Від початку року у власність Міноборони повернуто 350 гектарів землі оборони та значну кількість військового майна

14.06 23:28    
У Вінниці, в приміщенні 60-го Будинку офіцерів, відбувся одноденний інструкторсько-методичний збір із представниками територіальних юридичних підрозділів Юридичного департаменту Міністерства оборони України. Окрім правників у погонах до заходу долучилися й посадовці Головних квартирно-експлуатаційного управління й управління майна та ресурсів, Центрального територіального управління аудиту та фінансового контролю, а також судді господарського та окружного адміністративного судів Вінниці.

«Ці збори аж ніяк не є формальністю, вони традиційні. Двічі на рік ми збираємось, щоб обмінятися думками й виробити стратегію дій, сформувати позиції у справах, які мають масовий характер», – зауважив директор Юридичного департаменту Міністерства оборони України Валерій Коваль.

Головний правник оборонного відомства пояснив, що до складу Департаменту входять територіальні юридичні відділи, кожен із яких відповідає за низку областей. І кожен із регіонів має свою специфіку, а самі відділи знаходяться у тих обласних центрах, у яких суди найбільше навантажені справами, пов’язаними з інтересами Міноборони. Так, дуже складним регіоном є Південь. Саме тут за часів тотального знищення й розкрадання Збройних Сил України та майна й земель оборонного відомства у 90-ті-2000-і роки Міноборони зазнало найбільших фінансових та господарських втрат. Тож і роботи там для військових юристів найбільше.

«Активно повертати у власність Міноборони незаконно відчужені землі та майно ми стали у 2015 році. Найбільшим нашим проривом стало фактичне повернення земель Тарутинського військового полігону на Одещині – кілька тисяч гектарів, на яких протягом багатьох років незаконно господарювали різні суб’єкти. До завершення минулого року нам вдалося домогтися не лише позитивних рішень судів різних інстанцій, а й фактичного повернення земель у власність Міноборони. Зараз триває формування у відповідному органі військового управління полігонної команди, і в подальшому на полігоні зможуть проходити вишкіл війська», – повідомив Валерій Коваль.

За перше півріччя 2019 року оборонному відомству вже фактично повернуто 349,8 га земель оборони в Одеській та Чернівецькій областях. Окрім землі, у власність Міноборони повернуто й 1717 квадратних метрів військового майна – незаконно відчуженої нерухомості. Триває запекла юридична боротьба за вісім із половиною гектарів земель оборони на Херсонщині – територія колишнього військового містечка, а також майже півтори тисячі квадратних метрів майна в Одесі, на Львівщині та Миколаївщині. Це означає, що право власності держави в особі Міноборони на ці об’єкти судами визнано, проте реально процес їх повернення триває. А саме фактичне виконання рішень судів є кінцевим результатом представницької діяльності підрозділів Юридичного департаменту.

У Центральному регіоні найближчою перспективою є повернення понад двох тисяч гектарів лісу на землі оборони на території Житомирської області, де наразі здійснюють господарювання суб’єкти, що не мають жодного стосунку до військового відомства.

Загалом станом на початок червня поточного року військові юристи відстоюють інтереси Міноборони та Збройних Сил України у понад десяти тисячах судових справ на загальну суму більше 4 мільярдів гривень. Робота ця непроста. Судді й специфіка судів різних напрямків і у різних регіонів різняться. Тож саме задля того, аби виграних справ щоразу більшало, й збираються військові юристи, обмінюючись досвідом.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
24 серпня 19:12
Військова прокуратура Київського гарнізону ліквідувала ...
24 серпня 19:04
24 серпня: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
24 серпня 19:01
В Донецкой области спасатели деблокировали из автомобил ...
24 серпня 18:52
На Закарпатті затримали нелегальних мігрантів з малими ...
24 серпня 17:53
Партію контрабандних сигарет виявили поблизу кордону з ...
24 серпня 23:24
У МТОТ презентували посібник зі збору доказів для Міжна ...
24 серпня 23:19
Оксана Коляда: Україна у захисті ветеранів має продовжи ...
24 серпня 23:15
Фінансування виплати пенсій та субсидій у серпні заверш ...
24 серпня 23:11
Одним з кроків протидії протиправній діяльності є кримі ...
24 серпня 23:07
Арсен Аваков: Прийнято рішення про ліквідацію Департаме ...
22 серпня 19:40
В Житомирській області на хабарі затримано адвоката, су ...
22 серпня 19:38
У Житомирі затримано колишнього керівника комунального ...
21 серпня 12:12
В центрі Житомира молодик травмував двох поліцейських
21 серпня 10:50
У Житомирі затримали дівчину, яка намагалась отримати к ...
21 серпня 10:06
У Житомирі 12-річна дівчинка травмувалася на залізнични ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення