Ярема: Члени дитячих молодіжних громадських організацій – міцна основа для громадянського суспільства

17.02 00:03    
14 лютого в УНІА «Укрінформ» відбулася презентація аналітичної доповіді «Громадянське суспільство України: сучасні практики та виклики розвитку».

Восьмий рік поспіль працівники Національного інституту стратегічних досліджень, за участі зовнішніх експертів, проводять аналіз суспільних настроїв та організаційно-інституційних форм і громадської активності в Україні.

Цього року особливу увагу приділено основним тенденціям молодіжної самоорганізації, що було виокремлено в розділ доповіді. На цьому під час презентації акцентував заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема.

Він відзначив, що для Мінмолодьспорту будує партнерську взаємодію з організаціями громадянського суспільства, зокрема, такими партнерами є дитячі та молодіжні громадські організації. Завдяки такій співпраці підвищується рівень довіри до органів влади і комунікація проходить за принципом «рівний-рівному» та спільно напрацьовуються ініціативи, які далі перетворюються в законодавчі проекти та акти.

За словами заступника Міністра, для більшого залучення молоді до участі в громадських організаціях та ініціатив, Мінмолодьспорту розроблено ряд інструментів. По-перше, це інституційна підтримка – наразі ведеться робота про законодавче закріплення ідеї, аби частина коштів, які виділяються на підтримку проектів, виділялася й на інституційну підтримку. Другим важливим елементом, особливо в контексті реформи децентралізації, є активізація молоді на рівні громади.

«Ми розробили дорожню карту реалізації молодіжної політики в громаді, інструменти участі молоді. Це дає можливість молодим людям, які не мають досвіду, але мають бажання активно впливати на розвиток громади, через навчання, тренінги, інструменти участі, ставати агентами змін в українському суспільстві як на локальному, так і на регіональному рівнях», - підкреслив Олександр Ярема.

Йшлося про розвиток і сучасний стан волонтерського руху в країні. Так, Міністерство співпрацює з великими ініціативами, такими як «Будуємо Україну разом» задля створення сталих форм волонтерської діяльності, аби молода людина могла реалізувати себе в більш тривалому процесі, а не в точкових подіях. Окрему увагу посадовець звернув і на налагодження діалогу та залучення до співпраці учасників неформальних рухів.

«Ми бачимо, що ті люди, які проходять школу дитячих, молодіжних організацій можуть ставати базою і для громадянського суспільства - від ОСББ до великих національних ініціатив. Фактично це така собі неформальна школа. І ми, підтримуючи цю неформальну освіту, зокрема, через такі інструменти, як «Молодіжний працівник» чи «Молодіжні банки», даємо перший досвід роботи реалізації хай навіть невеликих проектів», - підсумував Олександр Ярема.

Також участь у заході взяли перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Василь Яблонський, заступник директора Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю, завідувач відділу Секретаріату Кабінету Міністрів України Наталія Окша, директор Державного інституту сімейної та молодіжної політики, кандидат педагогічних наук Ірина Пєша та ін.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 08:07
Ликвидирован пожар автоцистерн в г. Киеве
Вчора 17:05
Днепр: пожарные ликвидировали пожар в лесу
Вчора 12:58
Николаевская область: на территории коммунального предп ...
Вчора 12:58
Ивано-Франковская область: спасатели оказали помощь тра ...
Вчора 12:19
В Киеве работник СТО похитил «Шевроле»
Вчора 23:23
Одним з головних пріоритетів Мінрегіону є розвиток людс ...
Вчора 23:19
Два українських стартапи змагатимуться на найбільшому у ...
Вчора 23:15
Поліція Васильківщини припинила діяльність грального са ...
Вчора 23:11
На одній з ділянок Держприкордонслужба продовжить апроб ...
Вчора 23:07
Правоохоронці встановлюють обставини вбивства 16-річної ...
Сьогодні 07:51
Вантажівка з цистерною врізалася у рейсовий автобус «Жи ...
21 вересня 15:35
У Житомирі на Малікова впав банер - травмовано чотирьох ...
19 вересня 10:14
В Управлінні захисту економіки в Житомирський області - ...
18 вересня 18:38
У Житомирі - ДТП за участі службового автомобіля поліці ...
18 вересня 15:45
Інформація про загрозу теракту у Житомирі не підтвердил ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення