23 млн грн. Для порівняння, на фінансування першого конкурсу спочатку було виділено 12 млн грн, а потім ще майже 30. Тож, як і озвучувалося раніше, МОН щороку нарощує фінансування конкурсу для молодих науковців, це є одним із пріоритетів і Міністерства, і Уряду. І це ще один суттєвий крок до передбаченого Кабінетом Міністрів до 2020 року підвищення фінансування молодих вчених з 0,5% до 2% від загального обсягу бюджетного фінансування науки. До 2020 року ми плануємо довести бюджет нашого конкурсу до 100 млн гривень», – розповів очільник директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Участь у конкурсі можуть брати молоді вчені, які працюють або навчаються у вишах чи наукових установах, підпорядкованих МОН. Подати проекти їм потрібно до 20 вересня 2018 року через єдину інформаційну систему «Наука в університетах».

Проекти приймаються за такими пріоритетними напрямами, як: розвиток транспорту та військової техніки, енергоефективність, екологічно чисте виробництво, оновлення агропромислового комплексу, якісне медичне обслуговування, робототехніка, національна безпека, соціально-психологічна реабілітація учасників бойових дій тощо. Повний перелік тем наведений в наказі МОН.

Проект, що подається на конкурс, повинен мати тривалість виконання до 36 місяців. Його керівник мусить бути або кандидатом наук віком до 35 років, або докторантом (доктором наук) віком до 40 років. Граничний вік виконавців проекту – 35 років.

Початковий відбір проектів проводитимуть в самих університетах чи наукових установах, після чого подані роботи оцінюватиме Експертна рада МОН. Експертизу кожного проекту проводитимуть 5 експертів. Загальна кількість балів рахуватиметься як середнє арифметичне значення оцінок від трьох експертів, що знаходяться у діапазоні між найнижчою та найвищою. Тобто найвища та найнижча оцінки не враховуються. Це має забезпечити більш якісну та об’єктивну експертизу.

На основі висновків Ради Конкурсна комісія МОН на чолі з Міністром Лілією Гриневич має до 10 грудня визначити переможців.

«Цільовий конкурс саме для молодих вчених в університетах та наших наукових установах ми започаткували 2016 року. Відтоді він став важливим інструментом підтримки молодих науковців в Україні. Звісно, ми розуміємо, що цього замало, й розвиток університетської науки не повинен залежати лише від конкурсного фінансування. Ми йдемо до того, щоб, як в розвинених країнах світу, дати закладам вищої освіти базове фінансування на науку. Й минулого тижня в контексті цього Урядом було прийнято дуже важливе рішення – визначено порядок атестації наукової діяльності ЗВО. За результатами такої атестації буде визначено найкращі виші, яким надаватиметься базове фінансування на науку. Ми зараз працюємо над тим, щоб це відбулося вже 2019 року», – підкреслив Дмитро Чеберкус.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:50
17 лютого: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Сьогодні 18:10
За фактом захоплення українського судна відкрито кримін ...
Сьогодні 17:39
18 лютого робота КПВВ «Мар’їнка» буде тимчасово призупи ...
Сьогодні 17:10
Мандрівника із Африки прикордонники затримали біля корд ...
Сьогодні 17:07
Аудитори виявили втрат на суму понад 900 тис грн у Лича ...
14 лютого 13:39
В рамках Мюнхенської конференції Андрій Загороднюк зуст ...
14 лютого 13:30
Автомобіль та його ремонт: Чому так важливо знайти наді ...
13 лютого 22:44
Выбор современного смартфона: От подходящего дизайна – ...
13 лютого 16:19
Профессиональные средства по окрашиванию волос и женска ...
12 лютого 17:08
Современная фототехника: От удобного дизайна – до техни ...
Сьогодні 10:44
У Житомирі кривава різанина закінчилась вбивством
14 лютого 13:13
У Житомирі затримали підозрюваного у крадіжці ста тисяч ...
14 лютого 10:35
СБУ затримала організатора та учасників міжрегіональног ...
13 лютого 12:24
Високопосадовець фіскальної служби Житомирщини підозрює ...
06 лютого 14:48
Фатальна трагедія у Житомирі - у квартирі виявили двох ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення