Розглянуто питання продовження строку експлуатації енергоблока №4 Запорізької АЕС

12.10 15:42    
11 жовтня 2018 року відбулося засідання колегії Державної інспекції ядерного регулювання України щодо розгляду питання продовження строку експлуатації енергоблока № 4 Запорізької АЕС у понадпроектний термін. Засідання колегії проходило під головуванням Григорія Плачкова – Голови Державної інспекції ядерного регулювання України та за участю заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України – Юлії Підкоморної, Генерального директора ВП «Запорізька АЕС» – Олександра Остаповця, представників Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Ради національної безпеки та оборони України, ДП «НАЕК «Енергоатом», Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, членів колегії Держатомрегулювання, фахівців атомних електростанцій та представників громадськості.

Проектний термін експлуатації енергоблока № 4 ВП «Запорізька АЕС» завершився 4 квітня 2018 року. Експлуатуючою організацією ДП «НАЕК «Енергоатом» прийнято рішення про довгострокову експлуатацію енергоблока №4, яке ґрунтується на положеннях:

– Енергетичної стратегії України на період до 2035 року «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність», схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2017 р. № 605

– Комплексної програми робіт щодо продовження строку експлуатації діючих енергоблоків атомних електростанцій, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 р. № 263

– Державної програми розвитку внутрішнього виробництва, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 12 вересня 2011 р. № 1130.

Відкриваючи засідання, Григорій Плачков відзначив, що Україна, як і більшість країн Європейського Союзу, реалізує стратегію обґрунтування довгострокової експлуатації енергоблоків АЕС, проектний термін експлуатації яких закінчується.

Олександр Остаповець – генеральний директор ВП «Запорізька АЕС» виступив із доповіддю про готовність енергоблока №4 Запорізької АЕС до продовження терміну експлуатації. Він зазначив, що експлуатуючою організацією виконано повний комплекс робіт з оцінки технічного стану обладнання, підвищення та переоцінки безпеки, заміни обладнання, що відпрацювало свій ресурс.

Результати державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока №4 Запорізької АЕС представив начальник відділення аналізу міцності та надійності ядерних установок Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки - Олег Зелений. Він наголосив на тому, що не виявлено факторів, які б вказали на неможливість продовження терміну експлуатації енергоблока №4 Запорізької АЕС.

Заступник директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок – начальник відділу ліцензування діючих ядерних установок – Валерій Бугай доповів про результати розгляду Заяви та ліцензійних документів ДП «НАЕК «Енергоатом» щодо довготермінової експлуатації енергоблока № 4 Запорізької АЕС та результати інспекційного обстеження. Також зазначив, що було проведено комплексне інспекційне обстеження із залученням фахівців з Державної служби надзвичайних ситуацій України, Національної гвардії України, Міністерства охорони здоров’я України, Державної екологічної інспекції України, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки тощо.

За результатами обговорення члени колегії одноголосно вирішили:

- затвердити Висновок державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока №4 ВП «Запорізька АЕС».

- визнати обґрунтованою можливість безпечної експлуатації енергоблока № 4 ВП «Запорізька АЕС» на визначених у проекті рівнях потужності, ґрунтуючись на відомостях, наданих в ліцензійних документах щодо термінів експлуатації корпусу реактора, споруд, систем та елементів, важливих для безпеки, висновку державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки ЗППБ №4 ВП «Запорізька АЕС»,

- встановити дату наступної періодичної переоцінки безпеки енергоблока №4 ВП «Запорізька АЕС» 4 квітня 2028 року.

Найближчим часом питання видачі ліцензії ДП «НАЕК «Енергоатом» на право провадження діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки енергоблока №4 ВП «Запорізька АЕС» буде розглянуто на засіданні Ліцензійної комісії Держатомрегулювання.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 22:13
Ігор Гундич: Це історична подія для України – створення ...
Вчора 12:49
В Одесской области СБУ блокировала контрабанду психотро ...
Вчора 12:48
Донецкая область: в результате пожара погиб человек
Вчора 10:10
Хмельницкие спасатели вытащили автомобиль попал в кювет
14 грудня 22:36
Содержание под стражей: суд избрал меру пресечения заде ...
13 грудня 19:15
МІП: Етнопоказ «Українські Амаzонки» пройшов у Дніпрі
13 грудня 19:04
13 грудня: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
13 грудня 18:57
На Дніпропетровщині з’являться «офіцери громад»
13 грудня 18:44
Соціальний проект «Рука допомоги» потрібно подовжити на ...
13 грудня 18:04
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на пя ...
14 грудня 10:02
Під Житомиром підірвали вуличний банкомат ПриватБанку
14 грудня 09:04
У Житомирі через Telegram продавали наркотики
14 грудня 08:30
У Житомирі знайшли зниклу у Харкові 16-річну дівчину
13 грудня 11:30
В центрі Житомира на вулиці виявили тіло загиблого чоло ...
13 грудня 08:44
Житомирянин пересувався на автомобілі, що знаходився в ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення