«Фольклор – це те джерело, яке породжує бажання творити свою ідентичність і свою державу», – Євген Нищук

18.04 15:54    
Сьогодні, 18 квітня, в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка розпочала роботу Міжнародна конференція «Фольклор – стратегічний ресурс нації». Захід організований Міністерством культури України з метою окреслення ефективних шляхів вивчення, збереження та популяризації української традиційної культури як важливого чинника національної ідентифікації, духовної деокупації та дієвого репрезентанта української самобутності на культурній мапі світу.

До участі в конференції запрошено широке коло науковців-освітян, практиків-фольклористів, музеологів, фасилітаторів ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини, медійників, представників української діаспори, влади та громадських діячів.

Під час свого виступу Міністр культури України Євген Нищук зазначив, що завдання – зберегти багатство народної культури українців, яка є основою нематеріальної культурної спадщини великої європейської нації – сьогодні є одним із пріоритетних завдань Міністерства культури України.

«Нематеріальна культурна спадщина об’єднує людей зі всіх регіонів країни, допомагає закладати в прийдешні покоління паростки добра, виховувати шанобливе ставлення до нашого культурного надбання. Народ, який дбає про свою самобутність, ідентифікацію через традицію фольклору, дбає про себе і про свою державу. Україна багатонаціональна країна і наше розмаїття, яке говорить про кількість самобутніх етнічних груп, зрештою доповнює одну велику розмаїту українську традицію. Ми пізнаємо самих себе через фольклор, це комплексний момент різних напрямків – це слово, музика, пісня, вбрання та багато іншого, що дає тобі розуміння, звідки ти пішов, як ти далі будеш рухатися, це велика низка надбань, які ти можеш передати своїм дітям. Фольклор – це те джерело, яке породжує бажання творити свою ідентичність і свою державу, тому дуже важливо повертатись до цих правдивих витоків», – говорить Євген Нищук.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький висловив переконання, що український фольклор – це справді те, що зберігає націю.

«Не вивчаючи фольклор - ми ніколи не зрозуміємо сучасної української культури, якщо не будемо розуміти суть і тяглість українського народного мистецтва, яке зберігає історію та самобутність – ми не зможемо читати сучасні українські книжки і розуміти сучасну українську культуру. Мова, культура, фольклор та збереження своєї культури – пояснення існування незалежної держави» , – наголосив Микола Княжицький.

Під час конференції працюватимуть секції «Дванадцятих фольклористичних читань, присвячених професору Лідії Дунаєвській», а також відбудеться практикум з реконструктивної фольклористики.

Підсумком проведення конференції очікується окреслення стратегічних векторів консолідації зусиль влади, освітньої, наукової спільнот, діячів культури та мистецтв, широкої громадськості у напряму фіксації, вивчення та популяризації фольклору задля збереження української нації. Зокрема, нагальним питанням постає програма заходів щодо державницького чину в умовах геополітичних викликів сьогодення: ефективна протидія ідеологічній експансії в прикордонних ареалах України (Луганщини, Донеччини, Харківщини, Миколаївщини, Одещини, Чернігівщини, Закарпаття, Буковини та ін.); активізація обстеження фольклорних теренів у місцях компактного проживання українців за кордоном.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 17:06
Прикордонники зупинили фуру з контрабандними сигаретами ...
Вчора 17:02
Прикордонники і всі українці відзначають День Державног ...
Вчора 16:54
Голова ДПСУ: Відомство кардинально змінюється, а структ ...
Вчора 16:29
Організаторка міжнародного каналу торгівлі людьми понес ...
Вчора 16:28
Контрразведка СБУ разоблачила двух украинских гражданок ...
Вчора 17:01
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на вы ...
Вчора 11:48
Процес імплементації «зелених» аукціонів набирає оберті ...
Вчора 11:39
Казначейством перераховано кошти на виплату заробітної ...
Вчора 11:33
Держкомтелерадіо: Журналістів прикордонних регіонів вчи ...
Вчора 11:26
Длинные волосы и женская красота: От качественной косме ...
22 серпня 19:40
В Житомирській області на хабарі затримано адвоката, су ...
22 серпня 19:38
У Житомирі затримано колишнього керівника комунального ...
21 серпня 12:12
В центрі Житомира молодик травмував двох поліцейських
21 серпня 10:50
У Житомирі затримали дівчину, яка намагалась отримати к ...
21 серпня 10:06
У Житомирі 12-річна дівчинка травмувалася на залізнични ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення