Фахівці ІТ-технологій поділились досвідом формування та функціонування системи кібербезпеки на підприємствах ПЕК

08.11 22:24    
У межах другого дня XVІ Міжнародного форуму "Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє" проведено круглий стіл "Інформаційні технології та кібербезпека в галузі паливно-енергетичного комплексу". Участь у заході взяв державний секретар Міненерговугілля Максим Немчинов.

Вітаючи учасників, Максим Немчинов відзначив важливість обміну досвідом державних і приватних компаній та установ з реагування на кіберзагрози. Він висловив сподівання, що результатом дискусії стане визначення заходів та формування конкретного плану дій для зміцнення безпеки енергопостачання та функціонування об'єктів енергетичноі інфраструктури. "Спільні напрацювання та створення центру з попередження кіберзагроз у енергетичному секторі допоможуть інтегруватися в загальну мережу кібербезпеки",- переконаний Максим Немчинов.

Головні завдання щодо підвищення ефективності реагування на кіберінциденти і кібератаки в ПЕК окреслив начальник відділу інформаційних технологій Управління забезпечення ІТ-підтримки та захисту інформації Міненерговугілля Сергій Липнік.

У дискусії взяли участь представники енергетичних компаній. Зокрема, представник компанії "Indegy" Філіп Хмельов ознайомив із сучасними можливостями захисту індустріальних мереж.

Директор Департаменту інформаційної безпеки НЕК "Укренерго" Валерій Єрмошин розповів про організацію інформаційної безпеки на об'єкті критичної енергетичної інфраструктури та розроблення нормативно-правової бази, покликаної забезпечити зміцнення кібербезпеки.

Важливим питанням є сучасна інформаційна безпека в мобільному світі. Досвідом використання технологій та рішень з метою зміцнення інформаційної безпеки поділився представник компанії "MobileIron" Ігор Литвин.

Участь у дискусії взяли також фахівці ПрАТ "Укргідроенерго". Зокрема, Ігор Фінчук поділився напрацюваннями щодо запобігання кіберзагрозам на підприємстві. Серед заходів - проведення навчань для персоналу з метою недопущення розповсюдження вірусів, впровадження спеціальних програм, спрямованих на виявлення кіберзагроз.

З доповіддю "Досвід побудови галузевого сегменту національної системи кібербезпеки України на транспорті" виступив радник Міністра інфраструктури, в. о. генерального директора "Галузевий центр цифровізації та кібербезпеки" Євген Владіміров.

Учасники обговорили актуальні питання створення комплексної системи захисту інформації, автоматизованих систем управління технологічних процесів, новітніх технологій у системах збору і обробки інформації, визначення переліку інформації з обмеженим доступом з дотриманням Закону України «Про доступ до публічної інформації» тощо.

Захід продемонстрував прогрес у зміцненні системи кібербезпеки на підприємствах ПЕК, розуміння сучасних викликів та зацікавленість у виробленні спільних дій для подальшого зміцнення кібербезпеки.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 19:38
Закарпатская область: в результате ДТП травмированы два ...
Вчора 19:24
У 2020 році маємо завершити ключовий етап реформи децен ...
Вчора 17:57
Мінрегіон планує посилити і зробити обов’язковими вимог ...
Вчора 17:49
За совершение шестнадцати краж кабеля в Киеве мужчина п ...
Вчора 17:13
Сотрудники СБУ блокировали канал незаконной переправки ...
Вчора 22:31
Максим Степанов: Розвиток людського капіталу - наш шанс ...
Вчора 21:49
Правоохоронці України та США обговорили створення міжде ...
Вчора 21:44
З 2019 року Катар планує надати стипендії для навчання ...
Вчора 20:58
Семерак: Більша половина викидів парникових газів в Укр ...
Вчора 20:46
Для реєстрації на ЗНО та вступу до вишів учням варто за ...
11 листопада 22:38
На Житомирщині активізувались шахраї, які представляють ...
10 листопада 22:52
В Трускавці пограбували будівельників з Житомирщини
09 листопада 11:24
У Житомирі викрили факт корупції серед працівників прок ...
08 листопада 13:42
У Житомирі поліція перевіряє повідомлення про замінуван ...
08 листопада 11:47
У Житомирській виправній колонії виявили замасковану сх ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення