Петренко: Мін’юст готовий запроваджувати нові, якісні і зручні сервіси

10.06 19:27    
Проведення традиційних щорічних хакатонів, у яких беруть участь кращі ІТ-спеціалісти країни, дає можливість покращувати наявні електронні послуги та запроваджувати нові зручні й комфортні сервіси, якими користуються мільйони українців. Про це, відкриваючи хакатон «Data-DrivenJustice», який одночасно пройшов у Києві, Львові та Харкові, повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

Міністерство юстиції було першим, хто зробив ставку на сучасні технології. У далекому 2014 році відомство почало запровадження електронних сервісів. Тоді критики казали, що державні послуги не можуть бути он-лайн, державні органи влади до цього не готові, а українці не будуть ними користуватися.

«Ми не зупинялися і працювали у цьому напрямку. Зараз ми маємо відкриті реєстри, онлайн-будинок послуг, де доступно понад 20 послуг без необхідності відвідувати державні установи, стояти в чергах і спілкуватися з чиновником, запроваджені сучасні технології ідентифікації особи за допомогою мобільного телефону та банківської картки. Ініціативи Мін’юсту та Уряду Володимира Гройсмана виявилися успішними, а електронними послугами щодня користуються тисячі українців», – наголосив очільник Мін’юсту.

Міністр юстиції нагадав: перший захід відомство провело у 2014 році. Тоді за 2 дні роботи вдалося підвищити рівень безпеки реєстрів. З того часу подібні заходи стали традицією для Міністерства. Цьогоріч в рамках хакатону учасники вирішували кілька надзвичайно важливих технічних проблем, які стосуються недоступності сайтів з інформацією про права для осіб з інвалідністю, відсутності онлайн-платформ для захисту прав споживачів та розробки механізмів для спрощення отримання інформації про права внутрішньо переміщених осіб та учасників бойових дій.

«Друзі, проекти, які переможуть у нашому хакатоні, отримають змогу пройти шестимісячну апробацію у Мін’юсті. А це означає – можливість доступу до величезного обсягу даних, надійна експертиза та національний рівень проекту. Разом ми можемо зробити нашу країну однією з найпередовіших у ІТ-технологіях. Для цього у нас є всі можливості. Я б хотів, щоб у найближчі роки кожен міг отримати будь-яку довідку через смартфон. Команда Мін’юсту та Уряд Володимира Гройсмана роблять усе, щоб реалізувати цю амбітну мету», – резюмував Павло Петренко.

Нагадуємо, що «Data-drivenjustice» – це перший в Україні хакатон з ініціативи державного органу – Міністерства юстиції. Різні спеціалісти в галузі розробки програмного забезпечення, юриспруденції та веб-дизайну протягом 2 днів інтенсивно і згуртовано працювали над розв'язанням актуальних проблем суспільства та пошуком шляхів спрощення доступу українців до правосуддя. Переможцями хакатону стали:

Київ: «Дисциплінатор» – сервіс, який допомагає зручно знаходити, фільтрувати та аналізувати рішення Вищої ради правосуддя. В майбутньому він також дозволить вимірювати ефективність роботи ВРП та судової системи в цілому.

Львів: проєкт «Mediator.ua» – онлайн-платформа врегулювання спорів як самостійно сторонами, так і за допомогою медіатора. Учасники - п'ятеро студентів факультету електроніки та комп'ютерних технологій ЛНУ імені Івана Франка.

Харків: проєкт «Ти ж юрист!» команди наймолодших учасників-студентів Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут». Інтерактивна гра для школярів, яка спрямована на отримання базових знань зі шкільного курсу правознавства в ігровій формі. Користувач (школяр) отримує роль юриста, який надає консультації по реальних справах.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 19:35
В Днепре СБУ разоблачила на взятке старшего следователя ...
Вчора 19:23
18 лютого: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Вчора 18:00
СБУ розпочала досудове розслідування за фактом обстрілі ...
Вчора 17:55
В Киеве СБУ обнаружила тайник с боевыми гранатами и поч ...
Вчора 17:54
За кілька днів в посилках до Швеції та Італії київські ...
Вчора 19:43
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на ср ...
Вчора 17:57
Ціна на газ у лютому буде меншою, - Олексій Оржель
Вчора 17:53
Між Україною та ІМО відкритий постійний діалог і жодних ...
Вчора 17:50
З початку 2020 року експерти Миколаївщини опрацювали за ...
Вчора 17:47
Уряд тримає під повним контролем весь процес повернення ...
Вчора 22:36
У Житомирі перевіряється причетність поліцейського до п ...
Вчора 19:41
Систематичне вимагання коштів у підприємців – справу жи ...
Вчора 18:00
У Житомирі на хабарі в 1 тис дол затримали командира вз ...
Вчора 15:11
Фатальна ДТП під Житомиром - поліцейські встановили осо ...
Вчора 14:49
У Житомирі тривають спільні заходи прокуратури та поліц ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення