«Фольклор – це те джерело, яке породжує бажання творити свою ідентичність і свою державу», – Євген Нищук

18.04 15:54    
Сьогодні, 18 квітня, в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка розпочала роботу Міжнародна конференція «Фольклор – стратегічний ресурс нації». Захід організований Міністерством культури України з метою окреслення ефективних шляхів вивчення, збереження та популяризації української традиційної культури як важливого чинника національної ідентифікації, духовної деокупації та дієвого репрезентанта української самобутності на культурній мапі світу.

До участі в конференції запрошено широке коло науковців-освітян, практиків-фольклористів, музеологів, фасилітаторів ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини, медійників, представників української діаспори, влади та громадських діячів.

Під час свого виступу Міністр культури України Євген Нищук зазначив, що завдання – зберегти багатство народної культури українців, яка є основою нематеріальної культурної спадщини великої європейської нації – сьогодні є одним із пріоритетних завдань Міністерства культури України.

«Нематеріальна культурна спадщина об’єднує людей зі всіх регіонів країни, допомагає закладати в прийдешні покоління паростки добра, виховувати шанобливе ставлення до нашого культурного надбання. Народ, який дбає про свою самобутність, ідентифікацію через традицію фольклору, дбає про себе і про свою державу. Україна багатонаціональна країна і наше розмаїття, яке говорить про кількість самобутніх етнічних груп, зрештою доповнює одну велику розмаїту українську традицію. Ми пізнаємо самих себе через фольклор, це комплексний момент різних напрямків – це слово, музика, пісня, вбрання та багато іншого, що дає тобі розуміння, звідки ти пішов, як ти далі будеш рухатися, це велика низка надбань, які ти можеш передати своїм дітям. Фольклор – це те джерело, яке породжує бажання творити свою ідентичність і свою державу, тому дуже важливо повертатись до цих правдивих витоків», – говорить Євген Нищук.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький висловив переконання, що український фольклор – це справді те, що зберігає націю.

«Не вивчаючи фольклор - ми ніколи не зрозуміємо сучасної української культури, якщо не будемо розуміти суть і тяглість українського народного мистецтва, яке зберігає історію та самобутність – ми не зможемо читати сучасні українські книжки і розуміти сучасну українську культуру. Мова, культура, фольклор та збереження своєї культури – пояснення існування незалежної держави» , – наголосив Микола Княжицький.

Під час конференції працюватимуть секції «Дванадцятих фольклористичних читань, присвячених професору Лідії Дунаєвській», а також відбудеться практикум з реконструктивної фольклористики.

Підсумком проведення конференції очікується окреслення стратегічних векторів консолідації зусиль влади, освітньої, наукової спільнот, діячів культури та мистецтв, широкої громадськості у напряму фіксації, вивчення та популяризації фольклору задля збереження української нації. Зокрема, нагальним питанням постає програма заходів щодо державницького чину в умовах геополітичних викликів сьогодення: ефективна протидія ідеологічній експансії в прикордонних ареалах України (Луганщини, Донеччини, Харківщини, Миколаївщини, Одещини, Чернігівщини, Закарпаття, Буковини та ін.); активізація обстеження фольклорних теренів у місцях компактного проживання українців за кордоном.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 17:51
У Луцьку пройшов навчально-методичний збір заступників ...
Сьогодні 17:51
На Луганщині та Чернігівщині охоронці кордону виявили д ...
Сьогодні 17:19
Іранець надав прикордонникам підроблений італійський па ...
Сьогодні 17:17
23 травня: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Сьогодні 15:23
Завдання 39,8 млн грн збитків «Укрзалізниці»: про підоз ...
Сьогодні 11:58
В Днепре из-за действий частного нотариуса из собственн ...
Сьогодні 11:53
Більше 450 медиків і управлінців обговорили нові правил ...
Сьогодні 11:49
Органами прокуратуры Киевской области подан иск о взыск ...
Сьогодні 11:44
1000 атестатів вже видано енергоаудиторам для проведенн ...
Сьогодні 11:38
МТОТ: Адміністрація морських портів чорного моря Російс ...
20 травня 15:57
ТОП-посадовця, який вимагав «відкат» за будівельні робо ...
20 травня 08:40
Киянин та двоє мешканців Черкащини постраждали під час ...
18 травня 18:50
У Житомирі під вартою та цілодобовим домашнім арештом п ...
17 травня 21:48
Як столичні ТОП-керівники вимагали «відкат» за підписан ...
17 травня 18:59
В.о. Голови ДСЗУ викрито на отриманні 480 тис грн за пі ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення