Розглянуто питання продовження строку експлуатації енергоблока №4 Запорізької АЕС

12.10 15:42    
11 жовтня 2018 року відбулося засідання колегії Державної інспекції ядерного регулювання України щодо розгляду питання продовження строку експлуатації енергоблока № 4 Запорізької АЕС у понадпроектний термін. Засідання колегії проходило під головуванням Григорія Плачкова – Голови Державної інспекції ядерного регулювання України та за участю заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України – Юлії Підкоморної, Генерального директора ВП «Запорізька АЕС» – Олександра Остаповця, представників Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Ради національної безпеки та оборони України, ДП «НАЕК «Енергоатом», Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, членів колегії Держатомрегулювання, фахівців атомних електростанцій та представників громадськості.

Проектний термін експлуатації енергоблока № 4 ВП «Запорізька АЕС» завершився 4 квітня 2018 року. Експлуатуючою організацією ДП «НАЕК «Енергоатом» прийнято рішення про довгострокову експлуатацію енергоблока №4, яке ґрунтується на положеннях:

– Енергетичної стратегії України на період до 2035 року «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність», схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2017 р. № 605

– Комплексної програми робіт щодо продовження строку експлуатації діючих енергоблоків атомних електростанцій, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 р. № 263

– Державної програми розвитку внутрішнього виробництва, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 12 вересня 2011 р. № 1130.

Відкриваючи засідання, Григорій Плачков відзначив, що Україна, як і більшість країн Європейського Союзу, реалізує стратегію обґрунтування довгострокової експлуатації енергоблоків АЕС, проектний термін експлуатації яких закінчується.

Олександр Остаповець – генеральний директор ВП «Запорізька АЕС» виступив із доповіддю про готовність енергоблока №4 Запорізької АЕС до продовження терміну експлуатації. Він зазначив, що експлуатуючою організацією виконано повний комплекс робіт з оцінки технічного стану обладнання, підвищення та переоцінки безпеки, заміни обладнання, що відпрацювало свій ресурс.

Результати державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока №4 Запорізької АЕС представив начальник відділення аналізу міцності та надійності ядерних установок Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки - Олег Зелений. Він наголосив на тому, що не виявлено факторів, які б вказали на неможливість продовження терміну експлуатації енергоблока №4 Запорізької АЕС.

Заступник директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок – начальник відділу ліцензування діючих ядерних установок – Валерій Бугай доповів про результати розгляду Заяви та ліцензійних документів ДП «НАЕК «Енергоатом» щодо довготермінової експлуатації енергоблока № 4 Запорізької АЕС та результати інспекційного обстеження. Також зазначив, що було проведено комплексне інспекційне обстеження із залученням фахівців з Державної служби надзвичайних ситуацій України, Національної гвардії України, Міністерства охорони здоров’я України, Державної екологічної інспекції України, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки тощо.

За результатами обговорення члени колегії одноголосно вирішили:

- затвердити Висновок державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока №4 ВП «Запорізька АЕС».

- визнати обґрунтованою можливість безпечної експлуатації енергоблока № 4 ВП «Запорізька АЕС» на визначених у проекті рівнях потужності, ґрунтуючись на відомостях, наданих в ліцензійних документах щодо термінів експлуатації корпусу реактора, споруд, систем та елементів, важливих для безпеки, висновку державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки ЗППБ №4 ВП «Запорізька АЕС»,

- встановити дату наступної періодичної переоцінки безпеки енергоблока №4 ВП «Запорізька АЕС» 4 квітня 2028 року.

Найближчим часом питання видачі ліцензії ДП «НАЕК «Енергоатом» на право провадження діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки енергоблока №4 ВП «Запорізька АЕС» буде розглянуто на засіданні Ліцензійної комісії Держатомрегулювання.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 22:39
На Черниговщине СБУ блокировала деятельность межрегиона ...
Вчора 22:38
В Одессе спасатели ликвидировали возгорание автомобильн ...
Вчора 20:02
У Київській області - вибух на полігоні
Вчора 19:24
Дезертир «отримав» 6 місяців гауптвахти
Вчора 18:58
21 лютого: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Вчора 22:58
У Вільнюсі делегація Міноборони бере участь в українськ ...
Вчора 22:54
Торік суттєво розширено ринки збуту для української про ...
Вчора 22:49
Торік на виконання вимог міжнародних партнерів у сферах ...
Вчора 22:43
Мінкультури до Міжнародного дня рідної мови презентувал ...
Вчора 22:38
У 2018 році в Україні успішно пройшло 11 міжнародних мі ...
Вчора 10:14
У Житомирі поліція розпочала перевірку за фактом бійки ...
14 лютого 14:47
На Житомирщині СБУ викрила на хабарах посадовця фіскаль ...
14 лютого 09:05
Київська область: В автомобілі мешканця Житомирщини, як ...
09 лютого 09:55
На Житомирщині слідчі оголосили підозру продавцю зброї
08 лютого 10:09
У Житомирі поліція затримала на хабарі у 20 тисяч грн к ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення