«Сі Бриз-2019»: Морські прикордонники відпрацювали комплекс завдань на річці Дунай

12.07 00:34    
Відбиття атаки швидкісних катерів, тактичне маневрування із ухилянням від артилерійського й повітряного нападу, пошук та порятунок людини за бортом, огляд судна-порушника, контроль за цивільним судноплавством тощо. Екіпажі Морської охорони відпрацювали понад 20 вправ.

Оскільки прикордонники на Дунаї є основними силами реагування на українській частині найбільшої водної артерії Європи, корабельно-катерний склад Морської охорони під час навчань відпрацьовував максимально реалістичну легенду із забезпечення супроводження транспортних цивільних суден річкою та їх вільний прохід через гирло Дунаю до Чорного моря в умовах блокування противником виходу з річки в море.

До складу прикордонної тактичної групи увійшли 2 малих швидкісних катери Морської охорони UMS-1000 та 2 корабля Морської охорони проекту «Шмель», які просто перед навчаннями пройшли доковий ремонт, відновлення озброєння та «вдягнулися» у новий камуфляж.

Протягом десяти діб екіпажами відпрацьовано понад 20 вправ, серед яких відбиття атаки швидкісних катерів, тактичне маневрування із ухилянням від артилерійського й повітряного нападу, пошук та порятунок людини за бортом, надання їй першої медичної допомоги, боротьба за живучість надводного судна, зупинка та огляд судна-порушника, контроль за цивільним судноплавством і багато інших.

Всі елементи виконувались у максимально реалістичному відтворенні подій. Швидкісні UMS-1000 небезпечно маневрували, створювали навігаційну загрозу, додаткову хитавицю, наводили зброю на екіпаж «Шмелів», що тримав оборону й відтискав «агресивних малюків» від транспортних шляхів на річці. Тактичне маневрування бойові одиниці Морської охорони також здійснювали не зупиняючи торгового мореплавства на Дунаї. Разом з тим додаткову складність у виконанні завдань створювали особливості русла річки: вузькості, рельєф дна і безпосереднє проходження державного кордону з Румунією. Але саме заради напрацювання вмінь діяти в таких непростих умовах, враховувати, навіть в екстремальній ситуації, всі фактори і виконувати задачу із максимальною ефективністю і підбиралися завдання.

Виконавши план навчань на річковій ділянці, корабельно-катерний склад тактичної групи через гирло Дунаю вийшов в море, де провів артилерійські стрільби. Всі вправи також щільно пов’язані із прикордонною службою кораблів з охорони державного кордону: попереджувальна стрільба по судну-порушнику, стрільба по повітряній та надводній цілі, розстріл плавучої міни.

Увесь комплекс вправ розробниками був спрямований на відпрацювання саме тих ввідних і практик, які щоденно імовірні в умовах повсякденної служби.

«Саме такий комплекс навчальних вправ дозволяє інтенсивно і водночас реалістично, просто на воді навчати персонал, вдосконалювати вміння та навички, підвищувати рівень не тільки підготовки, а й стійкості до стресових ситуацій. Тому що те, що ти вже випробував, пройшов, навіть у навчальній ситуації, вже не здається таким нездоланним в реальності», – відзначив командир дивізіону кораблів та катерів Морської охорони, що дислокується і несе службу на річці Дунай, Євгеній Чиков.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 17:38
Українців та турків на автомобілях з невідповідними ном ...
Сьогодні 14:20
На Волині прикордонники завадили планам цигаркових конт ...
Сьогодні 13:30
Молдованина, який перебував у міжнародному розшуку, зат ...
Сьогодні 13:15
Сумская область: сельские пожарные вместе со спасателям ...
Сьогодні 12:13
В Киеве в результате пожара в вагончике госпитализирова ...
Вчора 17:22
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на вы ...
Вчора 10:20
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на пя ...
17 липня 17:57
Sinoptik: Погода в Житомире и Житомирской области на че ...
16 липня 22:59
Утренний макияж: От женской привлекательности – до каче ...
15 липня 23:53
Ателье по пошиву одежды: От мастерства – до качественно ...
Вчора 13:52
У Житомирі поліція з’ясовує обставини хуліганства щодо ...
18 липня 12:19
У Житомирі водію, який намагався за одну тисячу грн від ...
18 липня 10:00
ДТП у Житомирі: На проспекті Миру Lexus збив жінку
17 липня 19:54
На «гарячому» в Житомирській області затримано ще одног ...
17 липня 11:13
Фатальна ДТП у Житомирі: Поліція розшукала водія, який ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення