Тендери та ефективність сучасної системи держзакупівель ProZorro

01.09 12:37    
Тендерні торги і неефективність використання бюджетних коштів
Ще декілька років тому, багато хто із вітчизняних журналістів, громадських активістів та державних діячів досить часто зіштовхувався з такою проблемою, як непрозорість проведення тендерів. Особливо це було відчутно, коли справа стосувалась державних закупівель, на кону яких стояла просто позахмарна сума використання бюджетних коштів. Повна непрозорість, домовленості між учасниками, підігнані під потрібного учасника умови та вимоги тендеру та багато чого іншого. Як правило інформація про все, що робилось під час підготовки та проведення більшості державних закупівель, для представників ЗМІ та громадськості знаходилось за «сімома замками». Це давало досить потужні можливості для різноманітних зловживань. Тому в українському суспільстві вже досить давно назріла необхідність у реформуванні процедури державних закупівель, таким чином, аби весь процес практично по кожному тендеру до самих найменших дрібниць зробити максимально прозорим та публічним. Адже найбільше фінансових махінацій та порушень з державними коштами відзначалося саме під час проведення тендерних закупівель бюджетними організаціями. Лише після подій на Майдані в 2014 році до вимог сучасного суспільства почали прислуховуватися та впритул зайнялися вивченням цього наболілого питання з подальшим впровадженням реформаторських рішень на законодавчому рівні. Як результат сьогодення – успішне функціонування потужного онлайн-сервісу, такого як електронна система держзакупівель ProZorro.

Впровадження системи держзакупівель ProZorro
Нещодавно в Україні запрацювала система ProZorro. Це стало можливим завдяки тиску громадськості, застосуванню сучасних технологій та потребам суспільства. Для цього були задіяні такі електронні майданчики як Українська універсальна біржа http://tender.uub.com.ua/tender/tenderi-ukrainy-provodyatsya-po-novomu та інші онлайн-сервіси подібного напрямку. На сьогоднішній день подібні майданчики офіційно акредитовані та підключені до самої системи ProZorro. На них можна без проблем ознайомитись з вимогами по будь-якому тендеру, та вивчити повну інформацію про нього: документація, кошти, учасники, їх бізнес-історія та інше.

Приємно те, що сама система досить проста у використанні та доступна в режимі онлайн з любого комп’ютера або мобитльного гаджета. Що, безперечно, дає можливість не лише щільного контролю з боку контролюючих органів, громадськості та конкурентів, але й оперативно реагувати підприємцям на такі події, як поява нового замовлення, зміни тендерних вимог та інше.

Тому більшість потужних компаній та бізнесових структур надають перевагу користуванню цією зручною системою, а провідні фахівці радять не зволікати і реєструватися підприємцям, які мріють працювати прозоро з бюджетними коштами.

Як відомо система ProZorro після успішного відпрацювання у пілотному режимі, стала обов’язковою для використання всіма бюджетними установами. Її впровадження відбувалось у декілька етапів, що дозволило максимально безболісно для бізнесу та бюджетних організацій, і в той же час досить ефективно оптимізувати процедуру державних закупівель.

На сьогоднішній день цією системою успішно користуються не лише підприємці та бізнесмени, але й представники ЗМІ, громадські активісти та контролюючі органи. Такий прозорий та доступний підхід дозволив у досить невеликі для країни строки максимально знизити можливість махінацій та злочинних дій з бюджетними коштами. У свою чергу такий результат є позитивним та безпосередньо впливає на економічні чинники в державі.

Тому впровадження такої потужної електронної системи як ProZorro є яскравим прикладом сучасних рефом у країні, здатних переламати старі, незручні та не прозорі правила ведення бізнесу.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:52
27 травня: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Сьогодні 17:50
П’ятьох порушників затримали біля кордону з Польщею та ...
Сьогодні 16:51
Біля кордону з РФ прикордонники затримали двох громадян ...
Сьогодні 16:18
Прикордонника спіймали при отриманні неправомірної виго ...
Сьогодні 15:53
Громадянка Іраку шляхом обману намагалась потрапити до ...
24 травня 22:25
Жіночий одяг та літній сезон: Як оновити свій гардероб
23 травня 21:49
Свадебные ритуалы и обручальные кольца, как знак долгов ...
23 травня 11:29
Страховий поліс – впевненість в успішному вирішені любо ...
23 травня 10:16
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на че ...
23 травня 10:05
Японские благотворители посетили своих житомирских друз ...
Сьогодні 11:15
У Житомирі групі підлітків, яких обвинувачено у побитті ...
Вчора 14:18
На Житомирщині в меліоративній канаві виявили тіло рівн ...
25 травня 19:34
Головний поліцейський Житомирщини прокоментував затрима ...
25 травня 17:37
На Житомирщині СБУ викрила поліцейського на торгівлі на ...
24 травня 12:36
«Шумахеру», який на центральному майдані Житомира, на B ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення