Олександр Власов: ДФС готова долучитися до заходів ГУАМ з покращення співробітництва

17.05 22:58    
Як покращити співпрацю країн-членів ГУАМ, запровадження яких технологій дозволить зробити співпрацю більш дієвою та заходи, що спростять зовнішньоторговельні операції та збільшать товарообіг – такими були основні питання, які представники митних органів України, Грузії, Молдови та Азербайджану обговорили під час робочого засідання.

Зустріч стала підготовкою до засідання Керівного комітету Проекту зі сприяння торгівлі і транспортуванню ГУАМ, який відбудеться 16-17 липня в Грузії.

Одним з важливих питань, яке обговорювалося, стало функціонування та взаємне визнання Уповноважених економічних операторів в країнах ГУАМ.

«В Україні на впровадження цього інституту очікують вже давно. На сьогодні відповідний законопроект вже ухвалено Верховною Радою України у першому читанні і наразі триває підготовка до другого. Запропоновані нашими колегами кроки щодо взаємного визнання уповноважених економічних операторів сприятимуть покращенню товарообігу між нашими країнами», – наголосив в.о. Голови ДФС Олександр Власов.

Так, до наступного засідання ГУАМ грузинська та молдовська сторони підготують відповідний рамковий документ, в якому будуть визначені принципи взаємного визнання УЕО країнами ГУАМ. Крім того, експерти Молдови, де зазначений інститут вже успішно працює (в Молдові – 118 УЕО), запропонували провести за необхідності семінар для інших колег та поділитися своїм досвідом у цьому питанні.

Посилить співпрацю між Україною, Грузією, Молдовою та Азербайджаном і запропонований проект «Цифровий торговий вузол ГУАМ». Це - інформаційно-довідковий ресурс, де буде міститися інформація по кожній з країн ГУАМ щодо митних процедур та формальностей, які можуть бути корисними для підприємств. Мова йде про митні декларації, попередню інформацію щодо ввезення транспортних засобів та їх реєстрації, дані про ввезення товарів, номенклатуру, контакти митних органів.

На порталі розміщуватиметься митна статистика взаємної торгівлі між державами-членами ГУАМ та перелік товарів, що імпортуються та експортуються з кожної країни.

Крім того, для зручності подорожуючих публікуватиметься інформація про митні правила при перетині митного кордону, а також корисна інформація, яка стане в нагоді людині, яка планує відвідати цю країну.

На сьогодні здійснюється наповнення порталу інформацією та відповідними даними. Варто зауважити, що зазначений портал дозволить полегшити співпрацю між митними органами зазначених країн, оскільки вони зможуть оперативно перевіряти експортні декларації та отримувати інформацію про вантажі, які переміщуються через митний кордон.

Однією з перспектив ефективного співробітництва сторони вбачають і використання блокчейн-технологій при організації обміну митною інформацією. Так, у Грузії запущений пілотний проект і за допомогою технології блокчейн перевіряється справжність сертифікатів походження, тобто легальність наданих для перевірки документів. Подібну практику пропонується впровадити і в Україні, Молдові та Азербайджані. Для цього буде підготовлено концепцію проекту із застосування цих технологій у рамках ГУАМ.

Впровадження нових форм взаємодії є неможливим без обміну досвідом та професійними напрацюваннями. Учасники зустрічі також домовилися про співпрацю щодо підготовки кадрів та підвищення кваліфікації працівників митних та податкових органів країн-членів ГУАМ. Для цього планується організація обміну студентами та викладачами, залучення експертів до навчального процесу тощо.

У ДФС запропонували для професійної підготовки кадрів та підвищення їх кваліфікації використовувати як освітні майданчики Департамент спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС та Національний університет державної фіскальної служби України.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 19:33
На Закарпатье СБУ разоблачила незаконное завладение бюд ...
Сьогодні 19:07
21 лютого: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Сьогодні 18:20
У Держприкодонслужбі завершилися збори офіцерів з добор ...
Сьогодні 17:57
В Україну не впустили російських пропагандистів. Їхали ...
Сьогодні 17:30
На Сумщині прикордонники викрили незаконне переміщення ...
Сьогодні 17:51
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на вы ...
Сьогодні 16:03
Вадим Пристайко та Генеральний секретар ООН Антоніу Гут ...
Сьогодні 15:59
Ольга Шевченко: Торік було забезпечено наближення 43% а ...
Сьогодні 15:56
Олексій Гончарук: Людина головний пріоритет держави. Єд ...
Сьогодні 15:52
Олексій Гончарук: Освічений та здоровий українець - це ...
Сьогодні 12:44
Контррозвідка СБУ попередила на Житомирщині збут понад ...
Сьогодні 10:09
У Києві на залізничному вокзалі житомирянин пограбував ...
Вчора 18:19
Виконувачу обов’язків керівника Житомирської митниці фі ...
Вчора 12:55
В Житомирській області на вимогу розблокувати виїзд із ...
18 лютого 22:36
У Житомирі перевіряється причетність поліцейського до п ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення