Ярема: Члени дитячих молодіжних громадських організацій – міцна основа для громадянського суспільства

17.02 00:03    
14 лютого в УНІА «Укрінформ» відбулася презентація аналітичної доповіді «Громадянське суспільство України: сучасні практики та виклики розвитку».

Восьмий рік поспіль працівники Національного інституту стратегічних досліджень, за участі зовнішніх експертів, проводять аналіз суспільних настроїв та організаційно-інституційних форм і громадської активності в Україні.

Цього року особливу увагу приділено основним тенденціям молодіжної самоорганізації, що було виокремлено в розділ доповіді. На цьому під час презентації акцентував заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема.

Він відзначив, що для Мінмолодьспорту будує партнерську взаємодію з організаціями громадянського суспільства, зокрема, такими партнерами є дитячі та молодіжні громадські організації. Завдяки такій співпраці підвищується рівень довіри до органів влади і комунікація проходить за принципом «рівний-рівному» та спільно напрацьовуються ініціативи, які далі перетворюються в законодавчі проекти та акти.

За словами заступника Міністра, для більшого залучення молоді до участі в громадських організаціях та ініціатив, Мінмолодьспорту розроблено ряд інструментів. По-перше, це інституційна підтримка – наразі ведеться робота про законодавче закріплення ідеї, аби частина коштів, які виділяються на підтримку проектів, виділялася й на інституційну підтримку. Другим важливим елементом, особливо в контексті реформи децентралізації, є активізація молоді на рівні громади.

«Ми розробили дорожню карту реалізації молодіжної політики в громаді, інструменти участі молоді. Це дає можливість молодим людям, які не мають досвіду, але мають бажання активно впливати на розвиток громади, через навчання, тренінги, інструменти участі, ставати агентами змін в українському суспільстві як на локальному, так і на регіональному рівнях», - підкреслив Олександр Ярема.

Йшлося про розвиток і сучасний стан волонтерського руху в країні. Так, Міністерство співпрацює з великими ініціативами, такими як «Будуємо Україну разом» задля створення сталих форм волонтерської діяльності, аби молода людина могла реалізувати себе в більш тривалому процесі, а не в точкових подіях. Окрему увагу посадовець звернув і на налагодження діалогу та залучення до співпраці учасників неформальних рухів.

«Ми бачимо, що ті люди, які проходять школу дитячих, молодіжних організацій можуть ставати базою і для громадянського суспільства - від ОСББ до великих національних ініціатив. Фактично це така собі неформальна школа. І ми, підтримуючи цю неформальну освіту, зокрема, через такі інструменти, як «Молодіжний працівник» чи «Молодіжні банки», даємо перший досвід роботи реалізації хай навіть невеликих проектів», - підсумував Олександр Ярема.

Також участь у заході взяли перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Василь Яблонський, заступник директора Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю, завідувач відділу Секретаріату Кабінету Міністрів України Наталія Окша, директор Державного інституту сімейної та молодіжної політики, кандидат педагогічних наук Ірина Пєша та ін.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:39
24 травня: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Сьогодні 17:33
У пункті пропуску «Паланка-Маяки-Удобне» правоохоронці ...
Сьогодні 16:43
Співробітники Північного регіонального управління вибор ...
Сьогодні 16:39
В Одесі затримано наркодилера
Сьогодні 15:21
Електронну техніку на майже 450 тисяч гривень виявили в ...
Вчора 22:18
Українські лікарі мають доступ до освітньої онлайн-плат ...
Вчора 22:13
Умови для бізнесу можуть бути покращені завдяки створен ...
Вчора 22:09
На Київщині триває третій Міжнародний форум молодіжних ...
Вчора 22:04
В Україні триває запровадження кращих практик держав Єв ...
Вчора 21:57
Степан Полторак взяв участь у випробуваннях ракет «Віль ...
Сьогодні 12:36
«Шумахеру», який на центральному майдані Житомира, на B ...
20 травня 15:57
ТОП-посадовця, який вимагав «відкат» за будівельні робо ...
20 травня 08:40
Киянин та двоє мешканців Черкащини постраждали під час ...
18 травня 18:50
У Житомирі під вартою та цілодобовим домашнім арештом п ...
17 травня 21:48
Як столичні ТОП-керівники вимагали «відкат» за підписан ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення